O KLADNĚ, VOLEJBALU ČI MÓDĚ s Moníkem, Hýským a Sobotkou

O KLADNĚ, VOLEJBALU ČI MÓDĚ s Moníkem, Hýským a Sobotkou

Tvářemi jarní kampaně Central Kladno se stala trojice kladenských volejbalistů – Milan Moník, Tomáš Hýský a Vladimír Sobotka. V následujícím rozhovoru jsme si s nimi povídali nejen o této zkušenosti, ale také ukončené sezóně či o městě Kladno. Jak volejbalisté tráví volný čas a jaký je jejich vztah k módě? Čtěte dále!

Kladno je město s poměrně svébytným charakterem. Jaká jeho místa máte nejraději?

Milan Moník: Jakožto sportovec a volejbalista trávím nejvíce času v hale, což znamená, že mezi má nejoblíbenější místa patří vedlejší aquapark, samotná hala a blízké okolí. Rád chodím na procházky do přilehlého lesa a užívám si ticha. K mé skoro každodenní návštěvě patří také Central Kladno.
Tomáš Hýský: Místo, které mám nejraději, je rozhodně kladenské údolí. Mám možnost se tam vyblbnout s dcerkou Terezkou a také na ní je vidět, že se jí tam moc líbí. A další místa: celkově okolí Kladna, lesy – kde můžeme opět trávit čas s celou rodinou.
Vladimír Sobotka: Určitě les za starým Rozdělovem, kam chodíme pravidelně se psem – máme to hned za rohem. Lidé často hodnotí „krásu“ města podle vzhledu zástavby. Na tom mi popravdě nikdy moc nezáleželo. Já vnímám jednotlivá města, kde jsem zatím působil, spíš podle přátel, které odtud mám.

Co vy a móda? Máte k ní kladný vztah, nebo vás nechává chladným?

Milan Moník: Mám k ní určitě kladný vztah, rád chodím hezky oblékaný, takže mě docela baví i nakupování oblečení.
Tomáš Hýský: Já a móda? To je veliký otazník… Asi se mě moc netýká, jelikož vybírám věci spíše tak, abych se do nich vešel – beru, co je, a z módního hlediska vůbec nevybírám, nebo zřídka kdy. Takže jsem vůči trendům úplně chladný.
Vladimír Sobotka: Jsem v tomto ohledu dost konzervativní. Nechávají mě chladným poslední modely sportovních bot, ani nemám potřebu vyměnit pásek za tkaničku od bot, protože se to zrovna nosí. Jako rodič se snažím v oblékání odlišit od svých studentských let a spíše než cool vzhled volím eleganci.

Jarní kampaň pro Central Kladno spatřila světlo světa v březnu letošního roku. Byla to pro vás první zkušenost tohoto typu? Co vám přinesla?

Milan Moník: Kampaň pro Central Kladno pro mě osobně byla moc příjemná zkušenost, myslím, že focení jsme si užili a výsledek se také povedl – co víc si přát?! Zajímavé bylo vyzkoušet si na vlastní kůži, že modelky a modelové to nemají zase tak lehké. Některé dny byly opravdu náročné… Ale když člověk pak vidí výsledek, je rád, že u toho mohl být.
Tomáš Hýský: Byla to pro mě první zkušenost tohoto typu, a musím přiznat, že chvilkami mi přišlo focení zdlouhavé, až nekonečné. Nicméně jako Kladeňák jsem se zúčastnil velice rád a podpořil tak vzájemnou spolupráci mezi Central Kladno a kladenským volejbalem.
Vladimír Sobotka: Podobné focení jsem dříve neabsolvoval. Snad už jsem se celkem naučil nevnímat televizní kamery při zápasech nebo rozhovorech, ale toto bylo úplně jiné a tvářit se přirozeně pro mě nebylo nic lehkého. Každopádně to byla zajímavá zkušenost. Tým lidí okolo nás byl super, takže bylo při focení veselo a z výsledných fotek jsem mile překvapen.

Koncem dubna skončila kladenským volejbalistům sezóna. Jaká byla pro vás samotného?

Milan Moník: Pro mě osobně byla letošní sezóna trochu zklamání, i když na druhou stranu s tím, co se během ní dělo, můžeme být šťastní i za čtvrté místo. Nicméně „brambora“ je to nejnepříjemnější, věřím, že další sezóna bude o něčem jiném.
Tomáš Hýský: Sezóna… Po základní části jsme končili na třetím místě, což i odpovídalo našim výkonům. Bohužel důležitější část play off se nám moc nevyvedla a konečné umístění na čtvrtém místě je pro mě neúspěch. Medaile je medaile a na tu jsme bohužel v letošním ročníku nedosáhli.
Vladimír Sobotka: Byla to sezóna plná zvratů. I když jsme skončili těsně za medailisty v extralize, potvrdili jsme, že stále patříme mezi hrstku nejsilnějších klubů u nás. Hodně si cením druhého místa v poháru. V extralize jsem se za různé týmy probojoval minimálně do semifinále pokaždé za uplynulých 12 sezón, ale v poháru se nám v posledních letech moc nedařilo. Jsem rád, že se nám to letos podařilo prolomit.

Jak nejčastěji trávíte svůj volný čas?

Milan Moník: Nejčastěji trávím svůj volný čas odpočinkem, dám si sluchátka do uší a jdu se projít – vyčistit hlavu – prostě jen chill. A také velmi rád sleduji filmy.
Tomáš Hýský: Volný čas trávím nejraději s rodinou na výletech, kterých uskutečňujeme požehnaně. Vzhledem k tomu, že jsem téměř celý rok zavřený v hale, bývají volné pouze neděle. A tak z mé strany musím rodině také něco vrátit.
Vladimír Sobotka: Povětšinou s rodinou. Snažím se také neopomíjet regeneraci a chodím pravidelně do sauny.

DĚKUJEME ZA ROZHOVOR!