fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Oblečte domov do veselého kabátku: Máme pro vás jarní inspiraci

První jarní paprsky už ťukají na dveře a kromě radosti a pohody s sebou přinášejí také spoustu energie a tvůrčí nálady. Nechte ji proniknout do každého koutku vašeho domova a připravte se také na Velikonoce – budou tady cobydup. Máme tipy pro milovníky barev i minimalisty!

Možná si říkáte, kde s jarní výzdobou začít… Vezměte to klidně od předsíně přes kuchyň až do obývacího pokoje, ale nezapomeňte ani na ložnici. Ač do této místnosti běžně nevodíme návštěvy, veselé barvy mohou prozářit jak povlečení, tak třeba záclony jen pro naši radost. A když se pak po koupeli zachumláte do barevného županu, nebude mít jarní únava šanci.

Jarní kabátek pro kuchyň

V kuchyni rozehraje prim pestré velikonoční prostírání nebo třeba nová zástěra a praktické chňapky s květinovými motivy. Pro inspiraci se zastavte v prodejně SCANquilt.

A co dobrého si „v novém“ uvařit? Jaro láká k očistě, a proto zkuste do jídelníčku zařadit co nejvíce zeleniny, ovoce nebo třeba naklíčených luštěnin a semínek. Naordinujte si svěží smoothie nebo částečný půst. Než se pustíte do velikonočního pečení, můžete svému tělu krásně odlehčit.

Vajíčka tak trochu jinak

Symbolem jara, probouzející se přírody a Velikonoc jsou vajíčka. Mnoho rodin má své tradice v jejich zdobení a některé z dekorací se dokonce předávají z generace na generaci, jako je tomu u vánočních ozdob.

Ať už milujete klasické kraslice, nebo jste zastánci moderních technik, máme pro vás jeden tip, který nás zaujal svým čistým provedením. Kdo by řekl, že „obyčejné“ vajíčko a peříčko nadělá tolik parády? Přijďte si pro křehkou krásu do obchodu KiK, kde naleznete i další jarní dekorace.

Černo-bílé Velikonoce? Proč ne!

Jde vám ze všech barev hlava kolem a chtěli byste letos vyzkoušet něco netradičního? Dobrý nápad! Milovníci minimalismu mohou zajásat, protože černo-bílé Velikonoce budou letos in. Pokud pak jednoduchou výzdobu doplníte živými květinami, jako jsou narcisky, tulipány nebo petrklíče, uvidíte že ji jen tak někdo nepřehlédne a budete mít úspěch.

Co se týče materiálů, tak máte na výběr z klasického porcelánu, skla nebo třeba přírodnin. Kombinujte na první pohled nekombinovatelné a popusťte uzdu fantazii. Kdo má pak malé děti, určitě nezavrhne ani plastové dekorace, které přežijí i útok malých neposedů. Máme zkrátka pro každého něco.

Jednoduché dekorace s vůní přírody

Trochu jarní vůně si můžete domů přinést nejen s rozkvetlou kyticí, ale třeba s dřevěnými doplňky a nazdobenými květníky, které voní čerstvou zeminou. Nezapomeňte proto navštívit ani Holandské květiny, kde vám květenu zahalí do jarního kabátku.

Jednoduché dekorace si můžete zakoupit také v prodejně Pepco anebo se můžete pustit do výroby sami. Zapojte klidně celou rodinu, vždyť víte, co se říká: Kdo si hraje nezlobí.

Návod na velikonočního zajíčka

Budete potřebovat:

  • Dřevěný základ, který vyřízne šikovný rodič nebo třeba truhlář,
  • menší děti mohou zvolit karton či jiný pevnější materiál,
  • lepidlo dle druhu zvolených komponent,
  • tavnou pistoli a náplně,
  • plst,
  • mašličky, akrylové bambulky a další drobnosti na ozdobu,
  • provázek,
  • dobrou náladu a chuť tvořit.

Postup: Na zvolený podklad ve tvaru zajíčka nalepte plstěný obrys, který můžete obšít nebo jinak ohraničit. Vyberte si z barvených doplňků a za použití tavné pistole je přichyťte.

Pokud bude základna ze širšího dřeva, trochu ji dole zařízněte a zajíček bude sám stát, v případě kartonu ho můžete ještě zezadu podepřít vlepenou podpěrou nebo udělat závěs z provázku. Širokým výběrem kreativních potřeb vás jistě potěší prodejny McPen nebo TEDi.

Přejeme vám mnoho zábavy a radosti z jara.