fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Jak uchovat vzpomínky na dovolenou? Máme pro vás 5 tipů, které vás inspirují

Doba digitální má při uchování fotografií své výhody i nevýhody. Tak schválně… Dáváte ještě vyvolávat všechny fotky, které za to stojí, nebo spoléháte jen na to, že jsou vždy na dosah ruky v počítači či mobilním telefonu? Pokud u vás vyhrává spíše druhá varianta, čtěte dále. S našimi tipy opět zatoužíte po tom, mít krásné vzpomínky stále na očích i na papíře.

Instantní fotoaparát pro nevšední chvíle

Instantní fotoaparát je skvělým společníkem všude tam, kde se něco děje. Svatba, oslava narozenin, výlet, dovolená – kdekoliv si vzpomenete, může vám posloužit jako rychlý záznam nevšedních zážitků. Fotografie z něj hned na místě vyvoláte a svatebčané nebo oslavenci si je mohou odnést z akce rovnou domů. Instantní fotoaparáty mohou disponovat různými režimy, například na selfie, se kterými budou vaše fotografie na profi úrovni.

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti se instafotoaparát vejde i do menší kabelky nebo batůžku a vy ho můžete mít stále u sebe. Slušet mu to ale bude také na řemínku, který si jednoduše zavěsíte na rameno nebo okolo krku. Fotografie z tohoto užitečného pomocníka pak můžete využít třeba při scrapbookingu.

Co je scrapbooking?

Scrapbooking je kreativní tvorba fotoalb, deníčků, zápisníků, přáníček nebo třeba pozvánek, při které se využívá jak papíru, tak různých dekorativních pomůcek, jako jsou samolepky, lepicí pásky, razítka i drobné předměty. Samotné slovo scrapbooking je složeninou slov scrap (ústřižek) a book (kniha). Touto metodou své fotky uchováte opravdu originálním způsobem.

Fotky jako působivá dekorace

Fotografie z dovolené mohou krásně dotvořit interiér celého domu. Do kuchyně si můžete pověsit fotky plné gurmánských zážitků nebo kulinářského umění z navštívených zemí, do obývacího pokoje historické náměty a do dětského pokoje třeba radovánky od moře. Způsobů, jak ozdobit prázdné zdi, je mnoho. Vyzkoušet můžete klasické jednotlivé rámečky, seskupení do různých tvarů, obrazců nebo motivů. Pokud hledáte netradiční řešení, máme pro vás další tři tipy.

  1. Na dlouhou březovou větev zavěste vertikálně několik dlouhých režných provázků a fotografie na ně připněte pomocí kolíčků jednu pod druhou.
  2. Zakupte si led řetěz se speciálními kolíčky, které svítí, a připevněte fotografie přímo na ně. Řetěz poté natáhněte přes zeď nebo jej volně zavěste třeba v pergole.
  3. Natáhněte provázek cik cak do rámu z kovu, ze dřeva nebo do rámu od obrazu a fotografie opět připevněte malými kolíčky. Celou dekoraci pak zavěste na zeď.

Nebojte se ani velkých ploch

Na velké plochy můžete zvolit fotobrazy na míru ve formě jednoho plátna nebo sestavy, která se skládá z fotografie rozdělené do několika částí. Zajímavá může být třeba linie ze tří čtverců, ale také složitější obrazce. S výběrem vám rádi pomohou v prodejně CEWE Fotolab.

Fotoknihy s příběhem

Fotoknihy jsou oblíbené již řadu let. Jejich design a výroba prošla dynamickým vývojem a v současnosti se nabízí programy, ve kterých si lze fotoknihu vyrobit i bez hlubších znalostí grafiky nebo sazby. Nápaditě zpracovaná fotokniha může vyprávět příběh vaší dovolené, ale také třeba několika cest najednou – záleží jen na tom, kolik v ní chcete mít vzpomínek a pro jaké téma se rozhodnete.

Kromě fotografií sem můžete zakomponovat také texty, různé grafické prvky a ilustrace. Pro fotoknihu si můžete zvolit jak vybraný formát, papír, tak vazbu, nebo dokonce přebal. Cestovatelské knihy budou určitě pýchou vaší knihovny a zaujmou nejednu návštěvu. Zároveň často jedinečné fotografie spolehlivě ochrání a uchovají na dlouhé roky.

Jaká další témata se hodí do fotoknihy?

Nejen dovolená, dobrodružná výprava, prázdniny, ale také svatba, narozeniny, rodinná historie, výlety, krásy přírody, první roky miminka nebo další výjimečné události patří mezi témata, která ve fotoknihách hravě využijete.

Milé zážitky stále s sebou

Fotografie mohou zkrášlit předměty, které nosíte stále při sobě, a připomínat vám tak hezké zážitky na každém kroku. Hodí se například na:

  • Mobilní telefony,
  • klíčenky,
  • kosmetická zrcátka,
  • trička,
  • plátěné tašky
  • a další menší či větší předměty.

V kanceláři si pak můžete od pracovní náplně chvilku odpočinout pohledem nejen na zarámované fotky, ale nechat si fotografii natisknout třeba také na podložku pro myš, zápisník, diář nebo dokonce svačinový boxík. A pokud ještě nemáte umístění fotografií rozmyšlené, zkuste samolepky, které si pak na vybrané místo můžete snadno nalepit.

Jaké rámečky jsou IN?

Při výběru rámečků máte v obchodech širokou škálu možností: od rustikálního přes moderní až po zcela minimalistický vzhled. Rámečky jsou často spojené třeba do tvaru srdce nebo jsou součástí nápisu, který vyjadřuje lásku k domovu, rodinné štěstí a další symboliku.

Pro rámečky se můžete zastavit v prodejně KiK, TEDi, CEWE Fotolab nebo Pepco.

Vzpomínky jako dárek

Kdo se rozhodne své zážitky předat formou dárku, má opět pestrý výběr. Prarodiče ocení fotokalendáře, textilní fotodárky, hrnečky, a mladší ročníky nebo hravé přátele potěšíte fotokartami nebo fotografií rozloženou do puzzle. Všechny tyto vzpomínky mohou dotvořit i vaši domácnost a připomínat vám báječné chvilky plné pohody. Tak směle do toho!