fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Kdo si hraje, nezlobí. Máme pro vás tipy, jak zabavit celou rodinu

Léto je čas her, které milují děti, ale často i dospělí. Venkovní zábavu a radovánky u vody nám občas může překazit nepřízeň počasí. Ani tak ale nemusíte zoufat – stačí dětem na prázdniny nebo na společnou dovolenou přibalit několik her a nuda nebude mít šanci. Vybrali jsme pro vás různé tipy z prodejny Albi.

Klasika v novém kabátku

Jsou hry, které si my dospělí můžeme pamatovat ještě z vlastního dětství. Nestárnoucí Člověče, nezlob se, Kloboučku hop, Smolíček Pacholíček a další deskové nebo jiné hry. Mnoho z nich dnes můžeme objevit v nových vydáních a spolu s dětmi si připomenout doby, kdy jsme byli jejich nadšenými hráči.

I z novějších her ale už najdeme takové, které se již pomalu stávají klasikou. Je jimi například společenská rodinná hra Ubongo s tématem Afriky a blyštivými diamanty, která je vhodná pro hráče od osmi let. Další takovou je pak Dixit, vypravěčská hra, kterou užijete na párty i při rodinném hraní. Spousta her postupně vychází v navazujících sériích a obměnách, takže je stále co objevovat.

Co nás učí strategické hry

Strategické hry nejsou jen zábavou na volné chvíle, ale dokážou nás mnohému naučit. Je to například:

  1. Rozhodování
  2. Spolupráce
  3. Trpělivost
  4. Komunikace
  5. Kreativita

Karetní hry nejsou jen pro karbaníky

Dalším tipem a oblíbenou zábavou malých a velkých hráčů jsou karetní hry. Od tradičního Prší přes Černého Petra až třeba po dospěláckou Kanastu nebo kladenskou hru Lóra. S kartami se dá strávit příjemný večer, ať už jste na prázdninách ve stanu nebo na dovolené u moře. Pro nejmenší děti pak nezapomeňte zabalit ani pexeso, které jim můžete vybrat třeba podle oblíbených pohádkových postav nebo hrdinů.

Kreativní tvoření pro holky, vynálezy pro kluky. Nebo naopak?

Ne všechny děti ovšem mají od malička chuť do společného hraní a raději si v klidu a o samotě něco tvoří, zkoumají nebo vynalézají. I pro ně najdete v nabídce nepřeberné množství kreativních sad, které je zabaví na dlouhé hodiny.

Pro přemýšlivé pak můžete vybírat ze speciální edice Mozkovna. Hádanky, rébusy, logické úlohy, ale třeba také únikovky si můžete užít s celou partou přátel nebo sáhnout po hrách pro jednotlivce. Určitě své mozkové buňky parádně potrápíte a nažhavíte.

Náš tip

Gump, pes který naučil lidi žít: Podle známého filmu vznikla také rodinná hra, ve které všichni zúčastnění musí svést cesty Gumpa a Bédi zase dohromady, a to na jedno společné políčko na hracím plánu. Hry se může zúčastnit dva až pět hráčů a doporučována je od osmi let. Vyzkoušíte ji?

Hlavolamy nebo raději pohyb?

Na závěr jsme si nechali dva odlišné tipy. Jedním z nich jsou hlavolamy, které zaměstnají váš mozek, a druhým pohybové hry, které vás „zvednou ze židle“. Znáte třeba Twister, který se hraje na podložce za pomoci nohou a rukou? Pokud už nejste jeho vášnivými hráči, vřele doporučujeme. Na procvičení kondice, fyzické zdatnosti a koordinaci lepší příležitost nenajdete. Tak směle do toho!

Přejeme vám spoustu zábavy a skvěle stráveného času.