Blog

VYBARVĚTE SE: Černá

VYBARVĚTE SE: Černá

Náš seriál o barvách se přiblížil ke konci. Na úplný závěr jsme si nechali barvu v módě snad nejstálejší a nejvděčnější. Je jí černá ve všech podobách, kterou najdeme v šatníku žen i mužů, v kolekcích konzervativních i avantgardních návrhářů. Co vám o této barvě ještě prozradíme?

Trocha psychologie

Černá barva nemá příliš pozitivních významů. Je označována jako barva smutku, deprese nebo smrti. Symbolizuje noc, temnotu nebo beznaděj… Přesto ji milujeme. Působí totiž zároveň elegantně a mysticky. Mimo jiné je spjata také s několika subkulturami nebo hudebními žánry: oblékají ji metalisté i příznivci stylu emo. Zajímavé je, že černá ze své podstaty není „barvou“ – je to vlastně nepřítomnost barvy způsobená nedostatkem světla.

Černá a bílá

Nejvýraznější kombinaci, kterou můžete s černou vytvořit, je černo-bílá. Je to nestárnoucí klasika, jejíž kouzlo spočívá v jednoduchosti a rafinovanosti zároveň. V módě platí jednoduché pravidlo: co chcete skrýt, zahalte do černé, co chcete zvýraznit, oblečte do bílé. Dovoleny jsou pruhy, kostky, puntíky i další geometrické tvary, se kterými už je ale potřeba pracovat opatrněji. Nesedí úplně každému. Dobrá zpráva je, že když se zásobíte černými a bílými kousky, tak budete mít bez dlouhého přemýšlení vždy co na sebe.  

3x černá – pokaždé jinak

Ani samotná černá však nemusí být nuda. Přesvědčte se sami. Vybrali jsme pro vás inspiraci z aktuální kolekce Orsay.

Černá v interiéru

Černou a bílou uplatníte skvěle také v interiéru. Bát se ale nemusíte ani černých prvků zvlášť nebo v kombinaci s jinými barvami. Spolu se zlatou například navodíte dojem luxusu hned na první dobrou. Se zářivými barvami pak dosáhnete trendy vzhledu v jakékoli místnosti. Černá sedací souprava a oranžové polštářky? Černá kuchyňská linka s červenými prvky, nebo naopak? Černá stěna se zářivým abstraktním obrazem? Nebojte se toho a nebudete litovat!

Černý recept

Protože se blíží Vánoce, nemohli jsme pro vás dnes nachystat jiný recept než kubu. Úplně černý sice není, zato má ale tuto barvu hned v názvu.

ČERNÝ KUBA

 • 250 g trhaných krupek
 • 30 g sušených hub
 • 700 ml vody
 • 50 g sádla
 • dva velké stroužky česneku
 • jedna větší cibule
 • sůl, pepř, majoránka, kmín

V hrnci osmahneme na sádle nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme krupky a sůl. Vše zamícháme, orestujeme a zalijeme vodou. Dusíme do měkka. Do takto připravených krupek vmícháme houby, které byly přes noc namočené ve vodě, přidáme prolisovaný česnek a koření. Směs vlijeme do vymaštěného pekáče a zapékáme na 180 stupňů cca půl hodiny.

Přejeme dobrou chuť a radost z černé!

Text a úvodní foto ©kccdevelopment, kolekce ©orsay

CHUTĚ PODZIMU: čokoládovo-dýňové muffiny

CHUTĚ PODZIMU: čokoládovo-dýňové muffiny

Dýně je královna podzimu. Oranžovou krásku jsme si v těchto dnech zvykli vídat v různých dekoracích, ale hlavně také na talíři. Naslano, nebo nasladko – v obou případech chutná báječně. Vyzkoušejte náš recept, kombinace dýně a čokolády stojí za to.

Kromě dobré chuti nabízí dýně vysoký obsah vody, vlákniny a vitamínu A. Je tedy nejen lahodnou, ale také zdravou surovinou, na kterou bychom neměli při vaření zapomínat. Můžeme z ní připravit polévky, moučníky, rizoto nebo třeba kaši.

V našich supermarketech najdeme nejčastěji špagetovou dýni, muškátovou dýni nebo dýni Hokkaido. A právě z poslední jmenované jsme si pro vás přichystali moučník vhodný ke snídani nebo odpolední svačině.

RECEPT: Čokoládovo-dýňové muffiny

Suroviny:

 • 1 hrnek dýňového pyré nebo jemně nastrouhané dýně
 • 1 a půl hrnku polohrubé mouky
 • čtvrt hrnku kakaa
 • 1 vejce
 • půl hrnku cukru
 • čokoláda na vaření
 • půl prášku do pečiva
 • čtvrt lžičky soli
 • čtvrt hrnku másla
 • mléko dle potřeby

Postup:

V jedné misce si připravte směs ze změklého másla utřeného s cukrem, vajíček a dýně. V druhé smíchejte mouku, kakao, sůl a prášek do pečiva. Opatrně promíchejte s tekutou směsí a přidejte nasekanou čokoládu. Můžete naředit mlékem dle potřeby. Rozdělte do formiček na muffiny.

