fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Rok 2022 ovládne fialový odstín, rozzáří váš šatník i interiér

Barvu roku vyhlašuje každoročně společnost Pantone. Letos je zajímavá především tím, že se jedná o zcela nově vytvořenou barvu s přesným názvem Veri Peri. Odborníci ji definují jako brčálově modrou s červeným podtónem, laici by ji však označili jednoduše jako světle fialovou. 

Vybraná barva roku bývá jakýmsi symbolem, v tomto případě má navozovat optimismus po předešlém pandemickém roce, podporovat sílu, kreativitu a vynalézavost. Vemte si z ní jen to nejlepší, využijte její radostné poselství a hravost.

Jak nosit Veri Peri?

Co může být víc trendy, než mít na sobě současnou barvu roku? Fialová navíc váš outfit doslova rozzáří a zvýrazní. I když se na první pohled může zdát, že zařadit ji do šatníku nebude docela jednoduché, určitě se ničeho nebojte. V kombinacích stačí zkrátka vsadit na doplnění o neutrální tóny.

Výrazně fialovou můžete oživit třeba celočerný outfit. Černé džíny nebo kalhoty jsou zkrátka klasika a hodí se ke všemu. To stejné platí i o bílé nebo šedé, která mimochodem vládla světu barev minulý rok. Nemáte-li nouzi o klasické kousky v neutrálních barvách, pak bude zařazení fialové hračka. V opačném případě vyražte svůj šatník doplnit, aktuálně k tomu máte nejlepší příležitost, v Centralu totiž vládnou finální slevové akce a vše seženete za skvělé ceny.

Jak nakupovat ve slevách? 5 + 1 tip pro výhodné nákupy

Zaměřte se na detaily

Zahalit se celkově do zářivé fialové nemusí být od věci, ne každému však pestré barvy sednou. V takovém případě doporučujeme barvu roku zařadit rafinovaně ve formě nejrůznějších doplňků. Sáhněte po pestré kabelce, hodinkách, šále nebo třeba náramku. Projděte si například prodejny Bijou BrigitteH&M nebo Orsay a nechte se inspirovat.

Barva roku bude skvěle vypadat i na nehtech. Nemusíte se striktně držet přesného odstínu, klidně si vyberte vám sympatický tón fialové a nebo ho nakombinujte s něčím klasickým. O dokonalou manikúru se vám postarají v Nailounge.

Pusťte barvu roku i k sobě domů

Aby vás mohla barva opravdu inspirovat, nabudit a předat zamýšlený optimismus, pak se jí musíte doslova obklopit. Vyhlášení barvy roku se navíc netýká pouze světa módy, naopak má svůj velký význam i v designu a v oblasti bydlení. To samozřejmě neznamená, že musíte hned přemalovat pokoje, stačí si vyhlédnout zajímavé fialové dekorace.

V našem centru najdete spousty obchodů, kam vyrazit pro inspiraci a nakoupit zajímavé doplňky. Zajímavým tipem jsou třeba svíčky v různých odstínech fialové v prodejně Albi, ložní textil z ProSpánek či SCANquilt.

Nebojte se pestrých barev

Po pochmurném loňském roce v šedém závěsu by měl být ten letošní naopak veselejším, plným naděje a nových začátků. Vyslané poselství v podobě zvolené barvy roku se bude promítat do různých odvětví. Pokud vám Veri Peri barva úplně nesedla, vyberte si klidně jakýkoliv jiný pestrý odstín, letos budou hrát veselé barvičky zkrátka prim. Vydejte se do Central Kladno, inspirujte se a najděte si to své, nabídka je obrovská.