fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Trendy Vánoc 2022: letos vede bílá s červenými doplňky

Stejně jako svět módy, i vánoční trendy se neustále mění a vyvíjí. Mezi typické vánoční barvy patří zelená, zlatá, bílá, zelená, červená či stříbrná. Letos si pomyslné žezlo barvy Vánoc přebrala čistě bílá. Podle nejnovějších trendů ji ve výzdobě jemně doplňuje hlavně sytě červená. Vrhněte se s námi do adventní výzdoby, máme pro vás hned několik doporučení a inspiraci na vánoční výzdobu. 

Bílé vánoční ozdoby v prodejně Ozdoba.cz

Držte se jednotného stylu

Zimní dekorace u vás doma navodí tu správnou vánoční náladu, doporučujeme to s nimi ale nepřehánět. Následujte známé rčení, že méně je někdy více, a snažte se držet jednotného stylu. Nakupujte vánoční dekorace do bytu s rozmyslem a zvolte si paletu maximálně tří barev

Pokud se chcete inspirovat letošním trendem, postavte celou výzdobu na čistě bílé. Následně ji doplňte o výraznější červené prvky. Dejte si pozor, ať bílou úplně nezabijete a s červenou to nepřehánějte, použijte ji pouze na oživení. Berte ohled také na barevné ladění vašeho interiéru, ať se s ním vánoční výzdoba nebije. 

Postupný návrat k přírodním motivům

Dnes si můžeme vybírat z nekonečné nabídky vánočních ozdob v nejrůznějších stylech i barvách, dříve tomu ale tak nebylo. Sušená kolečka ovoce, ozdobnou skořici, jehličnaté větvičky a jiné přírodní ozdoby postupně vytlačila hora plastových baněk a třpytivých dekorací. V posledních letech se ale trend znovu otáčí a lidé se vrací zpátky k přírodním materiálům

Nádech přírody vaší vánoční výzdobě dodají:

  • šišky,
  • jutové provázky,
  • šípky, 
  • dřívka, 
  • ořechové skořápky.

Největším hitem letošních Vánoc se stal eukalyptus. Využijete ho například při výrobě vánoční dekorace na stůl, případně ho můžete zamotat to věnce na dveře. Ať už se rozhodnete pro jeho živou či umělou formu, v každém případě krásně ozvláštní tradiční výzdobu z jehličnatých větviček. Spoustu přírodního materiálu k vyrábění nabídnou Holandské květiny

 

Malované vánoční baňky ze skla

Nezapomeňte na jmelí

K vánoční výzdobě neodmyslitelně patří jmelí. Řadí se k tradičním symbolům Vánoc a váže se k němu spousta pověstí. Polibek pod jmelím podle nich přinese lásku a plodnost po celý příští rok. Navíc má chránit obydlí před smůlou a zlými vlivy.

Pověste ho doma někam do prostoru nebo nad vchodové dveře. Svazky jmelí můžete koupit na jednom ze stánků Vánočních trhů v Central Kladno. Zůstává jen na vašem vkusu, zda zvolíte klasickou nebo pozlacenou variantu.

Zlaté jmelí

Dejte přednost kvalitě před kvantitou

O životním stylu s důrazem na minimalismus už jste určitě slyšeli. Jak se vydat cestou minimalistického šatníku jsme vám radili v tomto článku. Vedle módy se ale stává čím dál více oblíbeným i v oblasti zařizování a dekorování interiérů. Pomalu se prosazuje ii o Vánocích, proto při výběru ozdob dbejte spíše na jejich kvalitu a pořiďte si jich o to méně. 

Do kurzu se dostávají kvalitní skleněné a ručně malované baňky. Vyšší pořizovací cena vás nemusí trápit, nebudete s nimi zdobit celý strom. Jako základ na stromeček můžete použít klasické bílé baňky, které doplníte o pár jedinečných malovaných kousků. Výsledek bude působit luxusním dojmem a do detailu propracované ozdoby na sebe přitáhnou pozornost. 

 

Vybírání vánočních ozdob v obchodním centru Central Kladno

Nejkrásnější dekorace jsou ty vlastnoručně vyrobené

Pokud by vám nabídka obchodů nestačila, můžete si vyrobit vlastní baňku. Ve speciální prodejně Ozdoba.cz najdete vánoční dílničku, kde si se zdobením můžete vyhrát. Doporučujeme k aktivitě přizvat i děti, vyrábění si náramně užijí. Navíc si společně s nimi vytvoříte originální kousek, který se bude na stromečku krásně vyjímat.