fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Proč vznikl Den nezadaných a jak si ho užít

Singles Day, Double 11 nebo Bachelors Day. Pod všemi těmito názvy můžete znát Den nezadaných. Svátek, kdy všichni nezadaní oslavují…no…že jsou nezadaní. Vznikl v Číně a slaví se 11. 11. Všichni nezadaní se navzájem obdarovávají dárky a tento den se zapsal do dějin jako den největšího fyzického maloobchodu a online nakupování ve světě. Jak vznikl a jak si ho užít? Čtěte dál.

Béžové kotníčkové boty a béžová kabelka Gabor

Začalo to jako vtip

Jako všechny dobré nápady, tak i tento den vznikl jako vtip. Jednoho krásného dne si v roce 1993 parta mladých vysokoškolských studentů řekla, že je štvou komerční svátky jako je Valentýn. Důvod byl prostý – byli nezadaní. Tak se rozhodli, že místo aby plakali, budou slavit. Na single životě je přece tolik skvělých věcí!

Nyní jde o globální nákupní den, který se slaví po celém světě. Svobodní lidé se obdarovávají dárky, na které prodejci dávají velké slevy. Jde většinou o 24 hodinovou nákupní akci s milionovými prodeji. Slaví se vždy v listopadu 11. a je jedno, zda jde o víkend, nebo všední den. A proč toto datum? Čtyři jedničky mají představovat čtyři nezadané osoby. Singles Day je tak i příležitostí k poznávání nových lidí a chození na večírky.

Zajímavost

Jeden student na Singles Day rezervoval vždy druhé sedadlo v kině, aby páry během promítání romantického filmu nemohly sedět vedle sebe.

Jak si Singles Day užít

Mnoho lidí považuje to, že jsou nezadaní, za něco negativního. Myšlenkou svátku je ale oslava vás jako jedince, ne pár. Tento den se máte soustředit jen na sebe a udělat si radost. Na Singles Day si lidé nedělají radost pouze materiálními věcmi, ale chodí také na dobrá jídla, dopřejí si relax nebo zajdou na večírky.

Mobilní telefon, chytré hodinky a tablet Samsung.

Singles Day vs Black Friday

Na Singles Day se utrácí podobně jako na Black Friday nebo Cyber Monday. Roční prodeje na Den nezadaných ale oba dny překonávají. Je to kvůli tomu, že ve skutečnosti jsou o dost větší než Black Friday a Cyber Monday dohromady. Což ze Singles Day dělá největší nákupní den na světě.

Tipy, jak Den nezadaných oslavit

 • Vyzkoušejte nějakou novou zábavnou aktivitu.
 • Dopřejte si relax v Sauně.
 • Dejte se dobré jídlo.
 • Kupte si něco hezkého na sebe.
 • Pořiďte si nějaký nový šperk.
 • Zajděte ke kadeřnici nebo k barberovi.
 • Udělejte něco, k čemu se dlouho odhodláváte.
 • Začněte víc pracovat na svém zdraví.
 • Začněte cvičit.
 • Udělejte si výlet.
 • Zajděte na party.
 • Stravte den se svými kamarády. 

Lehátka v Saunia v Central Kladno

Závěr

Dříve byli nezadaní lidé smutnější než ti zadaní, ale s moderní dobou jejich štěstí stále více a více roste. Mají čas se soustředit sami na sebe, mohou dělat to, co chtějí a pak do případného vztahu kráčejí jako lepší a vyrovnanější lidé. Nebuďte proto smutní, pokud zrovna nikoho nemáte. Užívejte si každou sekundu života. V Central Kladno vám s tím pomůžeme.