Módní stopy mezi šmanty

Módní stopy mezi šmanty

Máte rádi okamžiky, kdy při nějaké běžné pochůzce narazíte na něco nečekaného? Na něco, co vás v daném místě překvapí, zaujme, vytrhne z myšlenek? Pak máte možná rádi i tu chvíli, kdy náhle zahlédnuté dostane smysl, kdy se dostaví „aha efekt“ a vše do sebe zapadne. Zveme vás tímto na módní přehlídku mezi šmanty.

Od začátku prosince loňského roku to u nás v Central Kladno po nocích opravdu žilo. Projekt, který zatím existoval jen v hlavách několika lidí, měl spatřit světlo světa. Projekt, který se snaží spojit na první pohled nespojitelné: těžký průmysl a módu. Na druhý pohled už to ale tak neslučitelné není: jsme přece v Kladně… Chceme nabízet módní trendy mnoha značek a chceme je přiblížit na něčem, co je regionu vlastní.

A tak se vlastně začala formovat samotná vize, která v těchto dnech dospěla do hmatatelné podoby – přetavila se do několika objektů, které připomínají industriální historii Kladna a jeho okolí. U těžní věže, důlních vozíků nebo třeba kabelové cívky pak najdete figuríny, které jsme oblékli do módních kousků z našich obchodů:

  • To aby kovářova kobyla nechodila bosa.
  • To abyste nemuseli hned zamířit do céáčka nebo háemka.
  • Zkrátka vám nabízíme inspiraci ze světa módy na dosah.

Nebo spíše na dohled při malé procházce po našem centru, na kterou vás srdečně zveme nejen tady na blogu. Přijďte se k nám projít mezi šmanty, než zamíříte na nákupy.

Inspirovali jsme se provozem a objekty z hornického prostředí, známou kladenskou kablovkou nebo třeba na hutích, kde z ohromných chladicích věží stoupala pára. To vše je Kladnu známé a vlastní. Móda je zase vlastní nám v Central Kladno. Těšíme se, že vám ji budeme představovat v kontextu, který má smysl. Doufáme, že vás neotřelé spojení zaujme, potěší a inspiruje. Kladno vždy mělo a má svůj styl.

Zajímavosti o expozici

  • Autorem a hlavním realizátorem koncepce je Martin Novák z Městského divadla Kladno, který na projektu spolupracoval s týmem kolegů.
  • Název expozice se postupně vyvíjel. Od anglického „fashion trails“ jsme se přiklonili k češtině a „módní stopy“ okořenili žargonem ze světa horníků.
  • Samotná instalace objektů trvala několik nocí, v podstatě jsme jí ale věnovali téměř celý měsíc, abychom doladili i ty nejmenší detaily.
  • Nejvyšším exponátem je stylizovaná chladicí věž, která dosahuje výšky pěti metrů a poutá pozornost jak na úrovni prvního patra, tak v přízemí.

Na expozici, která bude v přízemí a prvním patře našeho obchodního centra instalována dlouhodobě, tematicky navazuje výstava o společnosti NKT (dříve Kablo Kladno). Umístili jsme ji do výstavní síně, kde můžete svoji procházku třeba zakončit.

Těšíme se na viděnou „mezi šmanty“.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..