ZPÁTKY DO LAVIC!

ZPÁTKY DO LAVIC!

A je to tady zase. Ranní vstávání, domácí úkoly, večery bez ponocování a další povinnosti… Jak jen zařídit, aby se začátek školního roku stal pro děti příjemnějším? Zkuste společně vyrazit na nákup nezbytných pomůcek. Uvidíte, že s výbavou podle jejich představ se jim do zářijových dnů vykročí radostněji!

Školní výbava pro první a druhý stupeň školní docházky se poměrně liší, a pokud máte doma budoucího prvňáčka, je třeba si na její nákup udělat více času. My jsme vybrali několik tipů jak pro ostřílené školáky, tak pro ty, kteří usednou do lavic poprvé. Doplnili jsme je také osobními postřehy a zásadami, které se vám mohou hodit. A těmi také hned začínáme.

Tři rady na úvod

– Seznamy, co děti do povinné výbavy potřebují, může mít každá škola trochu odlišné. Počkejte si proto na ten váš konkrétní. Vyhnete se tak nákupu zbytečností, ušetříte čas i peníze.

– Nejvíce pozornosti věnujte nákupu aktovky či batohu – a určitě nechte dítko, ať si je vyzkouší, osahá a prohlédne. Snažte se v tomto případě nešetřit a pátrejte po kvalitě. Protože je toto téma rozsáhlé, necháváme si ho do budoucnosti na samostatný článek.

– Nechte školáka, ať si některé věci, které nejsou striktně dané, vybere sám. On je bude používat, nosit a v ideálním případě se o ně starat. Jeho volbu případně jen usměrňujte, snažte se poradit, ale nenuťte mu něco, co se mu nelíbí už na první pohled.

Svačina do koše nepatří

Začínáme tím možná nejpříjemnějším. I když, jak se to vezme. Každodenní vymýšlení svačin a hrozba, že opět stejně skončí v koši, trápí nemálo rodičů. Předcházet tomu můžete výběrem vhodné krabičky. Takové, která „nemíchá“ chutě a vůně, která je tak akorát velká a která se bude malému strávníkovi líbit. Tipů na zdravé svačinky existuje nespočet, sami ale asi dobře víte, čím se zavděčíte a kde budete muset hledat kompromis (jogurty, zelenina, ovoce, sušenky) – podle toho také vybírejte typ krabičky.

Penál je král

Kdo by si ho nepřál?! Třípatrový vytuněný penál, který uvnitř hraje barvami, je sen snad každého prvňáčka. Pokud mu chcete udělat radost, určitě mu ho dopřejte. Zároveň je ale dobré počítat s tím, že jeho výbavu budete pravděpodobně muset vyměnit. Nebývá totiž tak kvalitní, co se psacích potřeb týče. Navíc i malý školák časem zjistí, že takový penál je objemný a že mu bohatě bude stačit dvoupatrový. Nicméně za dětskou radost to stojí a k nástupu do školy prostě takový penál patří!

Píšu, píšeš, píšeme

Seznam sešitů dostávají děti předepsaný, takže tady toho moc nevymyslíte. Vybírat můžete alespoň mezi různými obrázky a motivy. Různé sešitky-pamatováčky si pak děti mohou dovybrat samy. Psací potřeby volte ergonomické, pastelky pak nejlépe trojhranné – ty podporují zvláště u mladších dětí správný úchop. Připomínáme také notový sešit. Na sešity můžete koupit ještě pevné desky. Mají své zastánce i odpůrce. Jejich výhodou je ochrana sešitů před „oslíma ušima“, nevýhodou to, že zabírají místo v už tak plných aktovkách školáků. Je to tedy na vás.

Výtvarka do kufříku

Na vůni kufříku s výtvarnými potřebami si ještě možná vzpomínáte. Dříve jsme měli kufříky všichni hodně podobné, dnes je výběr velmi široký. Jejich obsah se už tolik nemění: určitě budou potřeba vodovky, tempery, štětce, hadřík, kelímek na vodu, nůžky, plastelína, podložka, lepidlo – další nezbytnosti vám opět doporučí či upřesní pedagog.

Povolené „taháky“

Na závěr jsme si nechali učební pomůcky, které usnadňují přípravu na jednotlivé předměty. Slouží k opakování látky, k rychlému přehledu tematiky nebo k biflování v případě, že se dětem nechce vytahovat sešit nebo učebnici. Oblíbená jsou třeba vyjmenovaná slova, ale „na své“ si přijde určitě každý školák. Tak co, dáte si s námi opáčko? My, mýt, myslet, mýlit se…

Naši výbavu jsme pořídili v papírnictví McPen

 • Kufřík, 35 cm, School is cool – 320 Kč
 • Barvy vodové se štětcem – 89,90 Kč
 • Tempery 12 ml, 12 barev – 119,90 Kč
 • Box na sešity A5, Hey – 129,90 Kč
 • Box na svačinu, Dolly – 169, 90 Kč
 • Penál třípatrový, vybavený, Vesmír – 539,90 Kč
 • Pero Stabilo, Easy original – 209,90 Kč
 • Sešit notový, 16 linek na šířku – 15,90 Kč
 • Sešit 512, pomocná linka – 12,90 Kč
 • Tabulka naučná, vyjmenovaná slova – 25,90 Kč
 • Tabulka naučná, podstatná jména – 25,90 Kč
 • Přehled české gramatiky – 49,90 Kč

Text a foto ©kccdevelopment

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..