ABY ZIMA BYLA PRIMA

ABY ZIMA BYLA PRIMA

Na každém ročním období se dá najít něco hezkého. Nejinak je tomu v případě zimních měsíců – a to i tehdy, když to není zrovna váš oblíbený čas. Ptáte se, jak si užít teploty pod nulou a sníh, když je vám stále zima a od listopadu do února byste se nejraději oddali zimnímu spánku? I pro vás jsme několik tipů našli!

Lidé se obvykle dělí na milovníky zimy a na ty, kteří ji jen přežívají. Pokud patříte do první skupiny, můžete brát následující rady jako zpestření. V případě, že se řadíte k těm druhým, zbystřete zrak a čtěte pozorně dále.

Plesání a zábava

Plesy, bály, zábavy, maškarní nebo třeba masopusty – to vše k začátku nového roku patří a vy si můžete těchto společenských a tradičních akcí dosyta užít. Nezapomeňte se náležitě zkrášlit a uvidíte, že se na parketu nezastavíte a dostatečně zahřejete. Každá slavností událost je mimo jiné dobrým důvodem vydat se na nákupy a pořídit si něco pěkného na sebe. Šaty, boty, šperky a kosmetika čekají jen na vás! Inspirujte se v našich obchodech a uvidíte, že neodejdete s prázdnou.

Zimní radovánky

Kdo nemá rád zimu, často ani neholduje zimním sportům. I když… výjimka potvrzuje pravidlo a někdo si lyžování, bruslení, bobovaní a hlavně pobyt na horách dokáže užít i přes celkovou nechuť k chladným dnům. A my doporučujeme, ať to také zkusíte!

Zima na horách je úplně něco jiného než ve městě.

Svěží rána, pobyt na čerstvém vzduchu a bílá barva vám dodají tu správnou energii. Předpokladem k tomu, jak si držet sníh a mráz dostatečně od těla, je kvalitní a vhodné oblečení. Proto je vybírejte pečlivě a nešetřete na něm.

Čas na kulturu

Nemáte během roku tolik času na čtení, na návštěvu divadla nebo kina, protože je na pořadu dne stále něco důležitějšího? Právě nastala doba, kdy si můžete kulturní zážitky dopřát neomezeně. Zahrada spí, zámky a hrady také a večer je brzy tma, takže vám venku nic neuteče. Oprašte kartičku do knihovny, zajděte si do knihkupectví, do galerie na výstavu nebo třeba do kulturního centra na zajímavou přednášku. Uvidíte, že pod vlivem nových zážitků zapomenete i na lezavé počasí a otravnou břečku v ulicích.

Hygge, kam se podíváš

Kdy jindy se inspirovat životním stylem, který se skrývá pod pojmem hygge? Severský recept na štěstí si našel mnoho příznivců i v našich krajích – a právě v zimě jej můžete dotáhnout do dokonalosti. Takže si připravte: světýlka, huňaté deky, teplé ponožky, krásné hrnečky, svíčky, čaje a horkou čokoládu!

Nezapomeňte však, že hygge je také stav mysli.

Načančané okolí vám bude málo platné, pokud jste každodenně ve stresu. Proto dostatečně odpočívejte, spěte a myslete jak na své tělo, tak duši. Zimní depka nebude mít šanci…

Do tepla!

Pořád je to vše málo? Skvělým způsobem, jak přežít zimní období, je večerní posezení u krbu. Mihotavé světlo plamenů a sálající teplo z ohně zažene všechny chmury a zahřeje i ty největší zmrzlíky. Ne každý má však tuto možnost. Jestli to jen trochu jde, zkuste si pořídit místo klasického krbu třeba jen krbová kamna. I ta dokážou dělat zázraky. A úplně poslední tip? Zajděte si do sauny anebo odleťte na dovolenou do teplých krajin. Tam už na vás teploty pod nulou jen tak nezaútočí!

A jak jste na tom vy? Jste milovníky zimy, nebo už nedočkavě vyhlížíte jaro?

Text a foto ©kccdevelopment

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..