NA SNÍDANI S… Janou

NA SNÍDANI S… Janou

Jak vypadá můj běžný pracovní den:

Můj běžný pracovní den začíná příchodem, připravením si všeho, co ke své práci potřebuji, a s příchodem se naladím na šťastnou vlnu. Po otevření už jen vyhlížím hosty a čekám, co dobrého si u nás dají a zda jim vykouzlím úsměv na tváři jejich oblíbenou kávou, limonádou nebo senzačním dezertem. Celý den dbám na bezproblémový provoz a spokojenost zákazníků. Při přípravě kávy nebo jiného produktu vždy tajně doufám, že se zákazník vždy rád vrátí i kvůli malému bonusu, který u nás k vybraným produktům dostávají. Co to je, si nechám pro sebe, abych nalákala hosty, které zatím návštěva u nás nezlákala. S mou prací je spojena i administrativa okolo provozu, která je na denním pořádku.

Ke snídani si nejraději dám…

Pro mě otázka na tělo – snídám, jen když mám čas, musím být alespoň hodinu v provozu, abych do sebe něco dostala. Ale když už je čas, tak nejraději čerstvý rohlík s máslem, medem a kakao.

Co mě na mé profesi nejvíce baví a co zlobí?

Nejvíc mě baví prostě práce samotná: je to práce mých snů, bezva kolektiv, pracovní doba. Zkrátka to, jaká je náplň práce – příprava kávy a práce s lidmi. Člověk nikdy neví, s kým se potká a co mu další den přinese. Je pak krásné vidět spokojené hosty, jak se k nám vracejí…

A co mě zlobí? Občas slabší komunikace, ale to je všude. Když si vzpomenu na svoje dřívější zaměstnání, tak tady je to procházka růžovou zahradou. Vysloveně zlobí se tedy říct nedá.

Kdybych mohla v oboru změnit jednu jedinou věc, byla/o by to:

Pokladní systém. Je trošku složitý a případnými změnami pak zatěžuji další kolegy…

Na co dobrého bych vás pozvala do naší kavárny

U nás máme vše výborné, jak skvělé chleby mazané čerstvou pomazánkou přímo před vašima očima, tak luxusní dorty, kávu a limonády. Každý si přijde na své, ale pokud bych měla říct, na co bych šla já, tak na latté a nugátový dort.

Bonusová otázka: Co bych si vzala na opuštěný ostrov?

U mě určitě ne co, ale koho – a to svoji dcerku Emičku…

Snídali jsme s JANOU ROHLOVOU,

Store Manager Kavárny Štěstí v Central Kladno