fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Hurá na prázdniny! Víme, jak se zabalit chytře a stylově

Přiznejme si to otevřeně, balení zavazadel na dovolenou nebývá obvykle oblíbenou činností a stejně tak se to má i s jejich vybalováním po návratu domů. Co vám však může tento proces zpříjemnit, je vhodný výběr kufrů, cestovních tašek a dalších prázdninových pomocníků. Pojďte se na některé z nich podívat!

Sami, nebo s profesionály?

Styl balení a výběr zavazadel je v mnohém závislý na tom, na jakou dovolenou se chystáte. Pokud cestujete s rodinou autem, omezuje vás v podstatě jen prostor, který můžete kufry nebo taškami zaplnit. V případě, že se chystáte za sluncem letadlem, musíte vše přizpůsobit podmínkám letecké společnosti, se kterou poletíte. Určena je jak hmotnost, tak rozměry zavazadel k odbavení či na palubu. Nezapomeňte si tedy před nákupem vše prostudovat, ať se vám nestane, že nové vybavení zůstane nakonec doma.

Kam si zajít pro skvělou dovolenou? Vyzkoušejte prověřenou cestovní agenturu LC kontakt v našem centru.

Jak vybrat ten správný kufr

Cestovní kufr může mít nejen různou velikost, ale také provedení. Nejčastěji se rozhodujeme mezi textilním a takzvaným skořepinovým kufrem. Jaký je mezi nimi rozdíl a který si vybrat?

Pokud cestujete letadlem, bude pro vás vhodnější kufr s tvrdým povrchem neboli skořepinou, která je vyrobena z pevného plastu nebo hliníku. Takový kufr lépe ochrání veškerý obsah – a to i při nešetrné manipulaci se zavazadly, ke které může na letišti dojít. Jeho nevýhodou je menší skladnost a ne tolik propracované členění jako u některých textilních kufrů.

Látkový kufr vám postačí na přepravu autem, kde nebude tolik vystaven nešetrnému zacházení a snadněji se svým objemem přizpůsobí přepravnímu prostoru. O textilní kufry je třeba víc dbát, nejsou tolik odolné vůči vlhku nebo zašpinění, ale pokud si vyberete kvalitnější produkt s propracovanou vrchní úpravou, nemusíte se ničeho bát.

Oba typy kufrů mohou být vybaveny kolečky a madly pro pohodlný přesun a nezapomeňte ani na zámečky, které vaše věci ochrání před zloději. Pro celou rodinu může být pak výhodný nákup sady kufrů různých velikostí.

Metoda balení podle Marie Kondo

Kufry máte vybrané, jejich design je skvělý a další funkčnost ozkoušená? Pak se možná ještě pozastavíte nad tím, jak do svého zavazadla vše přehledně naskládat. Inspirovat se můžete u odbornice na úklid a minimalismus Marie Kondo, která doporučuje sbalení všeho oblečení do ruliček a navíc dle jednotlivých outfitů. Pro názornou ukázku si pusťte některé z videí na toto téma, které naleznete volně na internetu.

Hravá zavazadla pro děti

Také děti chtějí na prázdninách vypadat stylově a vlastní batoh nebo kufřík jim dodá sebedůvěru a naučí je si o své věci pečovat. Malí cestovatelé budou nadšeni z motivů, které vyobrazují jejich oblíbené hrdiny nebo můžete společně vybrat veselé barevné kufříky, batůžky a cestovní tašky. Pro děti budou jistě více praktické ty s několika kapsami a přihrádkami. Děti by měly u balení na prázdniny určitě asistovat, aby se ve svých věcech samy vyznaly. Starším slečnám můžete připravit několik outfitů pro každou příležitost a pak jim z nich nechat na výběr.

Velké množství cestovních zavazadel pro děti i dospělé najdete v prodejně Taška Petr.
Přijďte si vybrat!

Piknik plný chutí a vůní

Kdo by si rád neužil hostinu plnou chutí a vůní pod širým nebem… Na výlety, ale i několikadenní pobyt se vám určitě bude hodit piknikový koš, který si můžete naplnit zakoupenými nebo vlastnoručně vyrobenými dobrotami. Piknikový koš si můžete zakoupit i s výbavou, nebo si do něj sami vybrat nádobí dle svého vkusu. Obvykle se doporučuje plastové nádobí, ale pokud piknikujete jen s dospělými, nemusíte se bát ani dalších materiálů, jako je sklo nebo keramika.

Letní inspirace

Další tipy, jak si užít piknik, jsme pro vás sepsali v samostatném článku Léto je v plném proudu. Hurá na piknik s rodinou nebo přáteli!

Obzvláště v létě je potřeba dbát také na pitný režim, a proto nezapomeňte ani na praktické lahve na vodu, kterou můžete následně ochutit ovocem nebo mátou. Znovu použitelné nádoby jsou ekologické a mnohé z nich jsou dnes už vyráběny ze speciálních materiálů, jako je bezpečný zdravotnický plast bez ftalátů a bisfenolů. Tak na zdraví!

Potřebné vybavení na piknik včetně nádobí, dek a dalších nezbytností seženete v prodejnách Orion, Tescoma, TEDi nebo Pepco.