fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Bu bu bu, Halloween je tu. Vyzdobte si s námi svůj domov 

Máme tady Halloween. Období plné dýní, sladkostí a kostýmů je po roce zase tady. Pojďte si s námi vyzdobit svůj domov v duchu tohoto strašidelného svátku. Máme pro vás pár tipů na tvoření, které si zaručeně užijete. A pokud k sobě přizvete i své nejbližší, tím lépe – pravá rodinná zábava tak může začít.  

Podzimní dekorace v Central Kladno

Dýně nebo řepa? Můžete mít klidně obojí

Když se řekne Halloween, každému se hned vybaví vydlabaná dýně se širokým úsměvem. Věděli jste ale, že původně se při výzdobě domů používala spíše červená řepa? Teprve až v polovině 19. století zvítězila známá oranžová dýně s vyřezaným obličejem. Ten měl chránit dům hlavně před zlomyslnými duchy.

Vyřezávání však nemusí být pro každého, zvlášť když chcete zapojit i malé děti. V takovém případě se vám bude hodit následující tip na zkrášlení dýně bez ostrých nožů a dlátek. K výrobě vám postačí větvičky, kaštany, jeřabiny, šípky – zkrátka vše, co jste nasbírali při procházce parkem. Pěkně budou vypadat i klasy či umělé traviny z květinářství Holandské květiny. Pak už stačí jen dýně a můžete se pustit do tvoření.

Jak na to?

Zapíchejte větvičky kolem stopky, aby vznikly vlasy. Můžete přidat snítky jeřabin či šípků pro oživení. Vezměte si dvě špejle, na jeden konec napíchněte kaštan a druhý zasuňte zepředu do dýně, tím vytvoříte oči. Ještě jeden kaštánek a nosík je na světě. Poté už zbývá jen poslední věc – ano, je to úsměv. Na něj můžete použít třeba koření hřebíčku, který se výborně zapichuje.

A pokud se vám zdá, že vaše dýňová hlavička vypadá jaksi osaměle, neváhejte jí s dětmi vyrobit kamarády z menších dýní nebo červených řep, které jsou k dostání třeba v potravináchAlbert.  

Dekorace dýňový košíček v Central Kladno

 

Vyrobte si mumifikované zavařovačky 

Zavařování je skvělý způsob, jak si schovat léto do sklenice. Takto zpracované hrušky či okurky nám většinou doma dlouho nevydrží – jednoduše proto, že jsou zkrátka příliš dobré. Co si však počít se všemi těmi prázdnými sklenicemi? Přinášíme vám nápad, jak z nich udělat prvotřídní egyptské mumie.

Budete potřebovat: 

 • sklenici od zavařovaček, 
 • bílý krepový papír, obvaz, plátno nebo jakoukoli tenčí látku, 
 • plastová očička,
 • nůžky, 
 • lepidlo. 

Postup: 

Celou sklenici potřete lepidlem. Následně ji začněte obmotávat nastříhanými pruhy krepáku z obchodu TEDi, či vámi zvolené látky. Není třeba nijak zvlášť dbát na přesnost – přece jenom i ty skutečné mumie jsou často obvázané jen tak halabala. Až budete mít hotovo, nalepte ještě plastová očička, která jsou k dostání v prodejně Kik

DIY mumie ze zavařovacích skleniček

Že prý létají do vlasů… Ti naši spíše na prádlo 

Nikdo přesně neví, kde se vzala pověra, že se netopýři zaplétají do vlasů. Tito drobní savci by s ní však rozhodně nesouhlasili. Díky svému ultrazvuku jsou schopni rozeznávat i menší překážky, a tak nehrozí, že by nám mohli vlétnout do účesu. Navíc jsou i velmi užiteční, jelikož loví komáry a jiný dotěrný hmyz.  

Bylo by tedy příhodné, vyrobit si tyto malé pomocníky také z něčeho velmi prospěšného a praktického. Používá to každý z nás, když vypere prádlo. Sušák to není, ale jsou to… Kolíčky. Přesně tak. Jak tedy na to? 

Budete potřebovat:

 • dřevěné, nebo plastové kolíčky, 
 • černý fix či barvu, 
 • černý papír, 
 • plastová očička (můžete nahradit bílým papírem),
 • nůžky, 
 • lepidlo.

Postup: 

Kolíček nabarvěte na černo fixem či barvou, které lze zakoupit například v papírnictví McPen. Z černého papíru vystřihněte křidélka, a ta pak nalepte na plochou stranu kolíčku. Pokud chcete, můžete přidat plastová očička, aby byli netopýři roztomilejší.  

Pak už jen nechte vaše nové potvůrky rozletět po svém domově. Usazení na závěsech či podél ubrusu vykouzlí tu nejlepší halloweenskou atmosféru, jakou kdo kdy viděl.

 

Přijďte se inspirovat do Central Kladno

V obchodním centru Central Kladno na návštěvníky dýchá podzimní a halloweenská atmosféra ze všech stran. Ať už se chystáte dekorace vyrábět sami, nebo raději sáhnete po produktech z obchodů, návštěva centra vám dodá potřebnou inspiraci. Nezapomeňte se zastavit v kavárně Starbucks a ochutnejte oblíbené Pumpkin Spice Latte.

Nezapomeňte se zapojit do naší halloweenské soutěže!

Na facebookové stránce Central Kladno probíhá velká halloweenská soutěž o 5 poukázek do Kantýny Poldi. Vaším úkolem bude spočítat všechny duchy, kteří se poschovávali po obchodním centru Central Kladno. Výherce budeme losovat už 1. listopadu, tak to nepropásněte!