fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

5 tipů, jak ušetřit na nákupech 

Kdo šetří, má za tři. V době neustálého zvyšování cen by se vám mohlo hodit pár ověřených rad a tipů, jak při nákupech ulehčit vaší peněžence. Nemusíte se přitom nijak výrazně omezovat, stačí myslet na pár jednoduchých pravidel a nepodléhat neuváženým emočním nákupům. 

Slevy v Central Kladno

1.  Plánujte

Není nic horšího, než se vydat na nákupy bez jasné představy o tom, co si vlastně chcete koupit. Nakonec to totiž dopadá tak, že donesete domů spoustu zbytečností, za které jste utratili nemalé množství peněz, ale vlastně je k ničemu nevyužijete. Nákupy si nejprve pořádně promyslete, napište si seznam a držte se ho.

Nákupy potravin v Central Kladno

Zkuste to naopak

Plánovat se dají i nákupy oblečení a dalšího zboží. Zkuste využít jednotlivých sezón. Například po létě se všude objevují výprodeje letního oblečení, protože všichni už dávno nakupují na podzim a zimu. To stejné platí i o výprodeji vánočních ozdob v lednu a dalšího sezónního zboží. Možná vám bude připadat trochu zvláštní kupovat tematické ozdoby s téměř ročním předstihem, na druhou stranu můžete výrazně ušetřit. 

Nakupování vánočních ozdob

2. Nakupujte ve slevách

Nakupování ve slevách je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit. Pokud navíc vychytáte ty nejvýhodnější nabídky, máte vyhráno. Oproti původní ceně se můžete dostat až na poloviční částku, musíte je ale umět využít. 

Myslete na to, ať slevové akce slouží vám a nenechte se jimi příliš ovlivňovat. U každé zlevněné věci si odpovězte na otázku, zda byste si daný produkt koupili i bez ní. Pokud ne, pak ho raději nechte v regálu. Nakupování zbytečností, ač jsou sebevíc levné, vám rozpočet pouze navyšuje.

Kde sledovat aktuální slevy a akce?

Akční nabídky mívají omezenou platnost a čím dříve se o nich dozvíte, tím vyšší máte šanci, že vám zboží ve výprodeji nikdo nevykoupí. Přehled všech aktuálních slev se vyplatí sledovat:

  • na webu – akce, slevy, výprodeje a další výhodné nabídky prodejen nákupního centa Central Kladno pro vás pravidelně zveřejňujeme na této stránce,
  • na sociálních sítích – vyplatí se sledovat facebookový profil Central Kladno
  • v akčním letáku – najdete je přímo ve vybraných prodejnách, nebo si je můžete dohledat na internetu,
  • přímo v centru – občas stačí projít centrum a mít oči otevřené, prodejny s probíhajícím výprodejem poznáte na první pohled.

3. Nechoďte na nákupy potravin hladoví

Tohle základní pravidlo zná už snad každý, ale určitě není od věci si ho znovu připomenout. Před nákupem jídla se najezte, ať nemáte hlad. V opačném případě by vás totiž lákalo vše, na co se v regálech podíváte a odešli byste s hromadou dobrot, které celkovou cenu nákupu výrazně navýší. Raději si před vstupem do obchodu s potravinami zajděte na jídlo do KFC, Lai Lai bistra nebo do Kantýny Poldi. S plným břichem budete mít čistou hlavu, o něco prázdnější košík a plnější peněženku. 

V supermarketu se vyplatí nekoukat pouze na cenu, ale i na množství a gramáž. Nejlevnější nemusí automaticky znamenat nejvýhodnější. Zpravidla platí, že cenově lépe vychází větší balení. Doporučujeme ho kupovat v případě drogerie, trvanlivých potravin a dalších typů zboží, které dlouho vydrží a nepodléhají zkáze. 

4. Kupujte kvalitní zboží

Znáte slavné rčení “nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci”? V mnoha případech opravdu platí. Pokud se rozhodnete investovat do kvalitnějšího oblečení a obuvi, vydrží vám pravděpodobně mnohem déle a nemusíte jít za pár měsíců pro nové. Ve výsledku můžete nakonec i ušetřit. Zkuste se inspirovat v našem článku o minimalistickém šatníku

Nemusíte se bát, určitě to neznamená, že musíte kupovat vždy jen to nejdražší. Kvalitní produkty se dají pořídit i za velmi dobrou cenu, stačí se jen trochu snažit a hledat. 

Nakupte vše na jednom místě

Přejíždění mezi obchody vám sebere spoustu času i peněz. V Central Kladno nakoupíte vše na jednom místě, navíc sem dojedete pohodlně autem a zaparkujete na 3 hodiny zcela zdarma. Nabídka obchodů a provozoven je opravdu bohatá, najdete zde vše od potravin, přes kosmetiku, drogerii, oblečení, obuv i sportovní vybavení.

Tři hodiny parkování zdarma v Central Kladno

5. Využijte výhodnějších nabídek věrnostních klubů

Spousta prodejen a obchodů nabízí členství ve věrnostním klubu. Díky registraci pak získáte množství výhod a slev. Někteří nabízí dárek k nákupu zdarma, jiní speciální členské slevy nebo sbírání bodů, které lze pak přeměnit za něco jiného. O možnosti členství se informujte přímo v prodejnách nebo na internetu. 

Registrace do věrnostního klubu v prodejně