fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Dárkový průvodce: Nejlepší dárky pro děti

Snad nikdo nemiluje Vánoce víc než právě děti. I když nás někdy předvánoční přípravy vyčerpávají a nákupy dárků každého občas stresují, dětská radost na Štědrý den dokáže vše dokonale vynahradit. Abyste nemuseli nad výběrem dárků dlouho tápat, přinášíme vám několik tipů na dárky pro děti, které jim vykouzlí úsměv na tváři.

 

Tipy na dárky podle věku

Dárky pro děti je třeba vybírat s ohledem na jejich věk. Snažte se v tomto ohledu své děti nepodceňovat, rostou a vyvíjí se mnohem rychleji, než byste možná čekali. Přání z minulého roku už dávno odvál čas a letos už s nimi neuspějete. Řiďte se aktuálními zájmy, vypozorujte oblíbené činnosti a nápady na dárky se budou nabízet samy. 

Děti z odlišných věkových kategorií mají jiné potřeby a preference, podle toho jsme rozdělili i tipy na nejoblíbenější dárky na: 

  • Pro nejmenší 
  • Dárky pro děti do 6 let
  • Dárky pro děti do 12 let
  • Dárky pro teenagery 

Pro nejmenší

Malým miminkům a batolatům uděláte radost snad čímkoliv. Nakonec budou stejně nejvíce nadšení z rozbalování a trhání balicího papíru, než z dárku samotného. Miminkům doporučujeme darovat jakoukoliv drobnost, barevnou hračku, ale i praktickou výbavičku. Pokud hledáte dárek pro malou vnučku, synovce nebo třeba batole od kamarádky, doporučujeme se před nákupem dárku poradit s rodiči. Ti vám nejlépe sami řeknou, co by se jim do výbavy pro miminko hodilo, nebo jaké značky a výrobky preferují. 

Zboží pro miminka a batolata v prodejně Pompo v Central Kladno

Dárky pro děti do 6 let

U dětí v předškolním věku najdete snad největší výběr dárků ze všech věkových kategorií. Vybírat můžete mezi stovkami různých hraček, plyšáků, her a spoustou dalších produktů. Holčičky nadchnete panenkou, Barbie domečkem nebo roztomilým plyšákem. Malé princezny se také rády stylizují do svých maminek a dospělých vzorů, takže je potěšíte kosmetikou na malování obličeje, kuchyňkou, parádními šatičkami a slušivou kabelkou. 

Kluci si v tomto věku rádi hrají se stavebnicemi, zatím se ale raději dívejte po těch méně složitých. Při výběru dejte pozor na doporučený věk na krabicích, ať stavebnici nakonec nemusí skládat rodiče. Samozřejmě nesmíme zapomenout na nesmrtelná autíčka a autodráhy, s těmi prostě nikdy nešlápnete vedle. 

NÁŠ TIP

Hračky pro malé i větší děti pořídíte v prodejně Pompo. Nemusíte mít přesnou představu, v hračkářství najdete tolik inspirace a tak obrovský výběr, že vám určitě něco padne do noty. 

Dárky pro děti do 12 let

U starších dětí můžete přejít od autíček ke složitějším ovládacím modelům, náročnějším stavebnicím a záludnějším hrám. Děti ve školním věku se zajímají o své okolí a rádi se vzdělávají zábavnou formou. Doporučujeme navštívit třeba prodejnu Albi, kde najdete spoustu vzdělávacích her, rébusů a tvořivých sad. 

Malé sportovce zaručeně potěšíte novou výbavou. Ať už máte doma nadějného fotbalistu, začínajícího hokejistu, nebo nadšenou bruslařku, v prodejně Sportisimo pro ně nakoupíte vše potřebné.

Čím zaujmout teenagera?

S narůstajícím věkem dětí roste míra náročnosti při výběru toho správného dárku. S touto disciplínou si často neporadí ani ti nejzkušenější rodiče, proto není určitě vůbec od věci, když se staršího dítěte narovinu zeptáte, co si k Vánocům přeje. Doporučujeme se raději vyhnout nákupu oblečení, pokud si nejste stoprocentně jisti zvoleným stylem. Pohybujete se na tenkém ledu a můžete lehce šlápnout vedle. 

Smiřte se s tím, že už nenakupujete dárky tak úplně pro děti, ale pro mladší dospělé. Místo návštěvy hračkářství se vydejte do drogerie, parfumérie nebo do prodejny s elektronikou. Pokud si opravdu nevíte rady, sáhněte po dárkové poukázce, díky které si teenager pořídí cokoliv dle vlastních představ. Dárkové poukázky Central Kladno zakoupíte v hodnotě 250, 500 a 1 000 korun na infostánku obchodního centra.

Oblíbené postavičky

Ať už vyberete pod stromeček dětem cokoliv, každý předmět, oblečení i hračka bude mít vždy větší úspěch, pokud se na ní objeví oblíbená postavička. Odvážní superhrdinové, líbezné princezny, aktuálně obdivovaná seriálová postava nebo nejoblíbenější Pokemon. Pokud víte, co mezi dětmi zrovna frčí, máte zkrátka vyhráno. 

Napište s dětmi dopis pro Ježíška

Psaní dopisu pro Ježíška má hned několik výhod. Děti si aktivitu užijí, rozvinou svoji tvořivost a vám výrazně ulehčí práci s výběrem dárků. Ten nejlepší dárek je totiž ten vysněný. Pravé kouzlo Vánoc spočívá v plnění tajných přání a snů. 

Nebojte se děti při psaní usměrňovat, můžete jim dát například omezený počet dárků, které do dopisu zahrnou. Díky limitu se zamyslí a srovnají si priority. Těm nejmenším můžete ulehčit práci Vánočním katalogem Pompo. Vystříhají si z něj obrázky hraček, které by chtěly najít pod stromečkem. Pak už stačí jen trocha lepidla a čistý papír, kam výstřižky nalepí a doplní dopis o hezké malůvky.

 

Vánoční strom splněných přání v Central Kladno

Myslete i na ostatní

Každý si zaslouží zažít šťastné a veselé Vánoce. Kdy jindy navíc dělat dobré skutky než právě o svátcích, které by měly být primárně o lásce a dobrosrdečnosti. Navštivte náš Strom splněných přání, vyberte si jednu z kartiček a udělejte dobrý skutek. Darujete radost klientům sociálního centra Slunce všem. Děkujeme!