UGO OČISTA: Vyzkoušeno na vlastní kůži

UGO OČISTA: Vyzkoušeno na vlastní kůži

Podzim je ideální doba k očistě těla i duše. Jedno souvisí s druhým a my jsme si pro vás připravili krátké ohlédnutí za podzimní očistou Ugo, kterou jsme si v říjnu sami prošli. Na vlastní kůži ji vyzkoušela naše blogerka Lenka, která vám o ní napíše více.

Nejprve se podíváme, jak očista vlastně funguje. Na webových stránkách https://www.ugoocista.cz/ se dozvíte, že se jedná o ucelený devítidenní program, který zahrnuje: 3 čisté dny + 3 dny pití šťáv + 3 čisté dny.

Během těchto dní je také doporučováno udělat si čas na sebe a na doprovodné aktivity pro rovnováhu těla a duše.

  • První tři čisté dny „před“ se stravujete podle doporučeného lehkého jídelníčku.
  • Další tři dny pijete pouze zeleninové a ovocné UGO šťávy, nekonzumujete žádné jídlo.
  • Poslední tři čisté dny „po“ se opět stravujete podle pravidel čistých dnů.

Hlad nehrozí

Kdo by se bál, že může během očisty trpět hlady, toho mohu uklidnit. Na každý den je připraveno 2,5 l šťáv v tomto složení:

Snídaně, oběd, večeře a dezert = 4 x 500 ml speciálně pro očistu sestavených šťáv a k tomu ještě dvě svačinové 250 ml lahvičky.

Musím se přiznat, že jsem měla spíše problém vše vypít a několik lahviček mi dokonce zbylo, takže jsem si mohla celý proces částečně protáhnout. Šťávy vám vydrží v ledničce po celou dobu očisty, některé i déle.

Co jsem ocenila?

Zajímavé kombinace

Ovocné nebo zeleninové šťávy si občas sami doma připravujeme. Byla jsem proto ráda za inspiraci ohledně ingrediencí, které byly v očistě zahrnuty. Některé kombinace by mě nenapadlo vyzkoušet, a přitom chutnaly fakt dobře. Jiným jsem tolik na chuť nepřišla, ale to neznamená, že nemohou být favority zase pro někoho jiného.

Oblíbila jsem si například složení: bílé hroznové víno, kopřivový výluh, citrón, jablko

Čas na sebe

Během očisty můžete prostřednictvím mobilní aplikace dostávat motivační zprávy a inspiraci v podobě meditace Deepaka Chopry. Nebo můžete využít další tipy, které vám dorazí e-mailem. Já jsem se rozhodla si během odlehčovacích dnů předělat své pracovní místo a vytvořit si tak nové zázemí pro práci. Také jsem probrala šatník a celkově více odpočívala a četla.

Ugo vás podporuje

Je fajn, že k celému programu si můžete stáhnout Průvodce – podrobný návod „jak na to“, K dispozici je vám také on-line poradna a v neposlední řadě obdržíte z Ugo celkem jedenáct e-mailů s dalšími radami, motivací a inspirací… Dva dny před, den před, během tří dní na šťávách a šesti čistých dnů. Tipy jsou zaměřeny na podporu kreativity, pobyt v přírodě nebo péči o vztahy.

Závěrem

Pokud to vše zvládnete, čeká vás dobrý pocit, nějaké to shozené kilo, a hlavně spousta energie a chuti pokračovat ve zdravějším režimu dál. 

Dovolím si tedy malou citaci z poslední zprávy: Celý náš UGO tým blahopřeje k absolvování UGO Očisty a moc se těšíme, až si to za půl roku zase zopakujeme!

Tak co, půjdete do toho také?

Text a foto ©kccdevelopment

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..