Pečeme na cca 160 stupňů 20–25 minut.

JAK NA MUFFINY

Formy na muffiny mohou být z různého materiálu: nejčastěji se používají kovové a silikonové formy, nebo formy s antiadhezním povlakem. Použít můžete plato pro 6 nebo 12 klasických muffinů, oblíbené jsou také formy pro 24 mini muffinů.

U nás si určitě vyberete v prodejně Tescoma.

Text a foto ©kccdevelopment

UGO OČISTA: Vyzkoušeno na vlastní kůži

UGO OČISTA: Vyzkoušeno na vlastní kůži

Podzim je ideální doba k očistě těla i duše. Jedno souvisí s druhým a my jsme si pro vás připravili krátké ohlédnutí za podzimní očistou Ugo, kterou jsme si v říjnu sami prošli. Na vlastní kůži ji vyzkoušela naše blogerka Lenka, která vám o ní napíše více.

Nejprve se podíváme, jak očista vlastně funguje. Na webových stránkách https://www.ugoocista.cz/ se dozvíte, že se jedná o ucelený devítidenní program, který zahrnuje: 3 čisté dny + 3 dny pití šťáv + 3 čisté dny.

Během těchto dní je také doporučováno udělat si čas na sebe a na doprovodné aktivity pro rovnováhu těla a duše.

 • První tři čisté dny „před“ se stravujete podle doporučeného lehkého jídelníčku.
 • Další tři dny pijete pouze zeleninové a ovocné UGO šťávy, nekonzumujete žádné jídlo.
 • Poslední tři čisté dny „po“ se opět stravujete podle pravidel čistých dnů.

Hlad nehrozí

Kdo by se bál, že může během očisty trpět hlady, toho mohu uklidnit. Na každý den je připraveno 2,5 l šťáv v tomto složení:

Snídaně, oběd, večeře a dezert = 4 x 500 ml speciálně pro očistu sestavených šťáv a k tomu ještě dvě svačinové 250 ml lahvičky.

Musím se přiznat, že jsem měla spíše problém vše vypít a několik lahviček mi dokonce zbylo, takže jsem si mohla celý proces částečně protáhnout. Šťávy vám vydrží v ledničce po celou dobu očisty, některé i déle.

Co jsem ocenila?

Zajímavé kombinace

Ovocné nebo zeleninové šťávy si občas sami doma připravujeme. Byla jsem proto ráda za inspiraci ohledně ingrediencí, které byly v očistě zahrnuty. Některé kombinace by mě nenapadlo vyzkoušet, a přitom chutnaly fakt dobře. Jiným jsem tolik na chuť nepřišla, ale to neznamená, že nemohou být favority zase pro někoho jiného.

Oblíbila jsem si například složení: bílé hroznové víno, kopřivový výluh, citrón, jablko

Čas na sebe

Během očisty můžete prostřednictvím mobilní aplikace dostávat motivační zprávy a inspiraci v podobě meditace Deepaka Chopry. Nebo můžete využít další tipy, které vám dorazí e-mailem. Já jsem se rozhodla si během odlehčovacích dnů předělat své pracovní místo a vytvořit si tak nové zázemí pro práci. Také jsem probrala šatník a celkově více odpočívala a četla.

Ugo vás podporuje

Je fajn, že k celému programu si můžete stáhnout Průvodce – podrobný návod „jak na to“, K dispozici je vám také on-line poradna a v neposlední řadě obdržíte z Ugo celkem jedenáct e-mailů s dalšími radami, motivací a inspirací… Dva dny před, den před, během tří dní na šťávách a šesti čistých dnů. Tipy jsou zaměřeny na podporu kreativity, pobyt v přírodě nebo péči o vztahy.

Závěrem

Pokud to vše zvládnete, čeká vás dobrý pocit, nějaké to shozené kilo, a hlavně spousta energie a chuti pokračovat ve zdravějším režimu dál. 

Dovolím si tedy malou citaci z poslední zprávy: Celý náš UGO tým blahopřeje k absolvování UGO Očisty a moc se těšíme, až si to za půl roku zase zopakujeme!

Tak co, půjdete do toho také?

Text a foto ©kccdevelopment

PODZIMNÍ KNIŽNÍ NOVINKY: 3 + 1

PODZIMNÍ KNIŽNÍ NOVINKY: 3 + 1

Pokud patříte k vášnivým čtenářům, možná vám rychle přicházející podzim, ke kterému patří často i nevlídné počasí, vůbec nevadí. Ba naopak… Deku, oblíbené křeslo a teplý nápoj už máte připravený? Pak už chybí jen ta správná kniha!

