JAK ZABAVIT NEMOCNÉ DĚTI

JAK ZABAVIT NEMOCNÉ DĚTI

Ahoj mámy a tátové, nedávno jsem od vás dostala zajímavý námět na článek: Jak zabavit dítě, když je nemocné… A víte co? Přidal se k tomu zajímavý „bonus“ – moje malá dcera právě dostala teplotu. Uffff, venku bylo krásně, a my jsme byly zavřené doma. Takže následující rady jsem pro vás vyzkoušela hned v praxi!

Když jsou děti nemocné, vystřídá se u nich několik nálad. Po počáteční únavě přijde celková slabost a po několika dnech, kdy není těžké je relativně udržet v klidu, už mají zase přebytek energie. Často je ale potřeba ještě několik dní na „doléčenou“ – a právě ty se mohou zdát nejdelší. Jak z pohledu rodičů, tak dětí, kterým těžko vysvětlíte, že ještě nemůžete přepnout na běžný režim. Tady je potom každý nápad, jak si ukrátit dlouhou chvíli, dobrý.

Mojí dceři je rok a půl a někdy také dohlížím na svého synovce. Tomu už je 12 let. Občas se to jako naschvál sejde a marodí spolu. Jak potom zabavit děti s takovým věkovým rozdílem? Připravila jsem pro vás několik tipů.

Co děti milují…

Je známé, že malé děti nejraději napodobují to, co děláme my sami. Vaří, uklízejí, vyndávají prádlo z pračky nebo nádobí z myčky. Nejvděčnější hračky jsou tedy ty, které jim dospělácké záležitosti umožňují. U nás teď jednoznačně frčí tahle sada nádobí. Je plastová a já se nemusím bát o své oblíbené hrníčky nebo malé talířky, které u nás beztak dostávají zabrat. Ovšem pozor: jídlo musí být skutečné. Náhražky (dřevěné, látkové, plastové) mrňata nikdy nebaví tak dlouho. Je třeba počítat s nějakým tím nepořádkem, ale to k hraní prostě patří.

Ecoiffier Čajový servis a sada nádobí v tašce, Pompo, 279 Kč

Zábava i pro maminku

Když děti povyrostou, přichází čas na různou kreativní činnost. Pokud vás také baví, máte vyhráno. Tvořit můžete společně. V hračkářství najdete nepřeberné množství kreativních sad zejména pro holčičky. My jsme si vyhlédly čajový serviskterý si můžete vybarvit podle svého gusta.

Servírování pochoutek ve vlastnoručně ozdobeném porcelánu bude potom o level výš.

Servírování pochoutek ve vlastnoručně ozdobeném porcelánu bude potom o level výš.

Vybarvi čajovou sadu, Pompo, 199 Kč

Není pexeso jako pexeso

Ale abych nezapomněla na kluky anebo na starší děti. Většina z nás vyrostla mimo jiné na pexesu. Ta dnešní už dávno nejsou jen pro mrňata. Naše oblíbené pexeso vychází z toho klasického. Nehledají se však dva stejné obrázky, ale informace, které k sobě patří. Není to tedy vůbec žádná sranda a spoustu nových věcí se může dozvědět i dospělák. Zabrousit můžete do historie, seznámit se se světovými „nej“, pobavit se filmovými hláškami a mnohé další. Můj synovec má rád přírodu, takže aktuálně mastíme Zvířecí nej. Jo a nutno říct, že vyhrává na celé čáře.

Vědomostní pexeso, Pompo, 149 Kč

Pro malé/velké vědce

Poslední dnešní tip je už pro samostatné děti, nejlépe od osmi let. Věda o krystalech totiž obsahuje i nějaké ty chemické látky, takže opatrnosti je třeba. Nás nadchla také hlavně díky podrobné brožuře, která na 36 stránkách vysvětluje, co vše si můžete vyrobit a vyzkoušet. Například krystaly ve tvaru hvězdy, zábavná krystalická vajíčka nebo křišťálový náhrdelník. A to už za trochu námahy stojí. Tak hurá do toho!

Věda o krystalech, Pompo, 229 Kč

A jaké hračky se v době dětských nemocí osvědčily vám? Pochlubte se se svými tipy, inspirace není nikdy dost!

Vaše blogerka Lenka

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..