JAK NA VLNY JAKO OD MOŘE

JAK NA VLNY JAKO OD MOŘE

Slunce, moře, písek – co jiného si pod létem představit? Možná ještě ledabylé vlny, které se nám během letní dovolené po dni stráveném u moře vždycky udělají. A které se celý rok snažíme napodobit! Jestli tenhle nenucený look milujete stejně jako my, jste tady dnes správně. Máme pro vás návod, jak si lokny jako od moře udělat z vlastní koupelny. A dokonce máme i návod, jak si vytvořit slaný sprej a nemuset pro něj běžet hned do drogerie. 

Co budete pro jednoduchý beach look potřebovat?

 • Pěnu na vlasy
 • Sprej s mořskou solí
 • Fén s difuzérem
 • Gumička
 • Žehličku na vlasy

Postup:

 1. Umyjte si vlasy jako obvykle a vysušte ručníkem.
 2. Do ručníkem vysušených vlasů vmačkejte vlasovou pěnu. Pěnu aplikujte především do délek, kde budou ledabylé vlny.
 3. Pokud máte čas, nechte vlasy volně uschnout. Vlasy rozdělte do několika pramenů a ty jeden po druhém zakruťte. Všechny zakroucené prameny pak smotejte do volného drdolu a nechte volně uschnout. Na závěr vlasy ještě přestříkejte sprejem s mořskou solí.
 4. Jestli na zdlouhavé schnutí nemáte čas, využijte fén s difuzérem. Vlasy jemně promačkávejte v dlaních a nabírejte zespoda do difuzéru. V půlce fénování prameny přestříkejte sprejem s mořskou solí, který jim dodá texturu a hravý vzhled.
 5. Pokud jsou vaše vlasy přirozené vlnité, měly byste dosáhnout „beach looku“ už po fénování nebo zaschnutí v drdolu. Jestli jsou ale rovné jako hřebíky, budete potřebovat ještě žehličku.
 6. Žehličkou natáčejte prameny, každý jiným směrem, tak aby vlasy působily rozcuchaným dojmem.
 7. Na závěr ještě jednou přestříkejte sprejem s mořskou solí, případně zafixujte lakem na vlasy a můžete vyrazit!

Domácí sprej s mořskou solí:

Pokud zrovna nemáte doma sea salt sprej, můžete si ho jednoduše vyrobit. Budete potřebovat mořskou sůl, kondicionér ve spreji, vodu a rozprašovač. Do rozprašovače nalijte teplou vodu (aby se sůl pořádně rozpustila), přidejte dvě lžíce mořské soli, lžíci kondicionéru ve spreji a pro zesvětlení barvy jako od sluníčka můžete přidat ještě pár kapek citronu. Nechte vychladit a můžete si užívat plážové lokny.

@Pinterest

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..