ROZCHOĎTE TO!

ROZCHOĎTE TO!

Co kdybychom vám v jednom článku nabídli ověřený návod na hubnutí, snadné řešení partnerských problémů a vůbec lék na všechny nespravedlnosti světa? Ťukáte si teď na čelo? My se o to přesto pokusíme… A přidáme k tomu několik dalších důvodů, proč si dopřát něco tak zdánlivě obyčejného, jako je chůze.

Přirozený pohyb

Každý odborník vám pravděpodobně potvrdí, že chůze je nejpřirozenější lidský pohyb. Není k ní třeba zvláštní pohybové nadání ani specifické znalosti nebo dovednosti. Zkrátka se zvednete a jdete. Proto se pravidelné vycházky doporučují lidem, kteří toho zatím moc nenasportovali, těm, kteří se z různých zdravotních důvodů jiným aktivitám nemohou věnovat, nebo třeba „bojovníkům“ s vysokým stupněm obezity.

Při chůzi obvykle nehrozí, že byste si mohli výrazně ublížit. Přesto je dobré si alespoň v začátcích pohlídat držení těla, správný nášlap (přes patu na špičku) a pokud chcete chozením nějaké to kilčo shodit, tak i optimální tepovou frekvenci. Postupem času už vám to přijde samozřejmé.

Rozchoďte problémy

Ne nadarmo používáme ve stresujících nebo nemile překvapivých situacích spojení „to musím rozchodit“. Někomu to zase při chůzi nejlépe pálí, jen si vzpomeňte na film Marečku, podejte mi pero… Rozchodit nebo aspoň efektivně řešit se dají za chůze i partnerské problémy.

Zkuste schválně při houstnoucí atmosféře doma raději vyrazit s partnerem ven. Při procházce se věci lépe probírají a vysvobození z uzavřeného prostoru bytu nebo domu udělá své.

A i když je ve vztahu vše o. k., společná procházka nikdy není k zahození. Venku není televize, mobily můžete nechat doma, starosti také a věnovat plnou pozornost jen jeden druhému.

Zadarmo

Chůze je v podstatě jeden z nejlevnějších způsobů, jak svému tělu dopřát pravidelnou dávku endorfinů. Kromě dobrých bot a pohodlného oblečení toho moc potřebovat nebudete. Chodit se dá téměř v každém počasí, jen je potřeba se mu trochu přizpůsobit. Kdo pak chce, aby mu to navíc pokaždé slušelo, může vybírat z nepřeberného množství oděvů a doplňků v prodejně se sportovním vybavením, oblečením a obuví: naší oblíbenou je například Sportisimo.

(Nejen) na jaře se vám budou hodit kšiltovky, sluneční brýle, nepromokavé bundy a už zmíněné pohodlné boty. Někdo si rád vyjde s batůžkem, ve kterém nesmí chybět láhev s pitím, jinému stačí ledvinka na drobnosti.

Kdykoli a kdekoli

Počítá se doslova každý krok – kdykoli a kdekoli – takže výmluvy, že na „chození“ není čas, jsou liché. Ve městě můžete vystoupit o několik autobusových zastávek dřív, v práci zapomenout na výtah a vyšlápnout si pěkně pár pater po svých. Na menší vzdálenosti nechte auto v garáži apod.

Mimochodem, milé ženy, uvědomily jste si třeba někdy, kolik toho nalítáme při nákupech? Takže žádné výčitky, pokud naše obchodní centrum právě procházíte potřetí, protože i to si můžete přičíst k dobru :).

S rostoucí motivací

Znáte to: S jídlem roste chuť… a s pravidelným pohybem motivace posunout se třeba o kousek dál. Někoho láká měření ušlých kroků, jiného třeba vyzkoušet chůzi s trekingovými holemi – nordic walking, pro dalšího je chození jen mezistupněm k běhu.

Kdo nemá rád jen tak „bezcílné“ putování, může zkusit geocatching, přihlásit se do turistického kroužku nebo třeba vycházky spojit s focením a se psaním blogu o méně známých místech… Ať už vás „na nohy vytáhne“ cokoli, přejeme vám mnoho šťastně ušlých kilometrů!

Text a foto ©kccdevelopment

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..