Kdo před několika lety podlehl populární švédské trilogii Milénium, nemusel ani po smrti jejího autora tolik zoufat. Oblíbeného Stiega Larssona „nahradil“ spisovatel David Lagercrantz a v sérii dále pokračoval. Po dalších dvou knihách byl nyní ohlášen závěrečný díl, kdy bychom se měli s Lisbeth Salanderovou v doprovodu Mikaela Blomkvista setkat naposledy. Opravdu?

DÍVKA, KTERÁ MUSÍ ZEMŘÍT – David Lagercrantz

Anotace nakladatele: V jednom ze stockholmských parků se najde tělo zuboženého žebráka s amputovanými prsty na rukou i nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit dojmu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem. Případ probudí Mikaelův zájem, protože žebrák prý několikrát cosi breptal o švédském ministrovi obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu nějaké informace o vládě? Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou…

MONA – Bianca Bellová

Po velmi úspěšném a několika cenami ověnčené knize Jezero přichází spisovatelka Bianca Bellová s dalším románem. Mistrovské vyprávění o těžkostech udělat „správné“ rozhodnutí slibuje opět silný čtenářský zážitek.

Anotace nakladatele: Ona je zdravotní sestra, on skoro ještě dítě. Setkávají se na troskách svých životů, na troskách starého světa, na troskách jedné nemocnice, do níž jako všudypřítomné šlahouny plevelných popínavek proniká svět nový. Lepší asi nebude. Ale co když třeba ano? Anebo… co když je možné zmizet? Uniknout před palbou, která neúnavně kropí rozpálenou zemi kolem, před všemi těmi pravidly, jak se má chovat žena a jak muž, před vzpomínkami, před sebou samým… Stejně jako v proslaveném románu i v Moně vykresluje Bianca Bellová mistrovským způsobem tíživou a naléhavou atmosféru chvíle, kdy se člověk musí rozhodnout. 

SMRTÍCÍ BÍLÁ – Robert Galbraith

Robert Galbraith je pseudonym známé britské spisovatelky Joanne Rowlingové, autorky knih o Harry Potterovi. Po jejich dokončení začala pod zmíněným jménem publikovat sérii o soukromém detektivovi Cormoranu Strikeovi, z nich přichází na řadu zatím „čtvrtý případ“.

Anotace nakladatele: „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.

MÝM VRSTEVNÍKŮM A JINÉ FEJETONY – Michal Viewegh

Michala Viewegha není třeba českému čtenáři příliš představovat. Jeden z našich nejznámějších spisovatelů nepřestal psát ani poté, co ho v roce 2012 potkala vážná srdeční příhoda s dlouhodobými následky. Tentokrát však nepřichází na řadu nový román nebo novela, ale sebrané fejetony z Lidových novin. Neméně čtivé a hravé…

Anotace nakladatele: O tom, jak je prospěšné vést korespondenci s mrtvými, o zážitcích v České televizi srovnatelnými s požitím halucinogenů, krajových odlišnostech, 4D realitě –anebo třeba o tom, jak lze skloubit profesionální skateboarding s láskou ke knihám. Od dubna loňského roku do dubna toho letošního publikoval nejpopulárnější současný autor každý týden jeden fejeton v magazínu Pátek Lidových novin. Jeden rok v životě spisovatele, jeden rok v životě naší společnosti. A samozřejmě také o Brně a 32 věcech, které Michal Viewegh už nesmí nikdy udělat.

Všechny knihy najdete v knihkupectví LUXOR, nově ve větších prostorách, v přízemí Central Kladno.

Přidáte nám k nim váš tip?

Text a foto ©kccdevelopment

Anotace ©host, ikar, knihazlin

Vybarvili jsme další kousek Kladna

Vybarvili jsme další kousek Kladna

Sobotní odpoledne, počasí jako vymalované, skvělá hudba, a hlavně možnost vyzkoušet si na chvíli pouliční umění street art. To je na úvod jen krátké ohlédnutí za akcí, kterou pro malé i velké zájemce připravilo naše obchodní centrum ve spolupráci s městem Kladno. Podívejte se, jak se vše vydařilo.

„Setkání na Kladně“, jak zněl také název celé akce, se uskutečnilo v Litevské ulici v blízkosti objektu Tepo, který při něm sehrál významnou roli. Právě na jeho výtvarné oživení vypsalo město Kladno několik týdnů před tím výzvu. Jejím výhercem se stal regionální umělec Jan Černý, který zde 21. 9. 2019 své dílo dokončil.

A jak tedy bylo? Fotografie někdy řeknou více než tisíc slov. Připravili jsme proto pro vás malou fotoreportáž.

Anna Gamanová představila myšlenku akce Setkání na Kladně
Jan Černý – vítěz výzvy na výtvarné ztvárnění objektu TEPO
21. 9. 2019 došlo k dokončení malby
Tanečníci to na ulici rozbalili
O street art byl mezi malými umělci zájem
Oživili jsme další kousek Kladna
Díky, že jste přišli!

