RECEPT NA LAHODNÉ DOMÁCÍ ZMRZLINY

RECEPT NA LAHODNÉ DOMÁCÍ ZMRZLINY

Dnešní tip vám určitě v tomhle parném létě, které nám začalo přijde vhod. Zaměříme se na domácí zmrzliny. Říkáte si, proboha, kde mám asi vzít čas na výrobu? Nemusíte se bát, postup je velmi jednoduchý a příprava vám nezabere víc než 5 minut. Navíc domácí zmrzlina oproti kupované neobsahuje žádné emulgátory, umělá barviva a sladidla. Máte tak jistotu, že tuto dobrotu, kterou si zpříjemňujete horké letní dny, můžete mlsat bez obav.

Co budete potřebovat?

Na trhu existuje hodně speciálních výrobníků, které Vám usnadní přípravu a vlastně vás ani nepotřebují, stačí do mísy dát přísady a za 20 minut máte hotovo. Náš výběr těch nejlepších, které můžete sehnat v OC Central najdete níže. Spoustu praktických vychytávek najdete i obchodech jako je Tescoma nebo Orion. Ale pokud máte doma výkonný mixér, určitě si vystačíte i s ním.

Základní recept na zmrzlinu

  • 500g zmraženého ovoce (borůvek, jahod, malin, banánu, meruněk)
  • 2-3 lžíce cukru dle sladkosti ovoce
  • 1 zakysaná smetana
  • 1 dcl studeného mléka

Všechny suroviny dejte do kuchyňského mixéru a zapněte ho na nejvyšší výkon, pouze mléko začněte přidávat asi po minutě. Přidávejte po malých lžičkách, vždy, když se hmota spojí. Pokud byste ho přidali příliš, budete mít spíš koktejl než tuhou zmrzlinu. Poté mixujte další minutu, dokud nezískáte hebký krém, který byste měli ihned podávat. Pokud máte doma zmrzlinovač, postupujte při přípravě podle přiloženého návodu.

@Pinterest

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..