MAMI, TATI, VYFOŤ MĚ!

MAMI, TATI, VYFOŤ MĚ!

Miminko a jeho příchod do rodiny, první úsměvy a krůčky – události, které se jen málokdy obejdou bez záblesků fotoaparátu. Fotografie jsou jednou z nejdůležitějších památek na naše dětství. Jak jedinečné vzpomínky uchovat? Přichystali jsme pro vás malou inspiraci!

Ti z vás, kteří mají větší děti, si možná prošli podobnou situací: Po narození miminka byl fotoaparát stále v pohotovosti a nebyl den, kdy byste své dítko nevyfotili. Jak šel ale čas, fotografií ubývalo, až se mezi nimi vytvořila třeba roční přestávka. A s příchodem dalších dětí se to ještě zhoršilo…

Pokud je to váš případ, máme nejprve několik jednoduchých postřehů:

  • Narození miminka je ideální příležitostí pořídit si kvalitní fotoaparát. Práce s ním vás může začít bavit a jednou nebudete litovat, že jste k focení používali jen mobil – i když třeba s možností vytvoření poměrně kvalitních snímků.
  • Foťte, foťte, foťte… Digitální záznamy jsou skvělé v tom, že jich můžete pořídit nekonečné množství, a pak si kochat jen těmi nejlepšími.
  • Fotografie třiďte brzy po jejich vzniku. Opravdu nemá cenu si zahlcovat počítač nebo jiné paměťové médium stovkami rozmazaných či jinak nepovedených fotek. Když jich bude stále přibývat, nebudete pak mít k velké „čistce“ chuť ani energii.
  • Nenechávejte fotoaparát doma ani při kratších cestách. Občas se vám nemusí chtít brát ho s sebou třeba jen na prodloužený víkend, ale pak zjistíte, že to byla škoda, a ochudíte se případné vzpomínky. Jak jsme psali výše – fotky z mobilu nejsou vše.
  • A na závěr nejdůležitější rada: Neuchovávejte fotografie jen v digitální podobě! Papír a další hmatatelné artefakty mají své kouzlo i v 21. století. V době přesycené světem jedniček a nul možná dokonce daleko větší než dříve.

A právě tímto posledním bodem se dostáváme ke slíbeným tipům, jak fotografiím vdechnout kouzlo skutečného světa.

KAM S NIMI?

Klasické album

Jako první možnost se nabízí tradiční fotoalba. Na rozdíl od dřívějších dob si dnes můžeme vybírat z nepřeberného množství motivů a nabízí se také různé rozměry či účely, ke kterým chcete fotoalbum použít… Alba mohou být zasouvací i samolepicí a při jejich výběru se budete pravděpodobně rozhodovat také podle počtu stran.

Náš tip jsou mimo jiné také insta a mini alba!

Fotoobrazy

Krásným doplňkem do každého interiéru bude obraz vytvořený z vaší oblíbené fotografie. Vyjmenujme namátkou jen několik možností, jak může takový obraz vzniknout: svoji fotografii můžete umístit na plátno, za akrylové sklo, na plastovou či hliníkovou desku, na prémiový fotopapír, můžete vytvořit samolepící plakát a mnoho dalšího. Určitě zapátrejte po informacích o technologiích tisku a zpracování, které se dnes nabízejí.

Náš tip jsou aktuálně vícedílné CEWE FOTOOBRAZY!

Kalendáře a další fotodárky

CEWE KALENDÁŘE z rodinných fotografií jsou na trhu již stálicí a jejich obliba neklesá. Není divu! Je to milý a praktický způsob, jak mít své milované stále na očích. Navíc i tady je z čeho vybírat: nástěnné, plánovací, roční, stolní… Pro každého něco. U ročních kalendářů vás možná potěší naše doporučení, že s nimi nemusíte čekat na začátek nového roku, ale můžete je využít od vybraného měsíce na dalších dvanáct měsíců. Kalendáře jsou také častým fotodárkem pro nejbližší.

Náš tip: Mezi dalšími fotodárky najdete například textilní doplňky, hrnečky, puzzle, pexesa, hrací karty, prostírání, těžítka, magnetky, ale třeba i kryty na mobilní telefony. Je toho zkrátka spousta.

Speciálním artefaktem je pak určitě CEWE FOTOKNIHA. Ale o tom až příště…

Tento článek je prvním dílem seriálu, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s prodejnou CEWE FOTOLAB v Central Kladno.

Soutěž

Pozor, pozor! Máme připraveny tři dárkové vouchery v hodnotě 500 Kč, které můžete využít na služby Fotolab. Napište nám do komentáře, jaké fotografie pro vás mají v životě největší význam, a my tři vylosované odměníme. Soutěžit můžete do 20. 5. 2019!