Text: KCC Development

Foto: Henceforth

VYBARVĚTE SE: Hnědá

VYBARVĚTE SE: Hnědá

Přicházející podzim je tím správným časem, kdy si povědět něco hnědé barvě. Věděli jste například, že symbolizuje trpělivost a není příliš vhodná do dětských pokojů? Další zajímavosti i tipy na její využití se dozvíte dále!

Jako většina barev má i hnědá spoustu odstínů a my si jen v rychlosti některé z nich připomeneme: kaštanová, kávová, čokoládová, velbloudí hnědá, písková, mahagonová… S mnoha dalšími názvy nebo možnostmi, které tato barvička nabízí, se setkáte například u kadeřníka nebo při líčení.

Trocha psychologie

Hnědá je v našich myslích často spojená s přírodou – je to barva země, dřeva, nerostů, ale třeba i recyklovaného papíru. Kromě již zmíněné trpělivosti navozuje také pocit klidu a bezpečí. Protože je označována jako barva neutrální, může působit také jako stabilizační prvek při volbě celkového outfitu. Na její možné kombinace při oblékání se hned podíváme.

Móda

Asi málokdo z nás by doma nenašel minimálně jedny hnědé boty, kabelku nebo kabát. Pokud nechcete vypadat usedle, zkuste tuto barvu oživit modrou nebo růžovou. Ač se to takhle napsané může jevit zvláštně, výsledek bude stát za to. Pro milovníky přírodního stylu se nabízí doplnění o béžovou nebo další zemité tóny. Na doplňcích hnědou také určitě využijete, zmiňme třeba kvalitní kožené rukavice nebo praktický batoh.

Líčení

Inspirace z dm drogerie…

Hnědé stíny sluší téměř každým očím, ale přesto je fajn najít si v nich své favority. Lehce to zvládnete s některou z barevných paletek, kdy stačí jen několik tahů štětečkem po víčku, a budete mít jasno. Při stínování nezapomeňte na známé pravidlo: světlejší barva patří k vnitřnímu koutku oka, tmavší k vnějšímu. Hnědá řasenka a linky jsou pak příjemnou změnou a jemnější volbou oproti obligátní černé.

Interiér

Bez nábytku v hnědé barvě si asi mnozí z nás nedovedou domov vůbec představit. V interiérech se používá právě díky pozitivnímu působení na lidskou psychiku a dokáže navodit pocit domácí pohody. Najdeme ji proto téměř všude: na podlahách, kobercích, sedačkách, skříních, postelích i v kuchyni. Abychom to s ní ale přece jen nepřehnali, měli bychom myslet i na barvy, které ji vhodně doplní. Náš tip: zkuste bílou nebo zelenou. Pro děti tato barva není příliš zajímavá, v dětském pokojíčku s ní tedy můžete šetřit.

Recept

Houby, houby a zase houby

Tentokrát jsme nad oblíbeným receptem nezaváhali. Houbová sezóna na mnoha místech u nás vrcholí a inspirace ke zpracování této pochutiny z lesa není nikdy dost. A víte, co se říká… V jednoduchosti je krása!

Hříbky na česneku

 • 500 g hříbků – mladých
 • 2 lžíce másla
 • 1 lžíce olivového oleje
 • 2 stroužky česneku
 • lžíce nasekané petrželky
 • sůl, nejlépe mořská

Postup: Hříbky omyjeme, přepůlíme a nakrájíme na plátky silné přibližně jeden centimetr. Na pánvi osmahneme česnek ve směsi másla a oleje. Po minutě ho vyměníme za houby, které opékáme 3–4 minuty. Na závěr osolíme a přihodíme petrželku. Opatrně promícháme a je hotovo.

Náš seriál se pomalu, ale jistě blíží k závěru. V posledním díle se můžete těšit na neopomenutelnou černou barvu!

Text a foto ©kccdevelopment

DNY MARIANNE 2019 SE BLÍŽÍ!

DNY MARIANNE 2019 SE BLÍŽÍ!

Kdy jindy si udělat radost než s nastupujícím podzimem? Ve dnech 13.–15. 9. 2019 k tomu budete mít opět příležitost při jedné z nejoblíbenějších slevových akcích v našem centru. Nesmutněte tedy po létě a užijte si Dny Marianne 2019… S maminkou, kamarádkou, kolegyní, nebo třeba jen sama za sebe!

JAK NA TO

Zapojit se do výhodných nákupů můžete již tradičně dvojím způsobem:

 • S kuponovou knížkou plnou skvělých nabídek, která je součástí zářijových vydání časopisů Marianne a Marianne Bydlení.

Nestihli, nebo nestíháte si je pořídit? Nevadí!

 • Druhou možností je aplikace Dny Marianne ke stažení do vašeho telefonu nebo tabletu, která vás elegantně a pohodlně provede světem nejvýhodnějších nabídek.

Pokud byste rádi během Dnů Marianne ještě trochu více ušetřili, zaplaťte svoje nákupy kteroukoliv z karet Mastercard, a dostanete o 3 % vyšší slevu nebo dárek.

