AHOJ PODZIME!

AHOJ PODZIME!

Někdo se na něj po horkém létě vysloveně těší, někdo by ho mezi ročními obdobími klidně přeskočil. Ať tak, či onak – podzim je tady. Umí být melancholický, barevný a krásný, ale také upršený, šedivý a depresivní. Máme pro vás proto několik tipů, jak si ho užít co nejlépe!

Podzim je čas dozrávání, sklízení úrody a ukládání přírody ke spánku. Je ideální k toulkám lesem, ke zpomalení a rozjímání. Na druhou stranu je časem tradičního veselí a zábavy. Přináší tedy do našich životů určitou rovnováhu a dá se proto využít i k různým životním změnám. Je jen na vás, jak se podzimní dny nakonec rozhodnete prožít…

Podzim módní

Co si budeme povídat, v létě si často vystačíme s málem: šaty, sukně, plavky, několik triček a je to… Ale podzim – to je jiná. Pro milovníky módy je to opět skvělá příležitost, jak se při nákupech vyřádit. Dobrá zpráva je, že ani s odcházejícím létem není všem slevovým akcím konec a vy můžete vybírat stylové kousky za příznivé ceny i v nových kolekcích. A co bude letos trendy? Vrací se 80. léta, kostkované vzory a na scénu se dostává oranžová. Užijte si módní podzim právě u nás!

Hlavně zdraví

S prvním ochlazením přichází často také první nachlazení. Nebo podzimní únava. Existuje spousta rad, které vám mohou pomoci se jim vyhnout, a jednou z nich je také zvýšený přísun vitamínů. Dopřát si je můžete v pestrém a vyváženém jídelníčku, ale někdy ani to nestačí. Nechte si proto případně poradit i od lékárníka, ať neskončíte v posteli a zcela bez energie ještě v čase babího léta. Byla by to škoda.

Zavrtejte se

A když se přece jen nezadaří zůstat fit, můžete se do peřin zachumlat alespoň stylově. Podzim je čas, kdy ukládáme lehké „letní“ přikrývky a rádi se zahřejeme pod teplou peřinou. Měníme slabé povlečení na flanelové nebo se u sledování televize rádi zabalíme do deky. Dopřejte tedy nový outfit i vaší posteli nebo oblíbenému křeslu!

Pro dlouhé večery

Co s pozdním odpolednem, když se venku začne už zase tak brzy stmívat? Pokud se vám nechce do společnosti, jsou obzvláště sychravé večery ideální ke čtení nebo hraní společenských her. Venku už toho moc nevymyslíte, zahrada vás nebude lákat a grilování s přáteli se neprotáhne do nočních hodin. Udělejte si tedy čas na dobrou knihu nebo se s celou rodinou zabavte u různých deskových, karetních nebo strategických her. Jejich výběr je nepřeberný a určitě najdete něco, co vás bude bavit. Společně strávený čas je navíc k nezaplacení.

Podzimní dobroty

V kuchyni přichází při přípravě pokrmů období, kdy si můžete vychutnat oblíbené sezónní dobroty. Třeba takové dýně, ořechy, sušené ovoce. Mňam! Podzim je vhodný čas i na kratší – například třídenní – detox. Pokud si na něj tedy troufnete, směle do toho. Zásobte se také čaji a dalšími surovinami, ze kterých si můžete udělat oblíbený horký nápoj. Zahřát se můžete kořením nebo různými dochucovadly, jako jsou skořice, zázvor, med, chilli a další. Nejen kuchyni pak můžete vyzdobit podzimními dekoracemi. O tom „jak na to“, se dočtete v příštím článku…

Přejeme vám krásný, barevný a spokojený podzim!

Text a foto ©kccdevelopment

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..