VÁNOCE BEZ STRESU

VÁNOCE BEZ STRESU

Vánoce, Vánoce přicházejí… A s nimi také typický předvánoční shon. Jak si užít svátky, které by měly být obdobím klidu a zpomalení, bez stresu? Máme pro vás několik tipů, které možná budete znát, ale stejně na ně najednou s příchodem adventních dnů zapomínáte. Tak hurá na ně!

Kolikrát jste si sama říkala, že letos se opravdu nebudete stresovat, protože vlastně není proč? A kolikrát jste to stejně tak docela nedodržela? A jak se to tedy stalo? Myslíme si, že drobný shon k tomuto období prostě patří. Blíží se konec roku, cosi se uzavírá a něco nového přijde…

Svým blízkým chceme udělat co nejvíce radosti a také pro sebe si přejeme větší pohodu než obvykle. To zkrátka nějaké to zvýšené úsilí vyžaduje. Malá míra stresu nemusí být vůbec špatná, jen je potřeba, aby nepřesáhla určitou hranici. Někteří lidé jsou navíc v tom všem shonu efektivnější i spokojenější. Jak to tedy nepřehnat?

Neodkladná práce

Když šéf na začátku prosince zavelí, že „to chce mít do Vánoc na stole“, začneme občas panikařit. Do toho se blíží konec roku, různé uzávěrky, papírování a další formální záležitosti. Základem je zachovat chladnou hlavu a řešit věci tak, jak postupně přicházejí. Uspořádat si priority a ty také obhájit. Některé úkoly mají opravdu šibeniční termín, ale u jiných zjistíte, že do ledna počkají. Přes svátky toho totiž nikdo nebude beztak moc řešit. Takže se zhluboka nadechněte a co zvládnete, to zvládnete…

Dokonalý úklid

Některé ženy si s předvánočním úklidem hlavu nelámou, jiné kolem něj dokážou rozpoutat peklo pro celou rodinu. Je to dané povahou a pečlivá hospodyňka se v nepořádnici ze dne na den nepromění, a naopak to taky nepůjde. Jak tedy na to? O Vánocích se chceme všichni cítit dobře, strávit svátky v útulném prostředí a ve více či méně slavnostní atmosféře. Každý si pod tím ale možná představí něco jiného. Zeptejte se tedy ostatních, co konkrétně pro ně vánoční pohoda znamená, a zkuste najít společný kompromis.

Nekonečné pečení

Vánoční cukroví to je kapitola sama pro sebe a naše rada bude jednoduchá. Pečte, co chcete, kolik chcete a kdy chcete, ale pouze v případě, že vás to opravdu baví a naplňuje. Není nic smutnějšího než poslouchat unavené kamarádky, které si stěžují, že do tří do rána pekly, aby měly o jeden druh cukroví více než loni. Případně, aby trumfly sousedku nebo proto, že to manžel vyžaduje. Dnes není vůbec problém sehnat domácí poctivé cukroví na zakázku a vy si tak můžete užít domov provoněný třeba jen adventními perníčky.

A co nákupy?

Na to, že nemáme nechávat vánoční nákupy na poslední chvíli, přijde většina z nás… na poslední chvíli. Dnes je výhoda, že hodně věcí seženete i těsně před Vánoci, kdy už zásilkové služby nestíhají, ale ve spěchu se vám vytratí ta pravá radost z vybírání dárků. Není nad to se v klidu zamyslet, co by si vlastně vaši nejbližší přáli, o čem mluvili, co vám v průběhu roku ukazovali, že se jim líbí. A pak se vydat na nákupy, vše si v klidu prohlédnout, nechat si poradit a zakončit den třeba posezením v příjemné kavárně. Postupně sílící „strašení“ tím, že Vánoce už jsou na dohled, by vás tedy nemělo pobouřit ani stresovat, ale třeba inspirovat k prvnímu porozhlédnutí po dárcích.

Na závěr snad už jen rada, abyste při tom všem myslela také na sebe. Připravte krásné Vánoce nejen svému okolí, ale hlavně sama sobě. S tím, co si přejete, chcete a právě teď potřebujete. Přejeme vám jejich radostné prožití!

Text ©kccdevelopment

Foto: pixabay.com

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..