VYBRANÉ AKCE             

Dny Marianne v Central Kladno si můžete užít v mnoha obchodech. Vybrali jsme pro vás ty, které určitě sami navštívíme – inspirujte se také! 

KRÁSA

 • Marionnaud

Co se chystá: Navštivte během Dnů Marianne parfumerii Marionnaud, kde je pro vás připravena výjimečná sleva 25 % na celý sortiment. K nákupu vám navíc přibalí krásné dárky – jednu ze čtyř masek oblíbené značky Kocostar a poukázku v hodnotě 400 Kč na příští nákup.

Jednotlivé nabídky vybraných značek platí exkluzivně v parfumeriích Marionnaud a ke každému kuponu se váže pouze jeden dárek. Těšíme se na vás!

 • Yves Rocher

Co se chystá: Objevte tajemství souznění rostlin s pletí a využijte slevu 40 % na jeden kosmetický výrobek.

Slevy se nesčítají a neplatí na produkty označené zeleným bodem.

MÓDA

 • Orsay                          

Co se chystá: Sleva 25 % na nezlevněné zboží. Nejnovější kolekce Orsay zahřeje teplými barvami a měkkými strukturami. Rafinované květy, barvy v retro stylu a originální spojení vzorů – i díky nim může být váš letošní podzim plný módy, vkusu a ženskosti.

Sleva neplatí na dárkové poukázky a produkty s označením SPECIAL PRICE. Slevy nelze sčítat ani kombinovat s jinými akcemi.

 • C&A

Co se chystá: V C&A věříme, že všichni máme právo vypadat a cítit se skvěle každý den. Vytvořte si dokonalý outfit s trendy kousky podtrhujícími vaši ženskost s 25% slevou na celý dámský sortiment.

Sleva platí na celou dámskou kolekci. Neplatí na zboží s označením #BESTDEAL, nákup dárkové karty, předcházející nákup a nelze kombinovat s jinou slevovou akcí.

 • CCC

Co se chystá: Objevte novou podzimní kolekci CCC. Držte krok s novými trendy a obohaťte svou sbírku o výjimečné kousky. Při nákupu nezlevněného zboží dostanete slevu 25 %.

Akce neplatí na zlevněné zboží, nákup dárkových karet a papírových tašek Unicef.

DOMOV  

 • SCANquilt

Co se chystá: Navštivte ve Dnech Marianne SCANquilt a vybírejte se slevou 20 % příjemné povlečení, lehké a hřejivé přikrývky, klasické i zdravotní polštáře, kvalitní prostěradla nebo hebké osušky. Sleva platí na celý sortiment při nákupu nad 4000 Kč.

Slevy se nesčítají.

 • Tescoma

Co se chystá: Využijte jedinečnou příležitost a nakupte zboží se slevou 20 %! Vybírat můžete z širokého sortimentu produktů pro domácnost, originálních novinek a vychytávek, se kterými se vaření promění v zážitek! Akce platí na nezlevněné položky při nákupu nad 500 Kč.

Neplatí na dárkové poukazy, slevy nelze sčítat.

A JAKÉ JSOU VAŠE TIPY?

DNY MARIANNE V ČÍSLECH

 • 19. ročník báječných nákupů
 • 653 exkluzivních nabídek
 • 6623 zapojených obchodů
 • 180 obchodních center
 • až 70% slevy a dárky

Text a foto ©kccdevelopment s využitím dnymarianne.cz

7 PODZIMNÍCH TRENDŮ PRO KAŽDOU Z NÁS

7 PODZIMNÍCH TRENDŮ PRO KAŽDOU Z NÁS

Blížícím se podzimem vás nechceme vůbec strašit. Právě naopak! Jedním ze způsobů, jak si toto roční období zpříjemnit, jsou určitě prohlídky a nákupy z podzimních kolekcí, které se právě dostávají do obchodů. Co bychom vám doporučili?

Módní styly a trendy se s odstupem času vrací a opakují, a není to nic nového pod sluncem. Často můžete mít pocit, že vše už tu bylo a že není vlastně co objevovat. Není to ale tak docela pravda! Tajemství dokonalých outfitů v každé sezóně totiž spočívá v umění kombinovat. Vyberte si dva tři trendové kousky, přidejte k nim něco nadčasového z vašeho šatníku – a máte vyhráno.

Z kolekcí podzim/zima 2019 pro vás vybíráme:

Trička se slogany – myslíte si, že jim odzvonilo? Kdepak – trička s nápisy jsou zpět a nemusí vám být jen -náct, abyste si je mohla užít. I tady však platí pravidlo, že méně je více, takže zbytek oblečení stačí vybrat střídmě.

