fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Čeká vás dovolená u vody? Vyberte si u nás skvělé plavky a další doplňky

K letním radovánkám patří bezesporu koupání a na pobyt u vody se těší dospělí i děti. Ať už vyrážíte k moři, k řece, rybníku či jezeru, můžete si s sebou zabalit spoustu nejen praktických, ale také stylových doplňků. Vybrali jsme je pro vás v našich obchodech a připravili z nich přehledný „must have“ letošního léta.

A zase ty plavky…

Čím jiným na seznamu k vodě začít, než jsou plavky? Ano, víme… Ne každá žena považuje právě tento kousek oblečení za svůj oblíbený a nákup nových plavek nás může často děsit. Přesto není čeho se bát.

Dobám, kdy se baculky musely halit do neforemných koupacích úborů, již dávno odzvonilo, a ani další ženy, které na své postavě shledávají nějaké nedostatky, nemusejí mít z nabídky obchodů trauma. Dnes si lze totiž vybrat plavky pro každou postavu a opět zde platí jednoduchá zásada: Co chcete zvýraznit, oblečte do veselých barev a potisků, co chcete utlumit, potlačte jednobarevným provedením a jednoduchými střihy bez různých příkras, jako jsou volány nebo řasení.

Ženám s kyprými tvary budou slušet jednodílné i dvojdílné plavky s chytrou asymetrií nebo zeštíhlujícími prvky, jako jsou například boční vsadky v tmavších barvách. Větší bříško spolehlivě zakryjí kalhotky s vyšším pasem nebo takzvané tankiny a nožky prodlouží vykrojený spodní díl plavek. Vždy dbejte také na to, aby plavky poskytovaly dostatečnou podporu vašim prsům, nejlépe zvolte vyztužené košíčky s kosticemi.

Štíhlé ženy, které potřebují naopak své postavě dodat trochu objemu, mohou vybírat z modelů plných květin, nařasených či vrstvených střihů nebo volánků, které jim opticky vytvarují křivky. V módě jsou stále bokové kalhotky, retro styl a geometrické vzory. Kdo chce naopak pracně získanou postavu přiznat naplno, může sáhnout po bikinách či sportovních střizích plavek.

Nezapomeňte ani na to, že v plavkách byste se měla především cítit dobře a že zdravé sebevědomí dokáže někdy zkrátka nejvíc.

A co ostatní letní móda?

Spoustu tipů na outfity najdete v článku Letní móda pro malé i velké. Inspirujte se pohodlím a hravostí.
Třešničkou na dortu pak budou lehké přehozy, sluneční brýle a bižuterie plná barev.

Bez žabek ani ránu

Typickou letní obuví jsou žabky, které unosíte jak na pláži, tak třeba doma u bazénu. Víte, že původně pocházejí z Japonska? Inspirace tamějšími sandály se nezapře a plážovou obuv udělali ze žabek zejména surfaři z Kalifornie a dalších částí světa.

V obchodech dnes najdete nepřeberné množství žabek, které mohou mít sportovnější, nebo elegantnější zpracování – například z kůže. Stále více oblíbené je zdobení kamínky nebo korálky a dámy mohou zvolit také žabky na klínku. Takzvané flip-flop rádi nosí ale i muži, a také oni mají na výběr pestrou škálu modelů.

Milovníky žabek potkáte nejen na pláži, ale třeba i ve městě. Dejte si však pozor, na některé společenské a kulturní události, jako jsou koncerty nebo divadelní představení, byste měli zvolit jiný typ obuvi, ačkoli se třeba odehrávají pod širým nebem. Často je také diskutována vhodnost žabek při docházce do zaměstnání. Tady bude pak vždy záležet na typu firmy a na tom, zda má předepsaný nebo doporučený dress code.

Aby vlasy poslouchaly

U vody a po koupání potřebujeme občas zkrotit vlasy, které v tu chvíli nevypadají zrovna upraveně. Ideálním pomocníkem je čelenka nebo šátek, které můžete střídat. V těch nejteplejších dnech bychom neměli zapomínat ani na jiné pokrývky hlavy, jako jsou různé kloboučky a čapky, které vlasy ochrání před sluncem a vysušením.

Způsobů, jak s obyčejným šátkem do vlasů nadělat spoustu parády, je hned několik. Zkuste třeba vázání na piráta, uzel okolo drdolu nebo nad čelem. Ideální je pustit si některý z videonávodů, kde vše uvidíte přesně krok za krokem.

Plavky a doplňky pro malé plážisty

Cokoli koupíte sobě, budou pravděpodobně chtít i vaše děti. Znáte to: Mámíííí, já chci také brýle, klobouček, čelenku… a nakonec proč ne? Všechny vyjmenované doplňky najdete také v dětském provedení, a proto můžete holky i kluky vybavit k vodě se vší parádou. Čeho v létě asi nikdy nebude dost, jsou různá tílka a trička, která se tedy vyplatí zakoupit do zásoby ve výprodejích.

Plavky a letní doplňky u nás zakoupíte například v prodejně Zebra – spodní prádlo, Gate, C&A a v mnoha dalších.

Kam s tím vším?

Na samý závěr bychom vám doporučili už se jen porozhlédnout po nějaké parádní tašce, která všechny vaše poklady unese. A pokud kromě té plážové sháníte i jiná zavazadla, přečtěte si náš článek Hurá na prázdniny! Víme, jak se zabalit chytře a stylově.

Velké prostorné plážové tašky, do kterých se vše vleze.