VYBARVĚTE SE: Modrá

VYBARVĚTE SE: Modrá

Modrá je obloha, modré je moře a námořnické kolekce, bez kterých si už léto v obchodech nedovedeme představit. Proto jsme se rozhodli, že se v červenci v našem seriálu podíváme blíže právě na tuto barvu. Kde všude ji užijete a jaký je náš letošní top odstín modré? Čtěte dále!

Symbolika modré barvy

U málokteré barvy najdeme tolik pozitivního hodnocení jako u modré. Říká se o ní, že symbolizuje klid, důvěryhodnost, věrnost či důstojnost. Je to studená barva, která dokáže zklidnit naši mysl, podporuje spánek a celkově může pomoci při psychické únavě. Kdo ji nemá příliš v lásce, má možná tendenci bojovat proti tradicím či problém chvilku spočinout v klidu a ponořit se do sebe. Právě pro navození pocitu důvěry je modrá často využívána při budování vizuální identity různých značek.

Modrá móda

Azurová, tyrkysová, modrošedá, ultramarínová, zelenomodrá, nebeská modrá – kdo by je nemiloval… Ač náš seznam odstínů této barvy není zdaleka vyčerpávající, dává tušit nekonečné moře možností, jak modrou zkombinovat na oblečení: kromě již zmíněného námořnického stylu ji využijeme třeba při ladění preppy outfitů nebo na různých doplňcích. My jsme pro vás vybrali zajímavou ukázku z letní kolekce bot v prodejně CCC. Vypadají přímo snově, co říkáte?

Botky na klínu, espadrilky, tenisky… Letos zkrátka vede blankyt! Domov v modré

Kdybychom vám měli doporučit jednu jedinou místnost, kde si vyhrát s modrou barvou, byla by to pracovna. Kdo by nechtěl pracovat v interiéru, který působí vzdušným a zároveň klidným dojmem? Pro tyto účely zvolte na barevné škále její světlé odstíny. Ty temnější si můžete nechat do obývacího pokoje, azurovou pak do koupelny a pastelovou třeba do dětského pokoje. Fantazii se meze nekladou. Už jste například objevili kouzlo mintových interiérových doplňků? Vypadají naprosto skvěle!

A bude i recept?

Musíme se přiznat, že v hledání typicky modrého jídla jsme trochu zaváhali. Přirozeně se tato barva vyskytuje v potravinách jen pomálu – nejblíže jsou jí některé druhy zeleniny nebo ovoce. Pak jsme si ale vzpomněli na modré ruce od letního sběru borůvek a nebylo už dále co řešit! Tady je – voňavý a křehký…

Borůvkový koláč

  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 1 hrnek cukru
  • 1 hrnek mléka
  • 1 hrnek oleje
  • 2 větší vejce
  • prášek do pečiva
  • vanilkový cukr
  • 400 g borůvek

Vejce vyšleháme s krystalovým a vanilkovým cukrem, přidáme mléko, mouku a kypřicí prášek. Nakonec přilijeme olej a vše dobře promícháme. Těsto nalijeme do plechové formy vymazané tukem a vysypané polohrubou moukou. Posypeme borůvkami a případně i drobenkou. Pečeme na 160 stupňů cca 45 minut.

Text ©kccdevelopment

Produktové foto ©ccc.eu