Kulotky – oblíbené kalhoty užijete i na podzim, který bývá v našem podnebí zpočátku ještě teplý… Využijte toho a noste tyto nejpohodlnější kalhoty na světě, co jen to půjde. Pro ty z vás, které si hned nevybaví, o jaký střih jde, máme nápovědu: zkrácené a široké nohavice, guma vzadu v pase, postranní kapsy…

Ledvinky – málokdo jim v poslední době odolal, a my se nedivíme. Kabelky, batohy a různé tašky nahradily ve velkém ledvinky, které je předčily zejména svou praktičností. Ještě tu svou nemáte? Pak je ten správný čas!

Parku nebo trenčkot – podle toho, zda dáváte přednost sportovnějšímu stylu, nebo eleganci, můžete vybírat nezbytný svrchní kousek outfitu pro chladná rána a večery. V nových kolekcích se objevují jak prodloužené bundy-parky, tak nesmrtelné trenčkoty. Je to tedy jen na vás.

Barvy a zase barvy – i když by podzim mohl svádět k tlumeným zemitým barvám, letos je to jinak a obchody budou i po létě hýřit barvami. A to je dobře. Vždyť jak jinak nejlépe zahnat hrozící podzimní splín? Žlutá přechází v hořčičnou a z odstínů modré na vás čeká například „barva mořských vln“ s nádechem do zelena. Kdo by se však barev bál, máme tu celoroční sázku na jistotu černo-bílé variace…

Chunky trainers – nesmíme zapomenout ani na obuv a oznamujeme další vlnu tenisek na platformě. Objevují se v různých podobách a zpracování, jedno mají ale společné – jsou zkrátka nepřehlédnutelné. Pro ty z vás, komu až tak nesedí, máme dobrou zprávu, že na pořadu dne budou také klasické mokasíny. Zkrátka pro každého něco.

Zvířecí vzory – právě ty jsou typickým příkladem toho, jak se různé trendy opakovaně vrací či z přehlídkových mol vůbec nemizí. Je také známé, že zvířecí trendy mají buď své sveřepé obhájce, nebo odpůrce, nic mezi tím. Ať tak, či onak, v letošní sezóně podzim/zima to vyhrávají hadi. Co vy na to?

Napište nám do komentáře, jaký trend si rozhodně nenecháte ujít. Těšíme se na vaše postřehy!

Text a foto ©kccdevelopment

JAK VYBRAT BATOH NEBO AKTOVKU

JAK VYBRAT BATOH NEBO AKTOVKU

A je to tady – první chladná rána, padající listí a také neúprosný kalendář, který oznamuje, že do začátku školy zbývá už jen necelý půl měsíc. Pokud pro své děti potřebujete novou aktovku nebo školní batoh, je ten nejvyšší čas se porozhlédnout po obchodech. Abychom vám nákup ulehčili, sepsali jsme pro vás několik bodů, podle čeho se při výběru řídit.

První volba, která vás pravděpodobně čeká, je naznačena již v názvu článku: Batoh, nebo aktovku? Většina rodičů volí aktovku pro prvňáčky a menší děti. Je to i určitá tradice – výběr aktovky k zahájení školní docházky zkrátka patří. Jak se děti blíží k druhému stupni, někdy i o něco dříve, přichází pak na řadu batoh, který je v různých obměnách provází většinou až na střední školu.

Základní parametry, které jsme pro vás přehledně uspořádali, je dobré sledovat jak u aktovky, tak u batohu. A které to tedy jsou?

 • Hmotnost – doporučovaná váha aktovky nebo batohu je do jednoho kila. Když si totiž připočtete učebnice, sešity, svačinu a další školní pomůcky, zjistíte, že děti mívají na celý den doslova pěkně naloženo.
 • Opora zad – souvisí s předchozím bodem… Zadní část aktovky i batohu by měla být ergonomicky tvarovaná, polstrovaná a celkově řešená tak, aby dětská záda nezatěžovala a nedeformovala.
 • Vnitřní uspořádání – batohy bývají obvykle členitější než aktovky, u kterých je zase výhodou to, že v nich prvňáčci a malé děti vidí hned vše, co právě v daný den ve škole potřebují.
 • Popruhy, včetně těch hrudních – oboje by měly být nastavitelné se zatahovatelnými pásky a nejlépe polstrované a prodyšné.
 • Bytelné a omyvatelné dno – školní taška dostává zabrat v autobuse i venku, kde ji děti často odloží do ne právě čistého a suchého prostředí. Odolné a nepromokavé dno s plastovými nožkami je proto výhrou.
 • Prostor na svačinu a pití – každá boční kapsa se počítá, a ta na pití obzvlášť!
 • Reflexní prvky – dnes už opravdu nutnost u každého batohu i aktovky. Jejich umístění ze všech stran zvyšuje pravděpodobnost, že vaše dítě v ranním nebo večerním šeru nikdo nepřehlédne.
 • Design/materiál – matriál je důležitý pro údržbu, a design zase pro vaše děti. Ty menší budou mít rády vše sladěné v oblíbeném motivu (penál, sáček na přezůvky atd.), ty starší zase ocení originalitu. Vezměte je na nákup rozhodně s sebou!

