fbpx

Zavřeno

zítra v 09:00

Interaktivní mapa centra

Nápady na dárky pro celou rodinu: Rozveselte Vánoce svým nejbližším

Blíží se svátky a s nimi i čas radosti, lásky a dávání. Výběr správných dárků pro celou rodinu může být výzvou, ale také skvělou příležitostí pro projevení lásky a péče. Pokud hledáte inspiraci, níže najdete několik originálních tipů na dárky, které potěší všechny členy vaší rodiny.

Dárky pro nejmenší

Jak vybrat správný dárek pro dítě?

DOPIS JEŽÍŠKOVI

Mnoho dětí má své vysněné hračky. Nezapomeňte proto do předvánočních aktivit zařadit sestavení seznamu přání pro Ježíška. To zajistí, že, vyberete něco, po čem vaše děti skutečně touží.

INSPIRTUJTE SE ZÁJMY SVÉHO DÍTĚTE

Věnujte pozornost tomu, co vaše děti při hře baví. Ať už se jedná o stavění ze stavebnic, hraní si nebo výtvarné činnosti, výběr dárků, které odpovídají jejich zájmům, zajistí, že si s nimi budou hrát s nadšením.

S DÁRKY TO NEPŘEHÁNĚJTE

Místo toho, abyste své dítě zahltili množstvím vánočních dárků, zvažte, zda byste neměli svůj rozpočet na dárky zaměřit na několik kvalitních dárků, které mají trvalou hodnotu a potenciální přínos. Mějte na paměti, že vánoční dárky dostanou i od ostatních členů rodiny, což zajistí bohatou nadílku pod stromečkem, takže se nemusíte obávat, že by jich bylo málo.

ZVAŽTE DLOUHODOBÉ POUŽÍVÁNÍ 

Při nákupu dárků myslete na to, jak dlouho budou vašemu dítěti sloužit. Pokud chce hračku – bude to něco, co ho bude bavit týden a pak na to zapomene? Pokud ano, je určitě lepší přemýšlet o něčem trvanlivějším. Doporučujeme kreativní a vzdělávací hračky, ke kterým se dítě může neustále vracet a rozvíjet své dovednosti.

VENKOVNÍ HRAČKY

Pokud to počasí dovolí, zvažte venkovní hračky, které podporují fyzickou aktivitu. Jízdní kola, koloběžky, sportovní vybavení nebo dokonce jednoduchý papírový drak mohou zajistit dlouhé chvíle venkovní zábavy.

TECHNOLOGIE S MÍROU

Pokud uvažujete o koupi technologie, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo počítače, vybírejte zařízení nebo hry vhodné pro věk vašeho dítěte, a ujistěte se, že nabízejí i vzdělávací obsah. Dávejte pozor na čas strávený u obrazovky a vyvažujte ho jinými typy her a aktivit.

Konkrétní tipy na dárky:

 1. Montessori hračky
 2. Společenská hra pro celou rodinu
 3. Magnetická tabule
 4. Pohádková kniha
 5. Výtvarný kufřík

Dárky pro partnera

Jak vybrat správný dárek pro vašeho partnera?

NASLOUCHEJTE NÁPOVĚDÁM

Všímejte si jemných náznaků nebo zmínek o věcech, které chtějí nebo potřebují. Pokud projevili zájem o určitou věc nebo činnost, může to být skvělý zdroj inspirace pro váš dárek.

PERSONALIZOVANÉ DÁRKY

Personalizované dárky mají speciální nádech. Zvažte například šperky na míru, doplňky s monogramem nebo personalizovaná umělecká díla. Ty ukazují, že jste věnovali čas vytvoření něčeho jedinečného právě pro ně.

DARUJTE ZÁŽITKY

Někdy nejsou nejlepšími dárky fyzické předměty, ale zážitky. Naplánujte romantický víkendový pobyt, den v lázních nebo vstupenky na koncert či představení, které by se vám oběma líbilo. Společné zážitky vytvářejí trvalé vzpomínky.

ZEPTEJTE SE NA JEJICH NÁZOR

Pokud si nejste jisti ohledně jejich preferencí, neváhejte se jich zeptat. Můžete to udělat nenápadně tak, že navážete obecnou konverzaci o jejich oblíbených věcech nebo se zeptáte jejich přátel či rodiny na návrhy.

KVALITA NAD KVANTITOU

Zaměřte se spíše na kvalitu dárku než na jeho cenu. Promyšlený a dobře vybraný dárek bez ohledu na cenu má často větší váhu než drahý předmět bez většího osobního významu.

Tipy na dárky pro ženu:

 • Šperky
 • Den v lázních nebo wellness zážitek
 • Módní doplňky
 • Parfémy
 • Balíček kosmetiky s předplatným
 • Vstupenky na koncert nebo událost
 • DIY dárky

Tipy na dárky pro muže:

 • Kožená peněženka
 • Bezdrátová sluchátka
 • Chytré hodinky
 • Předplatné řemeslných piv
 • Sportovní taška
 • Sada kravat

Nezapomínejte však ani na to, že svou polovičku můžete potěšit také společným dárkem. Oblíbená jsou pyžama nebo trička se stejným motivem, sladěné oblečení ale také ponožky nebo například čepice.

Dárky pro rodiče

Jak vybrat správný dárek pro rodiče?

MYSLETE NA JEJICH POTŘEBY

Zjistěte, jaké praktické předměty by vaši rodiče mohli potřebovat nebo se o nich zmínili. Může to být něco do kuchyně, nějaká technologie nebo jakýkoliv předmět, který jim usnadní každodenní život.

DARUJTE SPOLEČNĚ STRÁVENÝ ČAS

Místo fyzických dárků zvažte naplánování rodinné akce nebo setkání. Může to být večeře, víkendový výlet nebo jakákoli speciální příležitost, při které se rodina sejde. Kvalitně strávený spoločný čas umožňuje vytvářet společné zážitky, trvalé vzpomínky a upevňovat rodinné hodnoty.

PŘIPOMEŇTE JIM KRÁSNÉ SPOLEČNÉ OKAMŽIKY

Rodiče rádi vzpomínají. Darujte jim dárek, který jim připomene staré dobré časy. Dobře poslouží fotoalbum nebo video sestříhané z oblíbených zážitků.

Tipy na dárky pro rodiče:

 • Digitální fotorámeček
 • Vzpomínková kniha nebo album
 • Robotický vysavač
 • Společná dovolená
 • Lůžkoviny

Závěr

Nakupování různých dárků může být náročné. U nás v Central Kladno můžete díky pestré nabídce obchodů nakoupit vše najednou. Nezapomeňte však, že Vánoce nejsou jen o dárcích, ale také o lásce, vděčnosti a společně stráveném čase. Přejeme vám proto pohodové a krásné vánoční svátky v kruhu nejbližších.