fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Jak doma navodit podzimní pohodu? Užijte si 5 tipů na každý den

Ne každý má podzimní dny v lásce. Přes den si ještě sice můžeme venku užít sluníčka, ale k večeru již raději spěcháme do svých domovů, než se úplně setmí a šero převezme vládu nad světlem. Dobrou zprávou je, že právě doma si můžeme navodit příjemnou atmosféru, plnou pohody a relaxu. Jak na to?

1. Uvařte si šálek oblíbeného nápoje

Káva, čaj, punč, svařák, horká čokoláda… Také se vám sbíhají sliny? Jednou z příjemných podzimních záležitostí jsou určitě teplé nápoje, které si můžeme vychutnat jak v oblíbené kavárně, u stánku na trhu nebo třeba z pohodlí domova.

Milovníci kávy, neváhejte vyzkoušet limitované edice dýňových nápojů ve Starbucks. Čeká vás tradiční Pumpkin Spice Latte nebo ledové Iced Pumpkin Cream Latte. A letošní novinkou je pak Pumpkin Cream Cold Brew. Čas dýní je zkrátka tady!

Kdo naopak nedá dopustit na čaj, určitě má již své favority připravené v kuchyňské skřínce. K čajovým stálicím patří na podzim kombinace zázvoru, medu, citronu nebo třeba švestek. Nebojte se ale experimentovat a zkoušet stále nové chutě a směsi. V našich obchodech je stále z čeho vybírat.

2. Zachumlejte se!

Všude dobře, doma nejlíp – říkáte si po létě stráveném v různých částech světa? Můžeme vám dát jen za pravdu, a pokud by se vám stýskalo po hřejivém sluníčku, plážích a teplém počasí, zkuste si takový malý ráj navodit i doma. Můžete si připravit třeba středomořskou večeři a pak se společně s celou rodinou zachumlat na gauči při sledování oblíbeného filmu nebo seriálu. Kdo by však chtěl zavzpomínat ještě více, doporučujeme projít si všechny fotografie z dovolené a vybrat z nich ty nejlepší, které vás budou těšit celý rok.

Náš tip

Připravili jsme pro vás na toto téma samostatný článek Jak uchovat vzpomínky na dovolenou.

Aby vás pak nohy ani žádná jiná část těla nestudila, vyberte si u nás z hřejivé nabídky dek, přehozů a polštářů. Uvidíte, že se s nimi budete cítit „jako v peřince“. Zastavte se v obchodech SCANquilt, Pepco, TEDi a dalších…

3. Ideální společník na večer? Dobrá knížka nebo hra!

Filmové večery můžete pak prostřídat s těmi strávenými s dobrou knihou. Můžete tak dočíst resty z dovolených nebo ze dnů, které jste raději trávili venku až do pozdních hodin. Kdo pak podlehl kouzlu deskových her, může se opět radovat – podzimní dny jsou k nim jako stvořené. Pokud potřebujete pomoc s jejich výběrem nebo jen načerpat inspiraci, mrkněte na náš článek Kdo si hraje, nezlobí. A co si na herní večer připravit za nápoj? Zkuste třeba lahodný sirup.

Horký nápoj z poctivého sirupu

Zalijte 20 ml vybraného sirupu horkou vodou, přidejte plátek ovoce, skořici nebo další podzimní koření a máte nápoj plný chutí a vůní.

4. Svíčky domov rozzáří, prohřejí i provoní

Mihotavý svit svíček a vůně, která se line celým domem, okouzlí nejen vaši rodinu, ale i případné návštěvy. V blížícím se dušičkovém čase jsou svíčky také připomínkou našich milovaných osob, které tu již nejsou s námi, ale nosíme je stále v srdcích.

V neposlední řadě pak slouží jako krásný doplněk do interiéru, pokud je sladíte i s dalšími prvky. Letos opět vévodí v kolekcích zlatá, ale i jemné přírodní tóny. Kromě svíček si pak můžete dopřát vůni z aroma lampiček nebo si zapálit vonné tyčinky. Uvidíte, že ty správné vůně udělají ze sychravých a brzkých večerů ten nejkrásnější čas.

5. Vytvořte něco barevného a veselého

Naším posledním tipem pro podzimní pohodu je tvorba a kreativní činnost, při které se zabaví malí i velcí. Můžete využít darů přírody, jako jsou kaštany nebo barevné listí, kterého je všude nyní dosyta. Společně si můžete pak vytvořit třeba podzimní věnec a další dekorace.

Nezapomeňte se pak u nás zastavit pro vše potřebné, jako jsou lepidla, štětce, barevné papíry a další pomůcky k tvoření. Pestrý výběr naleznete například v prodejně McPen nebo TEDi.

Přejeme vám krásné dny plné radosti z podzimu!