SLUNEČNÍ BRÝLE PRO KAŽDÝ TVAR OBLIČEJE

SLUNEČNÍ BRÝLE PRO KAŽDÝ TVAR OBLIČEJE

Léto je v plném proudu a bez slunečních brýlí nevycházíme z domu! Už dávno neslouží jen jako ochrana pro náš zrak a nejjemnější a nejnáchylnější kůži na obličeji, ale mnohdy především jako módní doplněk a součást outfitu. Je to taky skvělý pomocník ve dnech, kdy nám není zrovna do skoku (kocovina umí dělá své, že?), chceme se schovat před světem, nebo působit prostě trochu víc „cool“ dojmem. Ať už má nošení brýlí pro vás ryze praktický důvod, nebo jen chcete vyšperkovat svůj vzhled, sluneční brýle by vám měly slušet. Po jakých se v obchodě tuhle sezonu poohlédnout? A které budou slušet vašemu tvaru obličeje?

1. KULATÝ OBLIČEJ


Je váš obličej přibližně stejně široký jako dlouhý? Máte plné tváře? V tom případě se řadíte do kategorie kulatých obličejů. Rozhodně se poohlédněte po hranatých obroučkách, které vyváží váš kulatý obličej a dodají mu definici. Cokoli s ostrými hranami bude vašim tvářím slušet. Vyhněte se teď tolik trendy kulatým obroučkám, obzvlášť těm, které jsou malé a ještě zvýrazní váš kulatý obličej. Čím větší a hranatější, tím víc vám budou slušet.

2. HRANATÝ OBLIČEJ


Pokud máte ostré rysy, výraznou čelist a lícní kosti a brada je naopak menší, váš obličej je hranatý. V tomto případě platí úplně stejné pravidlo, jako u obličeje kulatého – noste přesně opačný tvar, než má váš obličej. Takže zapomeňte na hranaté brýle a sáhněte po těch kulatých. Pokud se na kulaté necítíte, vybírejte alespoň takové, které mají oblé hrany a zjemní vaše ostré rysy.

3. SRDCOVÝ OBLIČEJ


Máte výraznou špičatou bradu jako Reese Whiterspoon? Pak váš obličej připomíná srdce. Tady narozdíl od kulatého a hranatého obličeje pravidlo opačného tvaru obrouček neplatí. Naopak, potřebujete brýle, které tvar obličeje napodobí. Tady jsou ideální volbou tzv. aviators, které jsou nesmrtelné a z módy nikdy nevyjdou. Pokud je váš obličej drobnější, nesnažte se ho schovat pod obrovské brýle a pořiďte si takové, které jsou úměrné vašemu obličeji.

4. OVÁLNÝ OBLIČEJ


Gratulujeme! Pokud je váš obličej o něco delší, než širší, nemáte výraznou bradu, ani čelisti, máte ideální tvar obličeje, kterému sluší jednoduše cokoli. Zkoušejte poslední módní výstřelky, nebojte se ani výrazných barev a vzorů a s klidným srdcem experimentujte. Nemusíte se nijak omezovat, budete vypadat skvěle ve všech brýlích. Jediné, na co si dávat pozor, je velikost obličeje. Pokud máte menší obličej, nesnažte se ho utopit pod masivními obroučkami, byla by škoda vaše dokonalé rysy schovat. Pořiďte si letošní trendy – kulaté brýle s jemnými kovovými obroučkami, zrcadlová skla a výrazné barvy.

@Pinterest

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..