DARUJTE SPOLEČNÝ ČAS

DARUJTE SPOLEČNÝ ČAS

Dárky pro děti, pro babičku a dědu, pro vás a pro partnera? Najdete je v hračkářství POMPO. Kdepak – nespletli jsme se. Pokud totiž darujete deskovou hru, darujete si to nejvzácnější: společně strávené chvíle, chytrou zábavu i spoustu legrace. Co víc si od dárku přát…

Se společenskými hrami se před několika lety doslova roztrhl pytel. Jakou vybrat, abyste nesáhli vedle? Máme pro vás tipy na ověřenou klasiku, ale také na neotřelé vypravěčské či logické hry, které by vaší pozornosti mohly uniknout. Zkrátka pro každého něco.

Bílé historky na dlouhé zimní večery

Bílé historky obsahují celkem padesát kartiček. Místo kriminálních příběhů a vražd, které jsou obsahem předchozích Černých historek, nabízejí tajuplné příběhy plné duchů a nadpřirozených jevů. Nemusíte se tedy bát přizvat ke hře celou rodinu včetně dětí. Společně se dostanete například do jeskyně, na hřbitov, do laboratoře, na tajemný zámek či do sklepení. Princip hry spočívá v odhalování příběhu, který zná jen vypravěč. Ostatní hráči se snaží přijít na to, co se v něm vlastně stalo. Pokládají otázky, na něž se dá však odpovědět pouze ano či ne.

Tipnete si, o čem jsou pak zelené, modré nebo růžové historky? Odpověď najdete na konci článku.*

Český film – klasika pro celou rodinu

Vánoční svátky jsou pro české filmy jako stvořené. Jak dobře je vlastně znáte? Zábavná společenská hra pro všechny milovníky českých filmů je na trhu už klasikou. Zavede vás do světa filmů, seriálů a pohádek, připomene známé hlášky a postavy. Hra nabízí 1800 otázek a 300 úkolů, při kterých budete muset postavy a názvy filmů vysvětlovat, kreslit či znázornit pantomimicky. A jestli vám to nestačí, sáhněte po podobném kousku: hra Světový film prověří vaše další znalosti.

Smart Kvadrilion pro samotáře

Čtyři destičky a 12 dílků skládačky – kdo by řekl, že dokážou pěkně potrápit mozkové závity… Hlavolamová hra z řady SMART games je určena pro jednoho hráče. Obsahuje vzorové úkoly, které jsou seřazeny od nejjednodušších až po velmi náročné. Můžete si ale vymyslet také vlastní zadání. Úkolem zkrátka je zaplnit destičky tak, aby nikde nic nescházelo a nepřebývalo.

Kde leží Uppsala pro školáka

Kde leží Kotěhůlky, možná víte… A stejnojmennou hru znáte. Kde ale leží Uppsala a další evropská města či pamětihodnosti? Pokud to víte, budete v téhle hře bodovat. Pokud ne, můžete se mnohé naučit. Při cestě po Evropě se pobavíte, poučíte a také si můžete trochu zablafovat. Kartičky už čekají, jak si s jejich umísťováním podle světových stran poradíte.

AZ kvíz pro babičku

K této hře není mnoho co napsat. Stačí se podívat na oblíbenou televizní soutěž, a jste doma. A doma můžete také v klidu hrát. Nemusíte vylézt z papučí a ověříte si znalosti, aniž byste potili krev před diváky. AZ kvíz nabízí také různé cestovní a tematické varianty. Stačí si vybrat.

Carcassonne pro stratégy

Carcassonne je jihofrancouzské město pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Při stejnojmenné hře hráči jeden po druhém vykládají karty s motivem krajiny. Vznikají tak cesty, města, louky a kláštery, na které mohou umístit své figurky, aby následně sbírali body. Hra Carcassonne má řadu rozšíření, například: hostince a katedrály, mosty a hrady nebo kupci a stavitelé. Nikdy tedy nebudete mít hotovo!

Nalákali jsme vás? Další hry naleznete také ve vánočním katalogu Pompo.

*Správná odpověď:

  • Zelené historky – 50 příběhů z lesa
  • Růžové historky – detektivní hra pro dívky
  • Modré historky – 50 příběhů z hlubin moře

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..