fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Přivítejte babí léto uklizeným domovem a s úsměvem na tváři

Poslední teplé dny je třeba si náležitě užít, ale zároveň se už pomalu připravit na nástup babího léta a podzimu. Ten můžete přivítat úklidem domácnosti, který vám udělá dobře i na duši. Proberte své skříně, nachystejte dětem podzimní outfity a odlehčete svému domovu. Dlouhé večery budou v krásně uspořádané domácnosti hned příjemnější.

Kuchyň – královna podzimu

Ptáte se, kde vlastně po létě, kdy se doma často jen mihneme, protože nejraději trávíme čas venku, vlastně začít? Zkuste se jako první zaměřit na kuchyň. Právě zde by se měla každá žena nebo muž, kteří rádi vaří, cítit dobře, mít vše nachystané na novou sezónu a přehledně uspořádané. Není nad to, když přesně víme, kam sáhnout.

Úklid můžete využít i k probrání spíže, případné likvidaci prošlých surovin a doplnění trvanlivých potravin. Na podzim se vám bude hodit zásoba luštěnin, těstovin na saláty, které zasytí, nebo třeba nasbírané a usušené houby.

Jak uchovávat potraviny?

Na sypké suroviny se hodí plastové krabičky, ty, které pak chcete vystavit, můžete přesypat do ozdobných skleněných dóz. Voňavé koření patří do kořenek, které se mohou stát ozdobou kuchyňského prostoru.

Nezapomeňte ani sobě a dětem zkontrolovat svačinové krabičky. Do práce i do školy se vám bude s připraveným jídlem v hezkém obalu chodit hned veseleji. Oprášit můžete také čajové a další sady na přípravu teplých nápojů. Čas čajů a horké čokolády tu bude cobydup!

Útulná koupelna zahřeje na těle i na duši

Jako další krok se můžete podívat mírně kritickým okem do koupelny. Povaluje se po prázdninách všude ještě špinavé prádlo? Kosmetika tak, jak jste ji vybalili z kufru po poslední dovolené? A co teploučké župany, ručníky a osušky, nezasloužily by si k sobě nové přírůstky?

Koupelna je místem, které lze oživit nejen při rekonstrukci, ale také za pomoci vhodně vybraných doplňků. Je důležité, aby byla čistá, voňavá a lákala k relaxaci. Pořádek v koupelně vám pomohou udržet jak velké nádoby nebo koše na prádlo, tak menší košíčky nebo plastové či textilní boxy.

Náš tip

Vyzkoušejte neotřelou dvojici barev v podobě tmavě zelené a zlaté. Dodá nádech luxusu kuchyni i koupelně.

Do nového kabátku můžete výměnou závěsu obléknout sprchový kout a podlahu můžete oživit koupelnovými předložkami sladěnými s ostatním vybavením. Na kartáčky a mýdlo si pořiďte soupravu v jednotném designu. Hřebenům vrátí lesk mýdlová voda, kosmetiku pro sebe a zbytek rodiny můžete oddělit do různých taštiček. Pak už jen stačí při koupeli zapálit svíčku a užívat si ničím nerušený klid v příjemné atmosféře.

Doplňky do koupelny zakoupíte například v prodejně Pepco, Tedi nebo
Orion – vše pro vaši domácnost.

Košíky, kam se podíváš

Milujete košíčky všech tvarů a barev? My také. Jsou to neocenitelní pomocníci jak v koupelně, tak v obýváku nebo třeba v pokoji malé slečny. Košíčky mohou být proutěné, z umělého materiálu, uzavíratelné nebo vyložené textilem či jinak nazdobené. Oblibu si získaly také různé kovové nádoby v minimalistickém stylu a černé barvě. Vyzkoušet je můžete samostatně nebo v kombinaci. Košíčky jsou bohužel náchylné k zachytávání prachu, při pravidelné péči ale udělají velkou parádu a dobrou službu.

Univerzální pomocníci na každý den

Říkáte si, že na nákupu mopů, kbelíků, košťátek a prachovek nemůže být nic zábavného? To je sice zčásti pravda, ale i tyto nepostradatelné pomocníky je třeba jednou za čas obměnit. S novým uklízecím náčiním se dobře pracuje, úklid se stává rychlejší a efektivnější. Když pak necháte děti, aby si samy vybraly barevné úklidové hadříky nebo další výše zmíněné úložné doplňky do pokoje, možné je dokonce namotivujete, aby si udržely od začátku nového školního roku v pokojíčku pořádek co nejdéle.

Minimalistický šatník

Přemýšlíte, jak zatočit s přemírou oblečení a doplňků? Přečtěte si náš článek o tvorbě minimalistického šatníku.

Jak vyzrát na protivný prach? Vsaďte na mikrovlákna

Otravným a nevítaným návštěvníkem každé domácnosti je prach. Sotva člověk projde celý dům nebo byt s prachovkou, mohl by se znovu vrátit tam, kde začal. Na závěr jsme si proto nechali několik rad, jak s tímto nechtěným hostem zatočit:

  • Prach stírejte jemně navlhčeným hadříkem, pokud to však povrch nábytku nedovoluje, pořiďte si utěrky z mikrovlákna, které prachové částečky zachytí a nepustí.
  • Udržujte v domácnosti přiměřeně vlhký vzduch, který zmírňuje tvorbu a cirkulaci prachu, větrejte krátce a intenzivně, v pylové sezóně raději po dešti.
  • Zbavte se koberců, lůžkoviny proklepávejte na balkonu nebo na zahradě, a pokud trváte na záclonách či závěsech, věnujte jim dostatečnou péči.
  • Nezapomínejte na „lapače prachu“, ne každý chce strohou domácnost bez různých ozdob, ale pak musíte počítat také s tím, že úklid bude nutné provádět častěji a důkladněji.
  • Špatně přístupné části domácnosti jsou pro prach doslova rájem, vršky skříní, kuchyňských linek nebo třeba radiátory jsou toho důkazem. Od prachu ulevte také rostlinám, určitě se vám za to odvděčí svěží barvou.

Ať už se do pozdně letního úklidu pustíte sami, nebo s celou rodinou, uvidíte, že na jeho konci se budete cítit skvěle a bude se vám volněji dýchat. Ne nadarmo se říká, že úklidem v domě uklízíme i v sobě. Přejeme vám krásné a pohodové dny!