fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Kam za kulturou v Kladně? Máme pro vás několik tipů!

Zima je časem, kdy můžeme vyrazit na hory, užít si sněhových radovánek, ale také se vydat za kulturními zážitky. Tradiční plesy, dětské karnevaly nebo masopustní veselice můžete proložit dobrým filmem, divadelním představením, návštěvou muzea nebo skvělou knihou. Poradíme vám, kde si v Kladně vybrat z kulturní nabídky.

Kam a na co zajít do kina?

Kladno je město, které se v minulosti pyšnilo mnoha kiny. Starší a střední generace diváků si budou zajisté pamatovat i jejich názvy. Namátkou zmiňme třeba jen kino Sevastopol, Oko, Květen, Sokol nebo třeba Hutník. A právě poslední jmenované můžete navštívit i v současnosti. Čekají vás dva sály a program, na kterém nechybí žhavé novinky, ale také klasické filmové návraty nebo cestovatelské diashow. Dopřát si zde můžete občerstvení ve formě popcornu, nachos, slaných pochutin a chlazených nápojů.

Filmové novinky a doporučení

 • Avatar: The Way of Water – pokud jste dosud nestihli pokračování velkolepého Avatara, máte ještě čas to napravit. 3D projekce vám nabídne nezapomenutelný zážitek.
 • Přání k narozeninám – nová česká komedie má za sebou nedávnou premiéru, přijďte se pobavit, obsazení je více než lákavé: Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Tomáš Klus, Igor Orozovič, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, David Švehlík…
 • Zoubková víla – s dětmi můžete od ledna zhlédnout animovaný příběh pro celou rodinu, ve kterém není o dobrodružství nouze.

Náš tip

Pokud vás ke sledování filmů láká komornější prostředí, zavítejte do kulturně společenského centra Pod Třešní, které se v Kladně pomalu ale jistě etabluje jako další prostor k trávení volného času a setkávání lidí mnoha zájmů. Nachází se nedaleko našeho centra, a to na adrese Ctiborova 1837.

Čtení pro malé i velké

Není nad to se po zimní procházce mrazivou přírodou zachumlat na gauči do teplé deky a strávit večer ve společnosti dobrých příběhů. Doslova přehršel pro malé i velké čtenáře jich najdete v Městské knihovně Kladno nebo ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

Obě knihovny nabízejí tisíce svazků beletrie, odborné literatury a knížek pro děti či mládež. Nesmíme ale zapomenout ani na to, že knihovny nejsou dnes už jen pouhými půjčovnami knih, ale že i v jejich prostorách najdete bohatou nabídku kulturních pořadů nebo společenského vyžití. Neváhejte dlouho s návštěvou a zásobte se čtivem na dlouhé večery.

Divadla zvou na komedie i dramata

Milovníci divadla jistě program Městského divadla v Kladně bedlivě sledují a vědí, že nová sezóna je opět žánrově nabitá a z repertoáru si vyberou ti, kteří se rádi smějí, bojí i zamýšlejí nad velkými životními tématy. Z únorového programu vybíráme například premiéru představení 39 stupňů, které je parodií detektivního thrilleru s noirovými podtóny.

Od ledna jsou v prodeji také vstupenky na Malé kladenské Dionýsie 2023 – legendární akci plnou napětí, humoru, hudby a dobré nálady, která vyvrcholí 30. června.

Kladno se může pyšnit také divadlem Lampion, které je jediným profesionálním divadlem ve Středočeském kraji soustředícím se na tvorbu pro děti a mládež. Vydejte se do světa dětského smíchu, fantazie a čarovných pohádek. Divadlo nabízí představení pro nejmenší diváky od předškolního věku až po druhý stupeň základních škol a pořádá mimo jiné také Mezinárodní festival loutkového divadla AMPLION pro děti i dospělé.

Kam pro šaty?

Šaty a další společenské oděvy do divadla nebo pro další slavnostní příležitosti můžete pořídit u nás v Central Kladno. Zastavte se třeba v prodejně Lindex, H&M, C&AOrsay nebo Terrannova.

Výstavy a expozice v Kladně

Fotografie, obrazy, umění mnoha směrů a podob, hudební akce, besedy, přednášky a mnohé další nabízí prostor Kladenského zámku s přilehlou zahradou. Aktuálně zde můžete navštívit jak stálé expozice, tak časově ohraničené výstavy.

Stálé expozice:

 • Galerie Kladenského zámku
 • Zdeněk Miler nejen Krtek
 • Kabinet fotografie
 • Pracovna břevnovského opata
 • Kaple sv. Vavřince
 • Důlní štola – v současnosti uzavřena
 • Zahrada a medvědárium Kladenského zámku
 • Kladenští mistři

Probíhající výstavy:

15. 12. 2022 – 16. 2. 2023: NAROZENINY – Pocta sestrám Válovým (Díla Jitky a Květy Válových zapůjčená ze soukromých sbírek)

15. 12. 2022 – 16. 2. 2023: Jiří a Jiřina Hankeovi: VÁLOVKY 100

Dalším cílem, kam mohou směřovat vaše kroky, je Sládečkovo muzeum v Kladně, kde nyní probíhá například modelářská výstava letadel, lodí, vláčků, autíček i vojenské techniky.

Víte, že…?

Unikátním kladenským projektem je Muzeum věžáků, kdy si jeden ze známých rozdělovských věžáků projdete od sklepa až po střechu. 50. léta vám přiblíží ukázkový byt, ale také kryt civilní obrany. Pokud chcete nevšední architektonický zážitek, neváhejte s návštěvou.

Náš výčet kulturních příležitostí jistě není úplný a my se těšíme i na vaše tipy, kam se v Kladně rádi vydáváte.