fbpx

Zavřeno

otevírá v 09:00

Interaktivní mapa centra

Jak zútulnit obývák v pár krocích

S příchodem studenějšího a deštivého počasí se nejvíce těšíme právě na ty pochmurné dny, kdy si s čajem nebo kávou sedneme na pohodlný gauč a budeme si užívat domácí pohody. Přinášíme vám proto pár tipů, jak si zútulnit obývák, abyste se v něm cítili opravdu dobře. Možná budete překvapeni, jak málo někdy stačí.  

Útulný obývací pokoj s doplňky

Malá změna s velkým efektem

Připadá vám váš obývák nudný, okoukaný, nebo špatně řešený? Potřebuje změnu! To hned nemusí znamenat finančně nákladné investice a náročnou přestavbu, někdy totiž stačí pouze trochu upravit současnou dispozici a o kousek posunout nábytek. Nepotřebujete na to desetitisíce, stačí si najít trochu času. Uvidíte, že i malá změna může někdy přinést ovoce a hned se budete doma cítit o něco lépe.

Stačí se držet jednoduchých pravidel a doporučení, kterými se řídí například i zkušení interiéroví designéři a návrháři.

  • Odsuňte gauč od stěny – Nelepte pohovku přímo na zeď, dopřejte jí alespoň pár centimetrů prostoru, působí to lépe.
  • Nedělejte z televize středobod místnosti – Zkuste televizi odsunout ze středu někam více na stranu, pro zútulnění ji můžete nahradit například krbem.
  • Koberec zasuňte pod sedačku – Základní pravidlo zní, že by měl koberec svou velikostí přesahovat sedačku i stolek a být zasunutý (ne přiražený), celá místnost pak působí sjednoceně.
  • Snažte se o vzdušnost – Nelepte nábytek na sebe a nechávejte kolem něj dostatečný prostor.

Polštářky a polštáře

Útulný obývák by neměl postrádat polštáře na sedačce. Snažte se zkombinovat hned několik velikostí a naskládat je k sobě. Pohodlné a kvalitní polštáře zakoupíte například v prodejně SCANquilt. Dejte si pozor, ať to s nimi nepřeženete, a jejich množství přizpůsobte rozměrům sedací soupravy.

Polštářky by k sobě měly barevně ladit a zapadnout do celkového stylu obývací místnosti. Jejich vzory můžete měnit podle ročního období, stačí si koupit různé potahy, které seženete za dobrou cenu třeba v prodejně Pepco. Potahy na polštáře můžete použít i na už starší kousky, u kterých se vám například nelíbí jejich barva, jsou vybledlé, nebo děravé.

Dejte prostor květinám

Živé rostliny celou místnost hezky oživí a přinesou k vám domů kousek přírody. Právě obývák představuje jedno z nejvhodnějších umístění pokojovek, protože zde nejčastěji převažuje ideální teplota i dostatek světla. Vsaďte hlavně na zelené rostliny, ty barevné často zbytečně kazí celkový dojem.  

Ideální rozmístění

Vysoké rostliny ve velkých květináčích můžete postavit rovnou na zem, ty menší umístěte na odkládací stolek a do horní části dejte převislé druhy. 

Jednou za čas si udělejte radost řezanou květinou. Na konferenčním stolku krásně rozzáří celý obývák. V květinářství Holandské květiny můžete vybírat ze širokého sortimentu. Nezapomínají zde ani na milovníky kaktusů či různých sukulentů a najdete tu i obrovský výběr květináčů a váziček. Rádi vám poradí i se samotným pěstováním a péčí o květiny.

Řezané květiny v prodejně Holandské květiny

Zachumlejte se

Různé deky a přehozy vás nejen zahřejí, ale navíc hezky zútulní celý prostor. Najděte takové, ať je nemusíte schovávat, ale naopak je přehodíte na viditelné místo na sedačce nebo do křesla. Ideální jsou například do obývací místnosti zařízené v boho stylu, tam by určitě neměly chybět. 

Podzimní deky z prodejny Pepco v Central Kladno

Nezapomeňte na doplňky

Bytové doplňky jsou důležité, ale nic se nemá přehánět. V zařizování nejen obývacího pokoje platí, že méně je někdy více. Nad nákupem doplňku se zamyslete komplexně a nekupujte každý kousek zvlášť jen proto, že náhodou narazíte v obchodě na roztomilou nezbytnost.

Jednotlivé kousky by k sobě měly ladit barevně i stylem, ideálně se pokuste nakoupit jich co nejvíc naráz a už v obchodě se ujistěte, že k sobě dokonale padnou. Levné dekorace do bytu najdete například v prodejnách Pepco a KiK.

Projdena KiK v Central Kladno

Náš TIP

Pro zútulnění nejlépe fungují dekorace s oblými tvary. Ideálně nakupujte doplňky do obývacího pokoje v neutrálních barvách a zemitých tónech, hodí se ke všemu a jsou nadčasové. 

Jedinečná vůně domova

Svíčky jsou dalším pomocníkem k doladění celkového vzhledu útulného obývacího pokoje. Zastupují pomyslnou tečku a konečný krok v zařizování. Vyberte takové, aby sloužily zároveň jako dekorace. Nic tolik navodí příjemnou pohodovou atmosféru, jako právě zapálená svíčka. Spousta z nich potěší vedle vizuálního vjemu i čich a spolehlivě provoní celý obývák. Vyberte si pro vás tu nejpříjemnější, časem se vám může zafixovat pod jedinečnou vůní domova.