fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Podzim je tady… Tvořte a bavte se s námi!

První podzimní dny jsou již najisto tady a příroda se začíná vybarvovat do neodolatelných odstínů. Přeneste si kousek podzimu do svých domovů a nezapomeňte ani na to, že se blíží oblíbený strašidelný svátek. V našich obchodech najdete nejen vše potřebné pro tvoření, ale i hotové dekorace a inspiraci na výzdobu.

S příchodem nového ročního období můžete obléknout do nového kabátku nejen interiér, ale také zahrádku, dvorek nebo vstupní dveře a okna. Přichystejte si truhlíky, zápichy, aranžmá na jídelní stůl, zátiší se svíčkami nebo třeba nové povlečení do ložnice a polštářky na sedačku. Uvidíte, že s podzimními odstíny na sebe kouzelná atmosféra nenechá dlouho čekat.

Jak na podzimní věnec

Jednou z nejoblíbenějších dekorací jsou příležitostné věnce, které si můžeme nazdobit nejen na Vánoce, Velikonoce, ale právě také na podzim. Co k tomu budete potřebovat?

 • Korpus (ať už polystyrenový, slámový nebo třeba proutěný)
 • Tavnou pistoli a náplně
 • Dary přírody (kaštany, listy, žaludy, šišky, větvičky, šípky a další plody nebo bobule)
 • Dřevěné ozdůbky (houby, srdíčka, jablíčka)
 • Mašle a textilní doplňky
 • Drátek nebo provázek na zavěšení
 • Dobrou náladu a špetku trpělivosti

Podle toho, jaký zvolíte pro věnec základ, se určuje také způsob přichycení jednotlivých komponent. Ty můžete přivázat, zapíchnout do korpusu nebo jednoduše přilepit. Nabízí se i kombinace více technik, určitě stojí za to si vyzkoušet, co vám s ohledem na vybrané materiály bude nejvíce vyhovovat.

Do výroby věnce můžete zapojit celou rodinu a to už jen tím, že se vydáte na společnou procházku a potřebné rekvizity si cestou nasbíráte. Do tvoření se pak můžete pustit spolu s dětmi, které se tím zabaví a naučí zručnosti. Dejte jen pozor na práci s tavnou pistolí a malým dětem ji nesvěřujte.

Kam s ním?

Menší věneček může ozdobit okna vašeho bytu, sváteční tabuli nebo různá místečka v předsíni. Velký věnec se pak nejčastěji umísťuje na vchodové dveře nebo vrata, kde se jím mohou pokochat kolemjdoucí lidé a přicházející návštěvy. Milé podzimní přivítání potěší každého, kdo miluje barvy a tradice.

Dýně, kam se podíváš!

Sotva přivítáme podzim, můžeme se těšit na další příležitost k tvoření nebo zábavě. Je jí svátek všech duchů a strašidel – a obzvláště mezi dětmi oblíbený Halloween. K němu pak neodmyslitelně patří dýně ve všech podobách, které se mohou stát samostatnou dekorací nebo třeba doplnit již nachystanou výzdobu.

Pokud se chystáte na dlabání a vyřezávání dýně, pamatujte na několik zásad:

 1. Při dlabání je potřeba použít ostré náčiní (nůž, zaostřenou lžíci, vrtáky apod.), a proto buďte vždy opatrní a děti nenechávejte s touto prací o samotě.
 2. Horní poklop vyřízněte v dužnině šikmo, aby vám po vydlabání a přiklopení dýně nepropadal vzniklým otvorem zpět.
 3. Snažte se vydlabat co nejvíce dužniny, prodloužíte tím životnost dýně, která bude méně náchylná k hnilobě. Můžete ji preventivně vystříkat i přípravkem proti plísním.
 4. Podle typu dýně můžete vydlabanou dužninu zpracovat třeba na polévku, marmeládu nebo do moučníku.
 5. Motivy a obličeje k vyřezání si můžete předkreslit a neváhejte využít různé šablony nebo vykrajovátka, na internetu najdete spoustu inspirace.
 6. Osvětlení dýně volte vždy s důrazem na to, aby byla celá dekorace zabezpečena proti vzplanutí. Využijte klidně čajovou svíčku na baterky nebo led světýlka.
 7. Dýni se nebude líbit v teple, ale je náchylná i na přízemní mrazíky. Ideálně ji můžete umístit třeba na venkovní schody, okenní parapety nebo balkon.

Máte hotovo? Pak se u nás zastavte ještě pro halloweenský kostým, barvičky na obličej nebo strašidelné masky a užijte si tento svátek do poslední minuty.

Máme vše na strašidelnou párty!

Vybrané produkty seženete v prodejně TEDi, inspiraci na tvoření najdete také v prodejnách Pepco, McPen, KiK nebo třeba Horoskop.