fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Promyšlený nákup před dovolenou ušetří starosti i peníze

Správně sbalený kufr je základem spokojené dovolené. Snad nikdo nechce zůstat bez potřebných věcí daleko od domova. V zahraniční navíc určitý druh zboží neseženete, nebo vás koupě pár nezbytností může vyjít draho, proto vyrazte na nákupy raději před dovolenou. Poradíme vám, na co všechno myslet, ať na nic nezapomenete.

Vše na jednom místě

Nemusíte běhat po celém městě a trávit na nákupech dlouhé hodiny, v Central Kladno najdete vše na jednom místě. Od nákupu samotné dovolené v Cestovní agentuře LCK, přes zavazadla, oblečení, plavky a letní výbavu, až po potraviny a drogerii. Navíc u nás pohodlně zaparkujete autem, nemusíte se tak tahat s těžkými taškami. Počasí vás také trápit nemusí, před deštěm se schováte, a i přes parné léto se v prostorách obchodního centra budete cítit příjemně.

Zvolte správné zavazadlo

Výběr zavazadla rozhodně nepodceňujte, později by se vám to mohlo pořádně vymstít. Na delší dovolenou u moře se sbalte do kufru, na prodloužený víkend vám bude stačit jen batoh nebo taška přes rameno.

Zamyslete se nad tím, jak často budete zavazadlo přenášet, nepřeceňujte své síly a počítejte s tím, že i středně těžký batoh se časem pronese. Víte-li, že se budete několikrát stěhovat, nebo budete mít věci neustále u sebe, raději si jich sbalte co nejméně. Nezapomeňte také zkontrolovat limity velikosti zavazadla do letadla, ať nemusíte na letišti doplácet velké částky.

Vše by mělo být ve skvělém stavu, ať vás na dovolené nezaskočí utrhnuté poutko nebo nefunkční zip. Pokud potřebujete vyměnit staré zavazadlo, nebo vám zkrátka chybí ten správný rozměr či typ, zastavte se do prodejny Taška Petr, kde najdete obrovský výběr tašek, kufrů, batohů a spoustu dalšího.

NÁŠ TIP!

Nezapomeňte si v kufru nechat volné místo. Zaprvé platí pravidlo, že nošené věci se zpět skládají mnohem hůře a zadruhé se hodí mít volné místo pro suvenýry, které zakoupíte během dovolené.

Základní nezbytnosti

Na týdenní dovolené se bez desátého trika nebo čtvrtého páru bot nejspíš obejdete. Zapomenutou osušku lze vyměnit za klasický ručník a kartáček na zuby koupíte v každém obchodě za pár korun. Existují ale věci, které jen tak jednoduše nenahradíte, respektive se vám budou na dovolené těžko shánět, nebo vás vyjdou na několikanásobné částky. Určitě tedy nezapomeňte před odjezdem dokoupit:

  • opalovací krém,
  • léky a náplasti,
  • plavky,
  • žabky, případně jinou potřebnou obuv,
  • cestovní kosmetiku,
  • sluneční brýle.

Budete mít co na sebe?

V hlavě si projděte celý plánovaný průběh dovolené a pokuste se alespoň částečně zmapovat, kam půjdete, jaké lze očekávat počasí a jaké aktivity plánujete. Ujistěte se, že jste na vše dostatečně vybaveni a nic vás nezaskočí. Pokud vám v šatníku cokoliv schází, před dovolenou si ho doplňte. Přes léto obchodní centrum překypuje slevovými akcemi a výprodeji, tak toho neváhejte využít.

Na letní dovolenou u moře budete potřebovat minimálně dvoje plavky. Může se stát, že se jedny poničí, ztratí, nebo upadne cvoček na zapínání, proto se hodí mít vždy další v zásobě. Dovolená u vody bez plavek by moc příjemná nebyla a určitě nechcete trávit polovinu odpočinkového týdne složitým výběrem nových.

 

V plavkách se musíte cítit hlavně dobře. Kde koupit ty nejlepší a čím se při jejich výběru řídit vám poradíme v tomto článku.

Pozor na limity leteckých společností!

Před odletem do zahraničí si zkontrolujte podmínky vybrané letecké společnosti a povolený typ zavazadla. Pokud si s sebou berete pouze palubní tašku, která nepůjde na odbavení, ale budete si ji brát s sebou do letadla, musíte myslet na předepsané limity. Zpravidla v kufru nemůže být cokoliv tekutého s objemem nad 100 ml. V dm drogerii a Rossmann nakoupíte cestovní zmenšeniny, které nahradí klasické velké sprchové gely, šampony a další.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Na dovolenou se chystejte s dostatečným předstihem, v časové tísni a ve zmatku hrozí, že si na spoustu věcí nevzpomenete. Nechte si alespoň 2-3 dny rezervu, během nich vás možná dodatečně něco napadne a máte čas to zajít dokoupit a přibalit.

Uchovejte si své vzpomínky

V prázdninovém čase zažijete množství neopakovatelných zážitků a stojí za to je zaznamenat. Pomůže vám s tím v současnosti velmi oblíbený instantní fotoaparát, který snímky okamžitě vyvolává. K fotografiím z mobilního telefonu nebo digitálního fotoaparátu už se následně často nedostanete a upadnou do zapomnění, doporučujeme proto vzpomínky převést do fyzické podoby, ať už jejich umístěním do alb, nebo vytvořením hezké fotoknihy. O vše se vám postarají v prodejně CEWE Fotolab.