fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Jak si zlepšit zrak? Představujeme několik triků 

Znáte to. V práci několik hodin za počítačem, ve volné chvíli naše oči míří na mobilní telefon a večer odreagování u televize. Velkou obrazovku střídá rozzářený displej, nahradí ho širokoúhlá blikající plocha, a tak stále dokola. Pár takových týdnů a vaše oči vám za tento maraton nepoděkují a co hůř, možná se za to v budoucnu i nepěkně odvděčí. Jak očím včas ulevit, abychom předcházeli jejich přílišnému namáhání a zabránili zhoršení zraku? Vyzkoušejte pár následujících tipů a triků. 

Výběr dioptrických brýlí v prodejně GrandOptical

Dopřejte svým očím fitko, nemusíte chodit vůbec daleko 

S odpovědí, jak si zrak udržet v kondici, a zároveň ulevit jednomu z nejkomplikovanějších orgánů lidského těla, přichází oční jóga. Můžete ji  praktikovat kdykoliv, kdekoliv a v pár minutách. Jdeo jednoduché cviky, díky kterým oči uvolníte, prokrvíte, a navíc i posílíte svaly v jejich okolí.  

Mějte na paměti, že bez důsledné pravidelnosti tíženého výsledku nedosáhnete. Jógu praktikujte nejlépe každý den, ideálně před spaním. Různým technikám a vychytávkám na cvičení se věnuje například kniha Oční jóga, kterou pořídíte i u nás v knihkupectví Luxor. 

 

Návod na 10 minut oční jógy

  1. Zavřete oči na 1 minutu.
  2. 10x se podívejte doprava.
  3. 10x se podávejte doleva.
  4. 3x zakružte očima. Představte si, že máte před očima velký ciferník a snažte se podívat na všechna jeho čísla.
  5. Předchozí bod opakujte v opačném směru.
  6. Podržte si před očima nějaký předmět a zhruba jednu minutu střídejte ostření na něj a do dálky.
  7. 10x zamrkejte.

Na konec si jemně promasírujte oči přes víčka a nechte je ještě chvíli zavřené. Nezapomínejte u cviků zhluboka dýchat.

Oční jóga není jedinou cestou, jak pečovat o zrak

Dalším způsobem, jak si můžete svoje oči předcházet, je ochrana v podobě brýlových čoček se speciální povrchovou úpravou, která dokáže odrážet škodlivé složky modrého světla – ty k nám proudí například ze zmiňovaných obrazovek a displejů. Je prokázáno, že nadměrné vystavování takovému záření může způsobit nepříjemné oční choroby.

Brýlové čočky s povrchovou úpravou Blueprotect i Bluefiltr jsou ve FOKUS optik k dispozici v různých cenových hladinách. S výběrem vám pomůžou specialisté přímo na prodejně v Central Kladno.

Optika FOKUS Optik v Central Kladno

Sluneční brýle na zimu nezahazujte

Tento módní doplněk si většina z nás spojí s létem a štiplavým sluníčkem. O to víc překvapí fakt, že v zimě nám sluneční brýle poslouží stejně dobře, možná i lépe. Oči ochrání nejenom před sluncem a přímým studeným větrem, ale zmírní i pichlavou intenzitu jasu bílé sněhové pokrývky. 

Nabídka slunečních brýlí v prodejně Grand Optical

Na kvalitě zálěží

Pokud chcete své oči opravdu chránit, kupujte si kvalitní brýle z optiky. Většina levných modelů slouží pouze jako módní doplněk a nemají skla, která by vaše oči ochránila před škodlivými vlivy UV záření. Informujte se, zda mají vámi vybrané sluneční brýle certifikaci a jsou vybaveny účinnými UV filtry.

Zjistěte, jak jste na tom 

Může se stát, že už jste ve fázi, kdy je vaše oční únava trvalá, nebo pociťujete celkové zhoršení zraku. V takovém případě je na místě zajít za odborníkem a návštěvu neodkládat. Grand Optical nabízí bezbolestné měření zraku a jeho komplexní diagnostiku. Vyšetření zahrnuje vstupní rozhovor, přístrojové měření, stanovení dioptrických hodnot a zhodnocení výsledku. Pokud bude mít kvalifikovaný optometrista jakékoliv podezření na zdravotní komplikaci, navrhne řešení důvodu vaší nepohody, nebo doporučí návštěvu očního lékaře.

Brýle vám budou slušet!

Pryč jsou doby, kdy dioptrické brýle znamenaly nevzhledný doplněk, dnes jsou naopak vyhledávané a jejich nošení je v módě. Díky obrovské nabídce v optikách Grand Optical a Fokus Optik můžete vybírat z různých tvarů, barev i provedení. Věříme, že zde najdete stylové kousky, které hezky podtrhnou váš obličej a budete je nosit s radostí.