fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Sportem ku zdraví aneb udržte se ve formě po celý rok

Se startem nového roku si spousta lidí dává předsevzetí. V mnoha případech se týkají hubnutí, cvičení a zdravého stravování. Počáteční nadšení však často vystřídá ztráta motivace a začátkem února se vše vrátí do starých kolejí.  Zkuste to letos jinak, nespoléhejte pouze na začátek nového roku, udržujte se ve formě po celou dobu. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Fitness centrum Fit Effect v Central Kladno

Nečekejte na vhodné počasí

Zimní mrazivé počasí většinou svádí spíše k odpočinku na gauči, zkuste se ale překonat k aktivitě a uvidíte, že občasné cvičení vás příjemně nakopne a zaplaví vaše tělo endorfiny. Nečekejte, až bude tepleji, nebo až z nebe zmizí všechny mraky, sportovat se dá celý rok bez ohledu na počasí. Zahoďte výmluvy a pojďte do toho. Začít můžete kdykoliv, nikdy není pozdě.

V obchodním a zábavním centru Central Kladno najdete hned dvě fitness centra. Spoustu různých možností nabízí Fit Effect, kde se kromě skvěle vybaveného fitka nachází i wellness zóna pro regeneraci těla. Za cvičením můžete vyrazit i do nedávno zrekonstruovaného Mamba Gymu, kde se buď do posilování pustíte sami, nebo se připojíte k jedné z pravidelných lekcí.

Jak neztratit počáteční motivaci

Pokud vám v minulosti novoroční předsevzetí a plány na cvičení nevyšly, nemějte výčitky, určitě nejste jediní. Dlouhodobá výdrž si žádá velkou motivaci, která se bohužel časem rychle vytrácí. Máme pro vás pár tipů, jak si ji udržet co možná nejdéle.

  1. Nastavte si realistické cíle – zhubnout 10 kilo za měsíc nebo navštěvovat fitko 6x týdně? Na to rovnou zapomeňte, nedosažení nereálných cílů vám akorát vezme motivaci. 
  2. Začněte zlehka – zvykejte si na pohyb postupně, ať se neodrovnáte hned ze startu. 
  3. Najděte si parťáka na cvičení – domluvený trénink s někým dalším se ruší mnohem hůř, navíc se můžete vzájemně povzbuzovat.
  4. Vydržte 6 týdnů – po jejich uplynutí by se měly dostavit první výsledky. Pokroky vás nakopnou k dalšímu pokračování. 
  5. Foťte se – pokud by se vám zdálo, že se vaše tělo ani po pár měsících tvrdé dřiny nemění, porovnejte si nové a starší fotografie. Pomůžou vám vidět rozdíl. 

Motivační nápisy v Mamba Gym

Nezapomeňte na správnou výbavu

Ať už plánujete navštěvovat fitness centrum, jezdit na kole, hrát badminton nebo cvičit jógu, vždy je třeba se řádně vybavit. Nic nezkazí motivaci ke běhání víc než špatné běžecké boty. V novém a dobře padnoucím oblečení se budete cítit skvěle a cvičení vám půjde o to lépe. Veškeré sportovní vybavení pořídíte v prodejně Sportisimo, pro známé značky jako Nike, Adidas, Puma a další se můžete vydat do A3 Sport

Ve skupině se to lépe táhne

Ve fitness centrech se pravidelně konají skupinové lekce. Jejich výběr je bohatý, některé se zaměřují na redukci hmotnosti, jiné pro posílení těla nebo na vylepšení balančních schopností. Každý si mezi nimi najde to své. 

Cvičení ve skupině s profesionálním trenérem má hned několik výhod. Můžete vypnout hlavu, na nic nemyslet a pouze následovat pokyny. Motivace při nich rozhodně nechybí, týmový pocit a snaha ostatních vás nakopne. 

Rozvrh skupinových lekcí ve fitness centru

NÁŠ TIP

Pokud s cvičením začínáte, prvních pár návštěv posilovny by vám mohl výrazně ulehčit i zpříjemnit osobní trenér. Vše vám ochotně vysvětlí, ukáže funkci jednotlivých strojů a popíše správnou techniku. Kontakt na trenéry najdete na webových stránkách vybraných fitness center, nebo se zajděte rovnou domluvit na recepci.

Dopřejte tělu zasloužený relax

Regenerace je důležitou součástí komplexního cvičebního plánu, proto nezapomínejte na pravidelný odpočinek. I ten napomáhá udržet celkové zdraví vašeho těla i mysli. V zimě patří mezi nejoblíbenější relaxační aktivity saunování. Přímo v Central Kladno najdete saunový svět Saunia s výběrem různých typů saun. Pro uvolnění namožených svalů si můžete zajít na příjemnou masáž do fitness centra Fit Effect, kde si ze široké nabídky určitě vyberete.

Saunový svět Saunia

Nezapomeňte se odměnit

Každý malý pokrok je důvodem k radosti. Nebuďte na sebe zbytečně tvrdí, pozitivní motivace funguje mnohem lépe. Úspěchy oslavujte a odměňujte se, ať už novým kouskem sportovního oblečení, nebo lahodným zákuskem.. Žádná striktní dieta nevydrží věčně, proto si nezakazujte sladké potěšení a jednou za čas si za odměnu zajděte na něco dobrého, třeba do kavárny Pro Caffe