Co si dnes vezmu na sebe?

Co si dnes vezmu na sebe?

Otázka v titulku dnešního článku jako by některým z nás přímo z pusy vypadla. A to opakovaně. Přinejhorším každé ráno – přinejlepším jen v některých výjimečných situacích: jako je například setkání s budoucí tchyní, rande nebo třeba letní grilovačka. A co tedy s tím? Poradíme vám!

Neporadíme vám však sami, ale s těmi nejlepšími. Jsou jimi Ines de la Fressange a Sophie Gachetová, autorky knížky, jejíž název tu už jednou zazněl: Co si dnes vezmu na sebe? Podnázev na obálce pak hned prozradí, z jaké země můžeme inspiraci očekávat.

Publikace v krásném zlatém kabátku vyšla v rámci letošní Knihománie (25. 10. až 26. 11. 2017), do které je zapojeno i naše knihkupectví Neoluxor. Knihománie je každoročním vrcholem knižní sezony – čeští nakladatelé při této příležitosti spojí síly dohromady, vyberou to nejlepší, co pro čtenáře přichystali, a ještě k tomu přidají nějaký ten dárek…

A teď k samotné knížce. Celkem sto šedesát stránek je rozděleno do několika kapitol, které popisují navržené outfity podle různých situací:
  • Byznys je byznys
  • Rodinné vztahy
  • Milované kousky
  • Večerní modely
  • Jedeme na prázdniny
  • Velmi zvláštní příležitosti

Z nich pak vyvstávají konkrétní okamžiky, kdy je potřeba se obléct tak nějak adekvátně. Některé jsou nazvány velmi podařeně: „Jdu na oběd s pratetou, která nečetla módní časopis od roku 1970“ nebo „Je tam zima a jdu pěšky“ a tak podobně. Některé je třeba brát s jistým nadhledem a neděsit se, pokud se vám bude například nejvíce líbit model „macecha“.

Za většinou názvů se totiž skrývá šatník sestavený ze základních módních kousků, které by vám neměly ve skříni chybět. Jejich soupis je uveden na začátku knížky a může vám docela dobře posloužit při nákupech. Vyhnete se tak situaci, kdy si domů radostně donesete nějaký ten úlovek, ale pak zjistíte, že k němu absolutně nic nemáte.

Seznam následující po této stránce obsahuje 113 kousků. Zdá se vám to moc? Není to až tak pravda a navíc většinu položek už budete pravděpodobně mít k dispozici.

Tak třeba ty shrnuté pod nadpis Pulovry, svetry, blůzy a další topy: černý rolák, černý pulovr s kulatým výstřihem, béžový pulovr s kulatým výstřihem, černý pulovr do véčka, zářivě růžový pulovr, silný pulovr, šedé tričko, bílá blůzka s volánky, bílá blůza, kostkovaná košile, pruhovaná košile, modrá košile, bílá košile, denimová košile, tílko, bílé tričko, černé tričko, námořnické tričko, volná halena, tunika v indickém stylu, plážová košile, zlatý top.

Závěr knížky je pak věnován módním omylům a vychytávkám, které vám u módní policie srazí nebo naženou několik bodů. Nechybí ani pár vtipných postřehů, jak odpovídáme na případné dotěrné otázky typu: Není ti v tom zima? nebo Netlačí tě ty boty? Tak schválně, přiznáte barvu, nebo také blafujete?

Čtenářky a případně nové majitelky knížky potěší, že vybrané modely jsou opravdu „nositelné“, praktické, a přitom jim nechybí nápad a styl. Vyfoceny jsou na klasické modelkovské postavě, ale většina z nich bude slušet i ženám, kterým dokonalé proporce tu a tam chybí.

Na závěr článku přidáváme ještě ochutnávku ze zmíněných módních vychytávek a omylů:

+Mašle místo opasku

+Proutěná kabela s večerními šaty

+Džínová bunda se sametovými kalhotami

-Míchání proužků

-Tričko s kočičkou

-Kroksy

Uvedená znamínka naznačují, kdy budete bodovat a kdy půjde váš outfit do kytek. Pokud jste při čtení jednotlivých bodů zaváhala, je to důvod navíc, proč si knížku pořídit.

O AUTORKÁCH

Ines de la Fressange se proslavila v 80. letech jako modelka a první podepsala smlouvu s módní legendou Chanel, a stala se tak její tváří. Je kreativní konzultantkou pro značku Roger Vivier, navrhla módní řadu pro Uniqlo a v roce 2015 otevřela v Paříži vlajkovou prodejnu své stejnojmenné značky Ines de la Fressange.

Sophie Gachetová pracuje jako módní redaktorka pro Elle. Společně s Ines de la Fressange napsaly úspěšnou knihu Se šarmem Pařížanky.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..