Líbí se vám náš úvodní obrázek? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Aktovku seženete v prodejně Albert za příslušné body (nebo danou cenu) a nechybí samozřejmě ani klučičí motiv.

Širokou nabídku aktovek a batohů najdete také v prodejně McPen či Pompo. Zastavte se!

Text a foto ©kccdevelopment

JAK NA FOTOKNIHU

JAK NA FOTOKNIHU

Fotoknihy nejsou na trhu sice žhavou novinkou, ale přesto si opakovaně zaslouží naši pozornost. Málokterý produkt je totiž tak praktický a estetický zároveň, má trvalou hodnotu a šmrnc. Fotokniha je navíc ideálním dárkem a způsobem, jak uchovat nezapomenutelné zážitky na celý život.

Náš dnešní článek bude spíše obrazovou inspirací pro ty, kteří nad výrobou fotoknihy stále váhají, nebo si na ni ještě nenašli čas. Přesvědčíme vás, že by byla škoda, její výhody nevyužít.

KDY: Zážitky z dovolené, svatba, rodinné setkání, první roky dítěte – to vše jsou příležitosti, kdy praktické a krásné uspořádání fotek v pevné vazbě uvítáme. Fantazii se ale meze nekladou a fotoknihu můžete využít téměř neomezeným způsobem. Co třeba jako kroniku vašich předků, psích mazlíčků nebo překvapení pro spolužáky ze střední? Témat se najde nespočet!

JAK: A nyní už od teorie k praxi… Připravili jsme si pro vás malou ukázku fotoknížky děťátka od narození do dvou let.

Celá příprava probíhala v programu FOTOLABu CEWE, který si můžete stáhnout na https://www.cewe.cz. Jeho používání je velmi intuitivní a uživatelsky přívětivé.

Zvolili jsme:

 • formát – čtverec 20,5 x 20,5 cm 
 • provedení – digitální tisk matný / klasická knižní vazba
 • rozsah – 42 stran

Klíčová pro vás také bude pravděpodobně volba pozadí, to naše pochází z tematické skupiny „Děti“ a vypadá opravdu luxusně.

Předvýběr fotografií si můžete udělat v PC do samostatné složky, ale není to nutnost. V programu se vám otevře náhled fotek z jakéhokoli obrazového souboru.

A tady už je reálná podoba výše uvedeného náhledu.

Nezapomeňte také na různé kliparty, masky, rámečky, popisky… Možná vám bude výroba fotoknihy trvat déle, ale výsledek bude daleko lepší. Program má totiž spoustu dalších vychytávek na úpravu samotných fotek i celé kompozice, nejlepší je si je vyzkoušet sami a postupně – zjistíte, že vás to bude bavit tak, že ubíhající čas nakonec ani nezaznamenáte.

Třešničkou na dortu je už pak samotný název vašeho díla, který se objeví také na hřbetu knihy.

Tak co, jdete do toho?!

Text a foto ©kccdevelopment

POZOR SOUTĚŽ!

Hrajeme o 3 poukazy na výrobu fotoknihy v CEWE Fotolab v Central Kladno, každý v hodnotě 800 Kč! Napište nám do komentáře, jakou fotoknihu (svatební, dětskou, z dovolené…) byste si v případě výhry dali vyrobit. Soutěžíme do 20. 9. 2019, poté vylosujeme a oznámíme tři výherce.

GRATULUJEME paní Nikole V., Martě M. a Olze K. Zpráva o výhře a možnosti jejího vyzvednutí k vám doputuje e-mailem.

Central Kladno

3 + 1 VĚC, KTEROU STIHNETE DO KONCE LÉTA!

3 + 1 VĚC, KTEROU STIHNETE DO KONCE LÉTA!

Je to skoro k neuvěření, ale polovina prázdnin je za námi. Leckdo už má za sebou dovolenou i kopu letních zážitků, jiní se na chvíle odpočinku nebo aktivní zábavy teprve těší. Co vše ještě můžete stihnout? Sepsali jsme pro vás několik tipů, ze kterých si vybere každý.

O létě můžeme mít různé představy. Pro někoho je obdobím „nicnedělání“ a užívání si zpomaleného životního tempa, někdo toho chce prožít co nejvíce a ani na chvilku se nezastavit. Náš výběr proto obsahuje pro každého něco.

Přečíst spoustu knih

Patříte k vášnivým čtenářům, kteří se bez knížky neobejdou celý rok, nebo si čtení užíváte právě jen na dovolené? V obou případech před sebou máte ještě celý měsíc na to přečíst vše, co se vám nahromadilo na nočním stolku nebo v knihovničce. 31 dní = 744 hodin, to bude parádní počtení, co říkáte?! Samozřejmě je nám jasné, že nebudete moct využít každou volnou minutku, ale kdyby vám přece jen zásoby písmenek došly, zastavte se v knihkupectví Luxor. Tipy na letní čtení tu určitě dostanete!

