Jak si užít slevy?!

Jak si užít slevy?!

Vánoční svátky jsou sice již za námi, ale doba nákupů nekončí. Právě naopak. Slevy, které po Vánocích pravidelně přicházejí, jsou tou nejlepší příležitostí udělat si radost. Zapomněl Ježíšek na nějaký dárek, nebo donesl finanční hotovost? Splňte si tajné přání právě teď.

1. Upřesněte si, co potřebujete

Někdy nás láká jít nakupovat jen proto, že jsou slevy… Řekneme si, že si až na místě rozmyslíme, co vlastně potřebujeme. Ano, může to tak být, ale pravděpodobně bude lepší si alespoň přibližně předem sepsat, co budete nakupovat. Rozbila se vám mezi svátky kuchyňská váha? Hned si to poznamenejte, a nestane se vám, že slevy v elektru minete bez povšimnutí. Zapomněli jste si nadělit oblíbenou kosmetiku? Šup s ní na seznam. A tak dále. Zapište si menší i větší položky a uvidíte, že ušetříte čas i nervy.

2. Nepodceňujte výběr

Nízké ceny nás mohou lákat k tomu, že si tričko za stovku „přece ani nemusíme zkoušet“. Možná je to pravda, pokud máte u oblíbené značky již vychytané velikosti, které vám sednou, nebo máte zkrátka dobrý odhad. U jiných neověřených kousků ale výběr nepodceňujte a věnujte mu dostatek pozornosti. Chcete si nákupy přece užít jako vždy, a ne poté doma zjistit, že vám polovina věcí nesedí – a zkazit si radost vracením zboží.

3. Rozlišujte a čtěte

Slevových akcí je bezpočet a každá je trochu jiná – vyjádřená procenty, konkrétní částkou, nebo třeba typu 2 + 1 zdarma a další. Obchodníci je popisují a je třeba si tedy pozorně přečíst, na co konkrétně se sleva vztahuje… Zboží se může vyskytnout ve slevě také z různých důvodů. Třeba takový kabát jde do výprodeje proto, že pochází z loňské kolekce, ale může to být také proto, že mu třeba chybí knoflík nebo má jinou menší vadu.

4. Mrkněte na trendy

Pokud budete mít štěstí, může se vám stát, že ve slevách ulovíte trendy, jejichž příchod módní návrháři teprve ohlašují. Jak je to možné? Je to celkem jednoduché, některé na první pohled časově omezené výstřelky se vrací, jiné záležitosti módy přetrvávají i více než jednu sezónu. Nemusíte se tedy bát, že ve výprodeji najdete jen něco, co si následně ani neužijete. A pokud by se tak přece jen stalo, uložte danou věc na chvilku do skříně – její čas určitě přijde!

5. Co si pořídit?

Kdybychom vám měli závěrem poradit jen tři věci, které zakoupit ve slevách, byly by to následující:

Nadčasové kousky: třeba kvalitní boty a kabelku.

Zásobu dobrého čtiva, protože knih není nikdy dost.

A nezapomeňte také na vaše zvířecí mazlíčky – i oni si zaslouží v novém roce péči.

Přejeme vám při výběru šťastnou ruku!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..