fbpx

Otevřeno

dnes od 09:00 do 20:00

Interaktivní mapa centra

Central Kladno slaví 7. narozeniny! Přinášíme vám rozhovor s ředitelkou centra Anetou Kottovou

Největší středočeské nákupní centrum Central Kladno slaví v letošním roce již sedmé narozeniny. Při této příležitost jsme požádali o rozhovor jeho ředitelku Anetu Kottovou a položili jí symbolicky sedm otázek. Přečtěte, jaké má Central Kladno plány a co vše se v něm v nedávné době událo!

 

Paní ředitelko, jak byste se ohlédla za uplynulými dvěma roky, které byly pro obchodní centra jistě ekonomicky náročné?

I přes nelehkou situaci, kterou máme za sebou, může být naše ohlédnutí v jistém slova smyslu pozitivní. Potěšily nás údaje, které každoročně připravuje Asociace obchodních center a ze kterých vyplývá, že Central Kladno si v době pandemie ve srovnání s obdobnými obchodními centry vedlo dobře. Zatímco obchodní centra v České republice zaznamenala v době pandemie 6% pokles tržeb, v Central Kladno se ve srovnatelném období jednalo o daleko menší pokles, a to pouze o 2,4 %. Obdobně tomu bylo s návštěvností.

Situace ale samozřejmě nebyla jednoduchá ani pro naše nájemce, ani zákazníky, kteří byli omezeni uzavíráním obchodů nebo různými nařízeními. Chtěla bych při této příležitosti poděkovat všem pracovníkům i návštěvníkům Central Kladno za jejich ohleduplné chování a za to, že jsme to společně zvládli.

Ředitelka centra

Navzdory obecné krizi se právě vašemu centru podařilo otevřít nové prodejny. Které to byly a na jaké další se můžeme těšit?

Ano, máme radost, že si u nás našla své místo například oblíbená prodejna TEDi, italská značka Terranova nebo třeba centrum zdravého spaní ProSpánek.

Co se týče nových prodejen, určitě budeme mít pro zákazníky další překvapení. Doporučuji sledovat naše webové stránky www.centralkladno.cz nebo sociální sítě, kde se vše včas dozvíte.

V Central Kladno přibyly také další možnosti, kde lze po nákupech relaxovat nebo si ve volném čase zacvičit. Povíte nám o nich více?

Na podzim loňského roku to byl dlouho očekávaný saunový komplex Saunia, který se pyšní rozlohou 600 metrů čtverečních a pěti druhy saun. Nedávno u nás své prostory otevřelo také nové cross fit Mamba Gym. Přijďte si oboje vyzkoušet, jste srdečně zváni!

Postupné uvolňování situace a zmírnění různých opatření dovolilo uspořádat také několik akcí. Jaké považujete v poslední době za nejvýznamnější?

Velkou radost nám udělala série akcí pořádaná se Sportovními areály města Kladno, která se uskutečnila v listopadu loňského roku. Pod názvem Kladno sportuje v Central Kladno se u nás představily kladenské sportovní a taneční kluby a akce se setkala s velkým zájmem návštěvníků, kteří si mohli v našem obchodním centru zasportovat nebo se dozvědět více o vybraných sportovních disciplínách.

Zahájili jsme také cyklus výstav pořádaný ve spolupráci se školami z kladenského regionu. Obrázky ztvárňují jednotlivá roční období a jsou provedeny různými výtvarnými technikami. Od 21. března si můžete přijít prohlédnout expozici na téma Jak vidí děti jaro.

Central Kladno si vede dobře na sociálních sítích, jak vidíte tento trend do budoucna?

Sociální sítě jsou pro nás důležité a jsme rádi, že je naši fanoušci aktivně využívají. Připravujeme pro ně mnoho soutěží a nechybějí samozřejmě ani informace o tom, co se v našem centru děje. V tomto trendu budeme určitě i nadále pokračovat. Na Facebooku a Instagramu představujeme nabídku obchodů, akce a slevy, ale také blogové články, které vždy vycházejí z toho, co si můžete v Central Kladno opravdu pořídit.

Kromě podpory sportu spolupracuje Central Kladno s vybranými subjekty, které svými akcemi podporuje. Představíte nám vaši činnost i na tomto poli?

Určitě bych ráda zmínila sociální centrum Slunce, které sídlí v Unhošti a pečuje o lidi s mentálním i tělesným hendikepem. S Nadačním fondem této organizace máme úzkou spolupráci, která nám dává smysl. Společně jsem nachystali například Ježíškův strom splněných přání, který se setkal s velmi pozitivní odezvou. V době pandemie jsme podpořili také kladenskou městskou policii, dáváme prostor charitativnímu bazárku knih a nejnověji i prodeji stužek na podporu Ukrajiny.

Žádná z narozeninových oslav se neobejde bez přání. Jak zní to vaše pro Central Kladno?

Přála bych centru mnoho spokojených zákazníků, kteří mohou nakupovat již bez dalšího omezení. Nadále také přeji dobré obchodní výsledky a tímto bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům, kteří se na chodu Central Kladno podílejí. Také díky nim nebude nouze o další zajímavé akce, máme v plánu naše návštěvníky stále něčím překvapovat a zároveň nabízet pestrou škálu služeb. Těšíme se s vámi také na narozeninové oslavě!