Nasušit bylinky, zavařit ovoce, vyrobit dekorace

Zahrada v plném květu, ovoce dozrává a zelenina jakbysmet? Tak hurá do toho. Sušené bylinky, marmelády nebo nakládanou zeleninu v zimě jako když najdete. Spoustu praktických pomocníků ke zpracování vlastní úrody a k jejímu uchování najdete v prodejně Tescoma nebo Orion. Kombinací domácích výpěstků a suvenýrů z dovolené mohou vzniknout také pěkné dekorace – a my už přemýšlíme, jak využijeme voňavou levanduli a dovezené mušle…

Zajít za kulturou

Prázdniny se různými akcemi jen hemží. Některé instituce, třeba divadla, si sice dávají zaslouženou pauzu nebo mají omezenou otevírací dobu, v jiných to ale v létě naopak žije. Pořádají se hudební festivaly, pivní slavnosti a do mnoha měst či vesnic se vracejí se třeba také letní kina! Je jen na vás, jakým zážitkům dáváte přednost. Také v našem centru se můžete při nákupech zastavit za kulturním zážitkem. Aktuálně jsme pro vás nainstalovali výstavu Nepál: kde lidé a země dotýkají se nebes.

A náš závěrečný tip?

Letní výprodeje

Období skvělých slev zdaleka nekončí a mnohé obchody výprodeje protahují až do samého konce prázdnin. Nakoupit tak můžete nejen oblečení, ale třeba i elektroniku nebo si udělat zásoby oblíbené kosmetiky. Sledujte akce jednotlivých prodejen na našem webu a žádná výhodná nabídka vám neunikne.

Přejeme vám krásný srpen!

Text a foto ©kccdevelopment

VYBARVĚTE SE: Modrá

VYBARVĚTE SE: Modrá

Modrá je obloha, modré je moře a námořnické kolekce, bez kterých si už léto v obchodech nedovedeme představit. Proto jsme se rozhodli, že se v červenci v našem seriálu podíváme blíže právě na tuto barvu. Kde všude ji užijete a jaký je náš letošní top odstín modré? Čtěte dále!

Symbolika modré barvy

U málokteré barvy najdeme tolik pozitivního hodnocení jako u modré. Říká se o ní, že symbolizuje klid, důvěryhodnost, věrnost či důstojnost. Je to studená barva, která dokáže zklidnit naši mysl, podporuje spánek a celkově může pomoci při psychické únavě. Kdo ji nemá příliš v lásce, má možná tendenci bojovat proti tradicím či problém chvilku spočinout v klidu a ponořit se do sebe. Právě pro navození pocitu důvěry je modrá často využívána při budování vizuální identity různých značek.

Modrá móda

Azurová, tyrkysová, modrošedá, ultramarínová, zelenomodrá, nebeská modrá – kdo by je nemiloval… Ač náš seznam odstínů této barvy není zdaleka vyčerpávající, dává tušit nekonečné moře možností, jak modrou zkombinovat na oblečení: kromě již zmíněného námořnického stylu ji využijeme třeba při ladění preppy outfitů nebo na různých doplňcích. My jsme pro vás vybrali zajímavou ukázku z letní kolekce bot v prodejně CCC. Vypadají přímo snově, co říkáte?

Botky na klínu, espadrilky, tenisky… Letos zkrátka vede blankyt! Domov v modré

Kdybychom vám měli doporučit jednu jedinou místnost, kde si vyhrát s modrou barvou, byla by to pracovna. Kdo by nechtěl pracovat v interiéru, který působí vzdušným a zároveň klidným dojmem? Pro tyto účely zvolte na barevné škále její světlé odstíny. Ty temnější si můžete nechat do obývacího pokoje, azurovou pak do koupelny a pastelovou třeba do dětského pokoje. Fantazii se meze nekladou. Už jste například objevili kouzlo mintových interiérových doplňků? Vypadají naprosto skvěle!

A bude i recept?

Musíme se přiznat, že v hledání typicky modrého jídla jsme trochu zaváhali. Přirozeně se tato barva vyskytuje v potravinách jen pomálu – nejblíže jsou jí některé druhy zeleniny nebo ovoce. Pak jsme si ale vzpomněli na modré ruce od letního sběru borůvek a nebylo už dále co řešit! Tady je – voňavý a křehký…

Borůvkový koláč

 • 2 hrnky polohrubé mouky
 • 1 hrnek cukru
 • 1 hrnek mléka
 • 1 hrnek oleje
 • 2 větší vejce
 • prášek do pečiva
 • vanilkový cukr
 • 400 g borůvek

Vejce vyšleháme s krystalovým a vanilkovým cukrem, přidáme mléko, mouku a kypřicí prášek. Nakonec přilijeme olej a vše dobře promícháme. Těsto nalijeme do plechové formy vymazané tukem a vysypané polohrubou moukou. Posypeme borůvkami a případně i drobenkou. Pečeme na 160 stupňů cca 45 minut.

Text ©kccdevelopment

Produktové foto ©ccc.eu