Jak sestavit outfit? Naučíme vás to!

Jak sestavit outfit? Naučíme vás to!

Milé dámy, slečny, dívky, paní… Tentokrát tu máme hodně praktický a ukázkový článek. Po jeho přečtení se vám už nestane, že byste si domů z obchodu přinesly spoustu sice krásných, ale k sobě absolutně neladících věcí, které pak zůstanou ležet ve skříni. Takže připraveny? Jdeme na to!

Blíží se léto, a tak se podíváme na zoubek některým letním trendům a ukážeme si, jak z nich sestavit několik outfitů. Dobrá zpráva je, že vás nákupy nebudou stát tisíce korun a že si vystačíte s přibližně deseti kousky oblečení. Některé z nich už navíc možná máte ve skříni, protože letošní kolekce obsahují samozřejmě i basic prvky – základy každého šatníku (například bílé tričko) nebo stálice typu „tričko s pruhy“.

Takže nejprve seznam, co jsme vybrali, a začínáme pěkně odspodu – tedy od bot.

 • Žluté sandále
 • Námořnické žabky
 • Espadrilky s výšivkou

A pokračujeme výš…

 • Modré kraťasy
 • Námořnické kalhoty
 • Pásek s výšivkou

ještě výš…

 • Bílé tričko
 • Smetanové tričko s výšivkou
 • Halenka s proužky

…a jsme u krku a u hlavy!

 • Stříbrný řetízek
 • „Slaměný“ klobouk
 • Sluneční brýle

Tak, všehovšudy dvanáct kousků i s doplňky. To není nijak hrozné. Dohromady totiž odrážejí dokonce tři aktuální trendy. Které to jsou?

Výšivka – výšivku najdete letos opravdu na čemkoli. Na botách, na tričkách, halenkách… Všímat si můžete také jejího zpracování: od poměrně agresivních vzorů až po jemné ornamenty. Milovnice folklorních prvků si tedy přijdou na své. Stejně tak se vrací krajka.

Námořnický styl – nesmrtelná, slušivá a stále oblíbená – taková je námořnická móda. Letos se to pruhy, modrou barvou a kotvami na oblečení opět jen hemží. Takže proč ne?

Žlutá barva – žlutá nechyběla snad v žádné jarní kolekci a ani v létě tomu nebude jinak. Kdo si na ni však stále netroufá nebo ví, že mu opravdu nesluší, nemusí zoufat. V této barvě je na výběr i plno doplňků nebo bot.

Náš tip: V outfitech jsme použili celkem odvážné kraťasy, které ale můžete klidně zaměnit za legíny nebo tříčtvrteční kalhoty stejné barvy.

Tak a už dost povídání a pojďme si pěkně postupně poskládat to, co už jste zahlédli na předchozích obrázcích.

OUTFIT 1

Námořnické kalhoty, bílé tričko, žluté sandály, klobouk, brýle, řetízek: v jednoduchosti je krása! 

OUTFIT 2

Kraťasy, pruhovaná halenka, námořnické žabky, klobouk, brýle: nápaditá halenka zaujme na první pohled, s ostatními doplňky jsme to tedy už nepřeháněli

OUTFIT 3

Kraťasy, bílé tričko, pásek, espadrilky s výšivkou, klobouk, brýle, řetízek: dvě varianty – s páskem a bez pásku, protože výšivka je tak výrazný prvek, že někomu bohatě stačí jen na botách…

OUTFIT 4

Kraťasy, tričko s výšivkou (v tomto případě doporučujeme svázat na boku do uzlu nebo zvolit zmíněné legíny, tričko je poměrně dlouhé), žluté sandále, klobouk, brýle

Kombinací by se našlo ještě více, ale tyto čtyři považujeme za základní. Máme tedy 12 věcí, 4 outfity a 3 trendy. Hezká módní násobilka, co říkáte?

Tři tipy na závěr

Co z obrázků vyplývá a jak jsme postupovali? Máme pro vás několik závěrečných rad:

V outfitu reflektujte vždy jeden maximálně dva trendy:

 • např. č. 1: námořnický styl + žlutá barva
 • nebo č. 4: výšivka + žlutá barva, která se opakuje ve výšivce a na botách

Začněte „nejnáročnějším kouskem“ – pokud například víte, že se vám kvůli širokým bokům špatně shánějí kalhoty, začněte při sestavování outfitu právě jimi. Ostatní už pak lehce sladíte. Když si totiž nejprve vyberte skvělé tričko, ke kterému ale ani po dvou hodinách lítání po obchodech nemáte ten správný „spodek“, budete z nakupování pravděpodobně jen naštvaná.

Buďte svá – při kombinování a hledání těch nejlépe ladících kousků nezapomeňte nikdy alespoň na jeden, který vystihuje váš styl. Tedy to, co máte ráda, v čem se cítíte dobře, co vás charakterizuje. Někdy stačí třeba malý doplněk, jako je v našem případě řetízek nebo sluneční brýle.

Námi vybrané oblečení seženete v prodejně GATE, výše popsané trendy jsou ale součástí aktuálních kolekcí většiny módních značek.

Text a foto ©kccdevelopment

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..