fbpx

Zavřeno

zítra v 09:00

Interaktivní mapa centra

Plesová sezóna: Jak se vybavit na ples

Plesová sezóna obvykle začíná začátkem ledna, kdy ženy vybírají dokonalé šaty a muži vytahují ze skříně smoking. I dnes, stejně jako dříve, jsou plesy oblíbenou společenskou událostí. Potkávají se na nich známí, přátelé i rodina a dívky ukazují své noční róby. Ať už si šaty kupujete nebo půjčujete v salonech, připravili jsme si pro vás přehled věcí, na které byste měli při chystání na ples myslet. Pojďte se na ně s námi podívat.

Jak moc formálně se obléct

Otázka, kterou si jistě pokládá většina žen před touto společenskou událostí. Pokud se obléknete společenštější než ostatní, lidé se na vás pravděpodobně budou dívat a mohou se vámi cítit podřazení. Pokud si naopak obléknete třeba koktejlové šaty, které se hodí spíše do divadla, než na ples, budete působit velmi nevhodně a opět se na vás lidé budou pravděpodobně dívat. Za nás není nic jednoduššího, než si pořádně přečíst program nebo pozvánku, kde je dresscode ve většině případů uveden.

Spodní prádlo by nemělo být vidět

Zapomeňte tentokrát na krajky a jakékoliv jiné výrazné spodní prádlo. Spodní prádlo by pod plesovými šaty nemělo být vidět. Zvolte proto jednoduché, nejlépe tělové nebo černé prádlo. Dobrou volbou je také stahovací prádlo, které vám pomůže zakrýt bříško nebo zadeček, pokud chcete.

Jak je to se silonkama

Vzhledem k tomu, že plesová sezóna je v zimě, je téměř jasné, že budete chtít, aby vám bylo teplo na nohy. Pokud máte uzavřené lodičky, klidně si silonky vezměte. Nikdo ani nepozná, že je máte na sobě. Jestli jste se ale rozhodla pro otevřené lodičky, silonky pro vás tentokrát budou pasé.

Do otevřených lodiček totiž patří bosá noha. Důležité také je si před plesem zajít na pedikúru, protože vaše nohy a nehty budou zkrátka vidět.

Myslete na doplňky

Doplňky jsou, stejně jako boty, nedílnou součástí každého plesového outfitu. V případě šperků ale myslete na to, že méně je někdy více. Vyberte si decentní šperky, které podtrhnou vaše šaty, ne je překřičí.

K outfitu patří také psaníčko. To by mělo ladit s šaty a jeho velikost by měla být tak akorát, aby se do něj vešly kapesníčky, telefon a peníze. Takže nic velkého.

Typy plesových šatů

Tylové šaty

Šaty z tylu jsou vzdušné a budete v nich vypadat jako princezna nebo víla. Moderní jsou tylové šaty s výstřihem do V a bohatou sukní nebo korzetové šaty s přiléhavou sukní.

Třpytivé šaty

Pokud zvolíte třpytivé plesové šaty, rozhodně se nevyhnete pozornosti. Jesli patříte k lidem, kteří mají rádi, když se na ně kouká, sáhněte po těchto šatech. Populární jsou třpytivé šaty ve zlaté, růžové nebo stříbrné barvě.

Šaty s nabíranými rukávy

Chcete být za princeznu? Pak šaty s nabíranými rukávy a bohatou sukní jsou pro vás tou správnou volbou. Pokud navíc mají na zádech šněrování, budete opravdu jako z pohádky.

 

Podle čeho plesové šaty vybírat

  • Zvolte šaty, které lahodí vaší postavě. Zvýrazněte své přednosti a zamaskujte ty problematické oblasti. Pozornost věnujte nejen postavě, ale také tvaru výstřihu a rukávům.
  • Vyberte barvu, která sedí k vaší pleti. Vaše kůže má buď studené, nebo teplé podtóny. Na základě toho zvolte barvu šatů.
  • Před tím, než šaty zvolíte, si je pořádně vyzkoušejte. Nechcete, aby vám pak na plese někde odstávaly.
  • Šaty vybírejte dostatečně dopředu, abyste měla čas na rozmyšlenou. Doporučujeme alespoň 2 měsíce předem.
  • Načerpejte inspiraci na sociálních sítích.

Pár rad pro muže

  1. Na ples jedině v tzv. Black tie – slavnostním pánském oděvu, který zahrnuje smoking, bílou košili, černý motýlek a lakýrky.
  2. Vyhněte se extravaganci – pokud nemáte vlastní smoking a nemůžete si ho ani půjčit, zvolte jakýkoliv tmavý oblek. Barvy se pro pány na ples zkrátka nehodí.
  3. Oblek by měl dokonale padnout – každý muž by měl mít ve svém šatníku alespoň jeden dokonale padnoucí oblek. A v něm i vyražte na ples.
  4. Poslední knoflík nechte rozepnutý – po celou dobu plesu mějte sako zapnuté, ale poslední knoflík nechte vždy rozepnutý.

Závěr

Doufáme, že jste načerpali inspiraci na svůj ples a víte přesně, jak se na něj vybavit. Nezapomeňte na pravidla etikety a pro jistotu se vždy ujistěte, že vám šaty i oblek dokonale padnou. A pokud stále nevíte, jaký outfit zvolit, inspiraci vždy načerpáte v našem obchodním centru.