TESTUJEME: Snídaně v KFC

TESTUJEME: Snídaně v KFC

Pondělní ráno minulého týdne mě zastihlo ve městě. A protože byl druhý den svátek, většina rodiny zůstala doma. Chtěla jsem jim udělat radost a přivézt něco dobrého ke snídani. Spojuji tedy příjemné s užitečným a odvážím si z KFC nová snídaňová menu, abychom je mohli pořádně prubnout. A jak to dopadlo?

Tak zaprvé: jsem ráda, že jsem do testování zapojila celou rodinu, protože jinak bych asi praskla.

Zadruhé: vezu tašku z KFC, jako bych vezla svoji tchyni, tedy pomalu a obezřetně. Celou cestu přemýšlím, jak asi dopadnou volská oka a palačinky s polevou.

Zatřetí: Chci vám vše pořádně nafotit a zachvacuje mě panika, protože se zvedá silný vítr a mračna pylu, který pokrývá vše, co je v jeho dosahu.

Nicméně myslím, že to dopadlo dobře, posuďte sami.

Co z toho vyplývá? Meníčka se dají celkem v pohodě převézt (ještě se k tomu dostanu v závěru), pokud si je chcete vychutnat v klidu domova, a vypadají fakt skvěle – vzhledem není zklamaný nikdo, takže jdeme na chuť.

Já si beru „na starost“ bagel s vajíčkem a sýrem a čokoládový muffin. Dobrá kombinace pro každého, kdo se nemůže rozhodnout, jestli sladké, nebo slané. Bagel obsahuje:

  • křupavé stripsy,
  • volské oko,
  • sýr čedar
  • a čerstvou rukolu,

to vše je doplněné jemnou majonézou. Jako není mu co vytknout… Chvíli přemýšlím, zda si dát muffin hned, protože jsem docela plná. No nebudu vás napínat: zbouchla jsem ho, aby mi nevystydlo kafe, a pak jsem se jen odvalila do trávy – pyl nepyl.

Můj muž má jasno: snídaňový talíř z KFC obsahuje to, co sám běžně snídá: dvě volská oka posypaná voňavou pažitkou, k tomu čerstvá rajčata a plátky smažené slaniny. Novinkou pro něj jsou bramborové rösti – chutnají mu, takže spokojenost. Říká, že na tom není co zkazit, což je vlastně dobře. Snídaňová klasika jak má být!

Naše malá dcera má taky jasno a palačinky v ní zmizely závratnou rychlostí. Myslím, že se jí na názor moc ptát nemusím… Kdyby nebyly dobré, nejedla by je. Vyzkoušeli jsme všechny polevy (teda spíš to, co z nich nechala na talířku) a nejlepší je asi jahodová. Karamelová a čokoládová taky nejsou k zahození, je to spíše o tom, na jaké chutě je kdo zvyklý třeba z dětství.

Ke snídani se nachomýtla ještě moje sestra a synovec.

Ségra si vybírá si jogurt s jahodami a granolou. Jde o jahodovou pěnu a krémový řecký jogurt s křupavým zapečeným müsli na vrchu.

Říká, že je to dobrý a na ranní nakopnutí jako dělaný. Prý toho po ránu moc nepozře, takže tohle doporučujeme těm, kteří nejsou zrovna ranní jedlíci.

Synovec je ve vývoji, a tak chňapl po tom, co vypadalo největší – ano, přesně to jsem vám nestihla vyfotit. Ale nezoufejte, křupavá ciabatta má stejné složení jako bagel, takže si ji můžete představit… stripsy, čedar, majonézka… Uhmmm, už se vám sbíhají sliny?

Snídaňové tousty a qurrito jsme nakonec donesli babičce a dědovi. Fakt se to nedalo všechno najednou sníst. Jsou to celkem labužníci, takže mě jejich názor zajímal. No, přišli se za chvíli zeptat, zda nemáme ještě něco dalšího, co by mohli ochutnat – no comment.

A nějaké zklamání? Vlastně ani ne, jen třeba qurrito ztratí zabalením a převozem nadýchanost a tousty jsem také trochu „pochroumala“, takže tyhle dvě věci bych si příště raději dala na místě. Díky tedy káefcéčku za dobrý nápad a příjemné ráno. Pošmákli jsme si!

Vaše blogerka Lenka

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..