fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Čím obdarovat učitele? 5 tipů na nejlepší dárky na konec školního roku

Školní rok se pomalu ale jistě blíží ke konci. Na nadcházející dlouhé letní prázdniny se těší nejen děti ale i jejich učitelé. Po roce si konečně oddychnou od často náročné a těžké práce. Za jejich snahu a trpělivost si jistě zaslouží poděkování v podobě malého dárku. Lámete si hlavu, čím je potěšit? Máme pro vás hned několik skvělých tipů!

Balená dárková mýdla

1. Osvědčená klasika

Mezi tradiční dárky pro paní učitelky patří bezpochyby květiny, s těmi nikdy neuděláte chybu. Nemusí se zrovna jednat o největší pugét, stačí nechat uvázat menší kytičku pro radost. Stejný nápad bude mít nejspíš většina ostatních žáků, tak ať má paní učitelka šanci záplavu kytic ze školy vůbec odnést.

V den předávání vysvědčení bývá už poměrně teplé počasí, což délce životnosti květin příliš nepřispívá. Doporučujeme proto kytici nechat uvázat maximálně den předem, ať je v okamžiku darování stále svěží.

Květina s výdrží

Velký výběr čerstvě dovezených květin najdete v květinářství Holandské květiny. Nemusíte se omezovat pouze na řezané kytice, paní učitelku potěší i květiny v květináči, které vydrží mnohem déle. Mezi nejoblíbenější patří orchideje nebo fialky, případně praktické a nesmrtelné kaktusy či sukulenty. Výběr můžete nechat i na odbornících, v květinářství vám se vším rádi ochotně poradí.

Logo obchodu Holandské květiny

2. Foto vzpomínka

Někteří žáci se vidí ve škole se svojí učitelkou nebo učitelem letos naposledy. Ať už je důvodem přechod na vyšší stupeň nebo pokračování na střední či vysokou školu, taková příležitost si žádá trochu originálnější dárek než pouze květinu.

Hezkou vzpomínkou na společně strávená léta může být třídní fotografie. Máte-li větší zásobu fotek, pak nechte v CEWE Fotolab vytisknout rovnou celou fotoknihu. Domluvte se společně s celou třídou a na dárku se podílejte. Na volnou stránku fotoknihy nebo ze zadní strany fotografie přidejte věnování s poděkováním a připojte podpisy všech členů třídy.

Tiskárny fotografií v prodejně Fotolab

Fotokniha CEWE Fotolab

3. Prázdninové čtení

Spousta učitelů a učitelek využívá prázdninové volno k odpočinkové dovolené. Buďte nápadití a darujte jim knížku, která jim zpříjemní zasloužený relax. V knihkupectví Luxor najdete širokou nabídku české i světové beletrie, ale i naučné tituly, slovníky, encyklopedie a spoustu dalšího.

Pro výběr vhodné knihy byste měli danou učitelku či učitele znát trochu blíže, ať víte, čím je potěšit. Pokud si nebudete jisti, vydejte se cestou dárkové poukázky, ať si svůj oblíbený titul vybere dotyčný sám.

Letošní tipy na pohodové, napínavé i zábavné čtení jsme pro vás sepsali v tomto článku.

4. Balíček dobrot

Jídlo se řadí mezi osvědčené dárkové klasiky. Žáci většinou na konec školního roku nosí čokolády, bonboniéry a další sladkosti. S trochou snahy se dá vytvořit hezký balíček plný pochoutek. Zůstává už jen na vás, zda do něj zařadíte sladké mlsání, nebo se rozhodnete pro slanou variantu, dáte dohromady BIO potraviny z Herba Zdraví výživa, nebo nakoupíte v Uzenářství farmář slané pochutiny. Můžete přidat i vlastní domácí produkty, s těmi určitě zabodujete.

Nezapomínejte, že teplé letní počasí dlouhému přenášení jídla příliš nesvědčí. Vybírejte raději potraviny, které zvládnou zhruba půl dne mimo lednici a nezkazí se dřív, než je pan učitel nebo učitelka stihne rozbalit.

Raději NE…

Mezi nevhodné dárky ke konci školního roku patří lahve alkoholu. I když dárky logicky kupují rodiče, stále je učitelé dostávají spíše od dětí. Na půdu základní školy by se alkohol už z principu zkrátka nosit neměl.

 

5. Voňavé poděkování

Mezi kantory se objevují převážně ženy a ty nejčastěji ocení kosmetické produkty ve všech různých variantách. Zajděte do dm drogerie nebo prodejny Rossmann, kde se dá vybírat z bohaté nabídky.

Voňavé dárky zahrnují kromě kosmetiky i vonné svíčky, difuzéry nebo aroma lampy. Pro další inspiraci na výběr dárkových předmětů si zajděte do Albi, na hezké věci narazíte i v prodejně Pepco.

Prodejna DM

Kupování dárku pro učitele určitě není povinností, dnes už se ale jedná o takové nepsané pravidlo. Zeptejte se primárně vašich dětí, co a komu by chtěli věnovat. Z učitelského sboru se jistě najde alespoň jeden učitel nebo učitelka, ať už to bude hlavní zástupce třídy, nebo oblíbená družinářka.